string(15) ""
» Blog » Kobiety w RPG - okiem zza barykady
05-03-2012 01:16

Kobiety w RPG - okiem zza barykady

Odsłony: 161

Komentarze


Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Panowie do garów,wasze władczynie wkrótce wrócą z polow..tfu pracy - tylko żeby zupa znowu nie była za słona..;]
05-03-2012 15:32
kbender
   
Ocena:
+5
@do czepiających się mnie czepiającego się jednej publikacji zza wielkiej wody

Czepiam się jej, bo
1) bo nie mam żadnego odpowiednika w języku ojczystym (nasze uczelnie przeważnie nie wystawiają prac magisterskich i doktorskich na zewnątrz, a z Szwecji jest daleka droga do jakiejś biblioteki akademickiej).
2) bo publikacja jest z kategorii poważnych (na moje oko, ale możecie oczywiście wyprowadzić mnie z błędu, w końcu to tylko praca doktorska doktora filozofii z Uniwersytetu Miami)
3) bo odwołuję się do 5 ostatnich stron dokumentu
4) bo staram się opisać pewne zjawiska zapisane w miarę obiektywnie (za pomocą liczb) a nie zwrotów typu 'wydaje mi się', 'z moich obserwacji wynika'
5) próbka 400 osób to oczywiście dla was rzecz za mało reprezentatywna. Próbka 3 osób znanych jest lepsza bo mojsza.
6) nie mam doktoratu z gender studies i nie zamierzam takowego robić. Ktoś jednak nauczył mnie posługiwać się źródłami. Jeśli widzicie jakiś problem z wiarygodnością publikacji, proszę, podajcie go. Jeśli macie problem z moimi wnioskami, proszę, odnieście się do nich. Ale przyznajcie, że ja przynajmniej staram się wyjść poza schemat "bo powszechnie wiadomo", "z moich obserwacji" itd...

PS.
zigzak, wygrywasz na punkty ale będę walczył do banoutu (zwanego TBO ~ tymczasowy ban osobnika)
05-03-2012 15:39
dzemeuksis
   
Ocena:
+4
w końcu to tylko praca doktorska doktora filozofii z Uniwersytetu Miami

A czy ten doktór kończył licełum dla szczególnie uzdolnionych, jak zgigzak? Bo jeśli nie, to powołując się na niego jesteś "przeintelektualizowanym interlokutorem pultającym się do czyichś prywatnych opinii udowadniającym, że wyrażający opinii nie ma racji."
05-03-2012 15:48
Headbanger
   
Ocena:
+2
masz plusa za liceum... (i tylko za to)
05-03-2012 15:56
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
kbender - ależ walcz! Jasne, o to chodzi! :)
Tylko znów - jak to co piszą uczeni doktoranci ma przełożenie na (po pierwsze) polski smrodek i dość patriarchalny wciąż schemat wychowania, (po drugie) na to w jaki sposób ja obserwuję rzeczywistość i jak ją komentuję?

Szukasz obiektywnej prawdy?
Robiłem kiedyś ankiety dla kulturoznawców - wierz mi, da się osiągnąć kazdy wynik wedle przyjętych załozeń, ankietując ODPOWIEDNICH respondentów.
Ale ok, przyjmijmy że ta prawda jest obiektywniejsza od mojej, stereotypowej, powstałej z... no właśnie, skąd się biorą stereotypy, kbenderze?
Czyż nie z czesto powtarzanych sloganów? Skąd się więc biorą slogany? Czemu kawały o feministkach zmuszonych trzymać facetów w domu bo wibrator nie wynosi śmieci - cieszą?

Mimo to, niech sobie będzie obiektywniejsza - do czego mi ta wiedza, że wedle statystyk kobiety działają tak samo jak faceci, gdy za kazdym krokiem widzę że jednak są z innej planety?
Mam żyć wedle statystyki i brać ją na wiarę?
W imię czego? Obiektywizmu? Nie ma czegoś takiego.
05-03-2012 15:56
Malaggar
   
Ocena:
+6
Statystycznie to Ty i Twój pies zigzaku macie 3 nogi i tyle.
05-03-2012 15:58
Bielow
   
Ocena:
+1
Miał być komentarz ale nacisnąłem f5 i zobaczyłem że Zigzak był pierwszy.Sporo tego chciałem opisać więc już widzę że nie ma takiej potrzeby bo się zgadzam z Zigusiem. W sumie resztę argumentów zachowam sobie na potem. Cóż Kbender - we will meet again fundom jest mały :P
http://www.youtube.com/watch?v=cHc unREYzNY

05-03-2012 16:02
Tyldodymomen
   
Ocena:
+4
benderku, przecież wszyscy Twoim wirtualni "oponenci" traktują temat z przymróżeniem oka jako dobry materiał na trollerkę . Miast bawić się w pseudointelektualizm chodź potrolluj z nami.Zbieramy materiał do "Pieśni Trolli i flejmu"- jak się spiszesz to będziesz umieszczony w dziękuffkach po przedmowie do tej gry.
05-03-2012 16:08
kbender
   
Ocena:
+8
Anegdota z życia wzięta.

Siedzę na projekcie z Ahmedem. Ahmed to fajny chłop. Z Egiptu. Ma żonę i dzieci. Bardzo sympatyczny, inteligentny człowiek. Uważa, że kobiety są durne. Nie potrafią liczyć, wyrażać skomplikowanych myśli, powinny siedzieć w domu, robić obiady i rodzić dzieci - na tym się znają w przeciwieństwie do zajęć intelektualnych. Oczywiście, uczęszczały do szkoły - odpowiednik religijnej podstawówki dla kobiet, więc są jak na kobiety nieźle wyedukowane.

