string(15) ""
» Blog » Kolejny raport
13-01-2009 00:19

Kolejny raport

W działach: klanarchia, rpg, v-ka | Odsłony: 0

Kolejny raport
Druga część trzeciego raportu Powrót do Katedry Szkarłatnych Witraży. Całościowo wyszło nam ciekawie, a i sposób spisania raportu troszeczke się zmienił, między innymi przez zmianę autora raportu. ;]

Komentarze


KRed
   
Ocena:
0
Azrael wykonuje test na zimną krew, w wyniku którego ogarnia go strach i próbuje ukryć się pod stołem

Tak z ciekawości, kto deklarował ukrywanie pod stołem - gracz, czy MG?

bo udało im się po raz kolejny wyjść cało ze Sceny Nadejścia Ciemności.

Czy w czasie sceny zastosowano pulę Ciemności? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Mam też pytanie o sceny walk. Czy gracze są chętni do - proponowanego w podręczniku - widowiskowego opisywania swoich ataków? Czy wobec tego dodatkowa kość (za opis) przytrafia się często?
13-01-2009 03:38
senmara
   
Ocena:
0
Z opisami sesji jest tak, że zawsze najbardziej podobają sie osobom grającym :)
Przygotowujac tekst siłą rzeczy trzeba coś uogólnić, wyciąć lub nadpisać, zeby było to zrozumiałe i ciekawe dla innych.

Moim zdaniem to super "pamiątka" dla druzyny, którą sie doceni za kilka lat. W zasadzie dlatego zacząełam sama opisywać motywy i sytuacje z sesji na swoim blogu.

Dodatkowym plusem dla powergamerów takich jak ja jest to, że w Klanarchii wyraźnie jest napisane - za taką aktywność "pozasesyjna" jest dodatkowy punkt doświadczenia ;)

Co do opisów walk - na naszych sesjach są praktycznie zawsze opisy, gdy walka jest ciężka, z trudnym przeciwnikiem, ale też wtedy gdy np. gracz chce sie popisać przed klanem tudzież atrakcyjną osobą płci przeciwnej. Darujemy sobie w mało znaczących konfrontacjach lub wtedy, gdy jesteśmy już super zmęczeni. Albo - czasami po prostu sie zapomina.
14-01-2009 09:39
Narmo
   
Ocena:
0
"Tak z ciekawości, kto deklarował ukrywanie pod stołem - gracz, czy MG?"

Gracz sam wpadł na ten pomysł.

"Czy w czasie sceny zastosowano pulę Ciemności? Jeśli tak, to w jaki sposób?"

Stosowano, ale zapewne niewłaściwie, bo graczom się nic nie stało ;P Co do tego, to już skonsultowałam się z Furiathem i następnym razem nie będzie już tak dobrze.

Co do dodatkowej kostki, to jeżeli moi gracze uważają, że poradzą sobie bez niej (lub o tym zapomną)(znaczy kostki), to nie opisują. Chyba, że gramy już długo i jesteśmy zmęczeni, albo kończą się im pomysły.

Pamiętajcie, że raporty mają prawie miesięczne opóźnienie do naszego grania i my jesteśmy jakieś 2 sesje do przodu, które się opisują. Jutro powinnam dostać te raporty, poprawić merytorycznie, wysłać do reszty graczy i dopiero po tej weryfikacji trafią na V-kę.

BTW, jeśli jutro nic nie nawali (a mamy pewne perypetie lokalowe wynikłe w tym tygodniu) to rozegramy kolejną część i będziemy w połowie cyklu ;]. Moi gracze już myślą nad następnym cyklem ;P
14-01-2009 23:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.