Pamięć zwana imperium
» Imprezy komiksowe » Relacje » Komiksofon #4

Komiksofon #4


wersja do druku

Przed wakacyjna przerwą

Autor: Redakcja: Kuba Jankowski

Komiksofon #4
29 czerwca w klubie Puzzle pomimo panującego upału zjawiło się ponad 100 osób by obejrzeć czwarty, przedwakacyjny Komiksofon. Trudno się dziwić. Zwiastun tej edycji, stworzony przez Artura Sadłosa, zapowiadał, że będzie na co popatrzeć.

Projekcje rozpoczęliśmy filmem Artura Sadłosa, który zachwycił wszystkich fenomenalną prezentacją komiksowych kadrów, świetnym doborem muzyki do klimatu oraz umiejętnościami animowania ilustracji. Film zrobiony z wielką starannością zachwycał grą świateł i odgłosami otoczenia pozwalającymi odczuć klimat przedstawianych miejsc. Autor zaimponował dbałością o szczegóły, efektami dźwiękowymi: lejącej się wody, deszczu, płonącego ognia. Całość (do obejrzenia w sieci) zilustrowana została głownie muzyką filmową i ścieżkami dźwiękowymi z gier.

Film Mileny Młynarskiej zaczarował wszystkich tajemniczym klimatem na pograniczu secesji i dekadencji, niesamowitą kreską autorki, która przyznała, że tworzy często na bazie plam. Ilustracje Mileny przywołują skojarzenia podmorskich koralowców, a niektóre postacie sprawiają wrażenie zatopionych na dnie morza i zapomnianych. Autorka wykorzystała świetne pomysły obracania ilustracjami przesyconymi szczegółami ze zbliżaniem i oddalaniem planu czy wyłaniającymi się z mroku postaciami oświetlanymi światłem reflektora. Te zabiegi w połączeniu z bardzo dobrze dobraną muzyką (Foreign Objects Dirty Elegance czy Celesial Annihilation Unkle) sprawiły, że Komiksofon Mileny jest bardzo spójny, wytwarza iluzję podwodnego, ulotnego i kruchego świata. Ten film również jest dostępny w całości.

Po projekcji w sympatycznej rozmowie z prowadzącym Pawłem Wojciechowiczem goście opowiadali o początkach swojego zainteresowania komiksem, swoim stosunku do tegoż gatunku oraz planach lub ich braku z komiksem związanych. Atmosfera zrobiła się jeszcze luźniejsza, a rozmowa bardziej interesująca, gdy zaczęły padać pytania z publiczności. Zakończenie spotkania z gośćmi pozostawiło, jak stwierdzili niektórzy, pożądany niedosyt.
I w tym stanie niecierpliwego oczekiwania zostawiamy Was do następnego razu, kiedy to 21 września spotkamy się w Puzzlach z Markiem Turkiem i Sebastianem Skrobolem.

Informacji na bieżąco szukajcie tutaj oraz na stronie organizatora

Podziękowania dla klubu Puzzle za pomoc w organizacji i przygotowaniu imprezy.
Specjalne podziękowania dla naszych gości Artura i Mileny za zaangażowanie, perfekcjonizm i staranność oraz Pawła Wojciechowicza za prowadzenie wywiadu.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Kwestionariusze Komiksofonu
Czyli cykliczne wprowadzenie do kolejnych edycji
W komiksowie 2012
Rok 2012 okiem szefa działu komiksowego
Wywiad z Agnieszką Jamroszczak
10 pytań na 10 edycji
Komiksofon #03
Do trzech razy sztuka?
Komiksofon #02
Arek Lorenc i Konrad Okoński na drugie danie
Komiksofon #01
Marek Rudowski i Rafał Tomczak na pierwszy ogień

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.