Ahmed nie widzi związku między dostępnym poziomem nauczania a możliwościami intelektualnymi. Z jego subiektywnej perspektywy baby są głupie i leniwe i to dlatego nie dostają się na studia. Co więcej, to Bóg i natura uczyniły im tę krzywdę, że są ułomne w porównaniu do mężczyzn.

Ahmed chciałby pracować we współczesnej organizacji projektowej w Szwecji, gdzie 40% zespołu to kobiety... Szczerze - lubię go i życzę mu, żeby zmienił swoje podejście, bo widzę, gdzie to zmierza. Ale on błędów w swoim postępowaniu nie widzi. Co mu to da w Egipcie? Nagle wyemancypuje żonę? Załatwi jej pracę biurową w patriarchalnym społeczeństwie na południu Egiptu. Uczyni go szczęśliwszym?

Tak jak napisałem, to tylko anegdotka, nie mająca żadnego związku z sytuacją. Poza tym, że przyznaję Ci rację, co do ostatniej Twojej wypowiedzi. Żyjemy w społeczeństwie takim a nie innym, dorosłym do swoich prawd, stereotypów i zwyczajów. Pisząc swoje robię z siebie albo głupca albo hipokrytę. Ale, tak szczerze:

1)Dopiero po około 80 komentarzach przeszedłeś z trybu "bronię swojej tezy" do "to był żartobliwy wpis, a wy się napinacie i ja się śmieję". Jajcarstwo zaakcentowałeś za słabo i za późno - i ja biorą ten wpis (nadal) na poważnie.
2)Niedawno brałeś udział w 3notkowej dyskusji o tym, co zrobić, żeby nad polterem roztoczył się blask największego portalu rpg w kraju. Jak ta notka ma się do Twoich wypowiedzi? Co zrobi nowy użytkownik, albo nie daj, użytkowniczka jak zobaczy Twój wpis, opatrzony tylko rubasznymi żartami? Stwierdzi "zarąbisty portal, zostaję tutaj na stałe", czy "dooh, co za frajerzy". Uważam, że to drugie i rozmawiam na temat stereotypów.

Mówiliśmy (też się wypowiedziałem raz czy dwa) o tworzeniu nowoczesnego portalu RPGowego, z fajną i popularną blogosferą. Wypadało by zacząć od swojego bloga.

Z tej perspektywy wstyd mi za mój homożarcik pod komentarzem Malagara dotyczącym "tylnego wejścia" do blogu von Mansfelda - ani to było na miejscu, ani śmieszne.

PS, Oczywiście, że moja prawda jest mojsza, bo jest najmojsza, tak jak twoja jest najtwojsza!
05-03-2012 16:24
kbender
   
Ocena:
0
@Bielow
Jasne że się spotkamy, wiszę w okolicy tego portalu i nastawiam się na komcio-lanie regularnie :)

@Tyldodymomen
Jakkowliek to bulwersujące, od dawna nie prowadziłem żadnego dobrego flejma... Nawet poniedziałek się nie dłuży. Jestem słabym trollem, ale jak sam wspomniałem, kilka wypowiedzi, w tym moich, nadaje się do "Pieśni...".

Na pozdroffka pracuję od dawna.
05-03-2012 16:28
Malaggar
   
Ocena:
+2
@kbender: Otworzyłeś mi oczy! Wstydzę się nie tylko homożarcików, ale chciałbym też przeprosić za krucjaty, Najjaśniejszą Rzeczpospolitą w której był ucisk chłopów, powstania narodowe w czasie których zgineli niewinni wycieczkowicze z Rosji i Niemiec, a także za to, że wczoraj nie chciało mi się zgnieść plastikowej butelki przed wrzuceniem jej do zsypu.
05-03-2012 16:31
kbender
   
Ocena:
0
@Malagar
Akurat Twój żarcik mnie rozśmieszył, to moje podczepianie się pod Ciebie było słabe.
05-03-2012 16:32
Malaggar
   
Ocena:
+1
A to cofam przeprosiny za wszystko prócz tej butelki:P
05-03-2012 16:33
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Benderku, nie tłumacz się, rozumiem. Poszedłeś w zaparte i musisz bronić swojej linii by nie doznać uszczerbku na własnym ego. Postaram się specjalnie dla Ciebie pisać w każdym komciu disclaimer/używać jednoznacznych emotikonek byś mógł rozpoznać bezbłędnie intencje bo badania wykazują że mężczyźni mają mniejszy iloraz inteligencji emocjonalnej
Zdropuffka

edytka:obiecany disclaimer, uwaga na%^&iam: ";p"
05-03-2012 16:41
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
no i znikło. Panowie, by przywrócić blask i pierwsze miejsce na poldku muszę pokasować heteronormatywne żarty z mniejszości seksualnych. Możecie też zmoderowac je sami.
05-03-2012 16:46
Drachu
   
Ocena:
+3
Zdrada! Ja gore!
Ukryli nas.
05-03-2012 16:46
Aesandill
    Zdrada cyklistów!
Ocena:
0
Jakis przykład ;D?
05-03-2012 16:50
Tyldodymomen
    kolejna kompromitacja tuska
Ocena:
+2
jak w tytule, tusek na wózek!
05-03-2012 16:53
Malaggar
   
Ocena:
+6
Zigzaku ty mały fiflaku! Kto nie skacze jest nieheteronormatywny hej hej hej!
05-03-2012 16:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.