string(15) ""
» Blog » Kobiety w RPG - okiem zza barykady
05-03-2012 01:16

Kobiety w RPG - okiem zza barykady

Odsłony: 161

Komentarze


Kot
   
Ocena:
0
Aaaand there goes the thread... Again.
05-03-2012 14:04
Repek
   
Ocena:
+8
Jestem seksistą.

Co tłumaczy Twoje [i wielu graczy] problemy opisane w tldrowym wpisie. :) W tej kwestii notka ma fajną wartość poznawczą. Coś jak "Życie seksualne dzikich" [no offence].


@Petra
Za pisanie bzdur i powielanie stereotypów [a zwłaszcza przenoszenie ich na ogół grających] nie ukrywa się notek.

Pozdrawiam
05-03-2012 14:08
nerv0
   
Ocena:
+3
@Aes
Przyjacielu! Wiesz jak wywołać lawinę komentarzy, wierze w Ciebie!

W moim wypadku lawina komentarzy jest raczej efektem ubocznym wypadku przy pracy aniżeli czynem popełnionym z premedytacją. :)
05-03-2012 14:09
Bielow
   
Ocena:
+5
Właśnie z roboty wróciłem, Cheezes...ale ruch.
Idę po popcorn i piwo zapowiada się wesołe 20min.
Wnioski od trola Bielowa po telexpresie.
05-03-2012 14:10
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
ale fajnie!
Petra, wpisujesz się w stereotyp emocjonalnego przereagowania, uważaj! :)

Wszystkim zaś uczestnikom tej dyskusji przypominam - trochę dystansu w życiu się przydaje :)

O, Dzień Kobiet niedługo (kolejny temat do genderflejma)!

Wszystkiego najlepszego!
05-03-2012 14:13
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1
zigzak przyznaj się do trollingu zanim fala niedoszłych doktorantów z zakresu gender studies zaleje nas kolejnymi wyguglowanymi doktoratami opartymi na badaniach w USA na reprezentacyjnej próbie 400 osób

edit:bielow zmień awatar bo jak się Twoja luba dowie to poznasz co to 16-miesięczny permanentny ból głowy
05-03-2012 14:20
Kamulec
    Podsumowanie dyskusji i wnioski
Ocena:
+5
zigzak +25
kbender +17
oddtail +14
Malaggar +13
Eva +12
Kamulec +10
Tyldodymomen +10
Drachu +10
Kot +8
Seji +8
Szponer +8
Aesandill +5
nerv0 +5
repek +4
Cubuk +4
Sethariel +4
Nuriel +4
nimdil +3
Obca +3
Petra Bootmann +2
Hajdamaka v.666 +2
Aeth Queen +1
Indoctrine +1
Shevu +1
Bielow +1
05-03-2012 14:21
Malaggar
   
Ocena:
+1
No nie, przegrywam z oddtailem...

I czuję na karku gorący oddech Evy... Po prawdzie lepiej bym się czuł gdyby w tym przypadku z Evą było odwrotnie, ale cóż ;)
05-03-2012 14:23
Bielow
   
Ocena:
+3
@kamulec
Zapomniałeś mi dodać +4 za komcia powrotnego. Poza tym byłem w pracy a to się nie liczy. Nie każdy ma pracę przy kompie-ja mam z wiertarką a ona mimo że jest podłączona do prądu mozilli nie obsługuje ;]
Foch
05-03-2012 14:24
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1
Malaggar seksisto, kobieta to nie tylko pupa i cycki!
[suchar mode on]
Jeszcze obiad by się przydał
[suchar mode off]
05-03-2012 14:26
Malaggar
   
Ocena:
+3
Było studiować i siedzieć teraz na garnuszku u rodziców przy komputerze, a nie być nieukiem i zarabiać na chleb!

@T-men: Wypraszam sobie! Pisałem przecież o niewątpliwie łabędziej szyi Evy.
05-03-2012 14:26
Bielow
   
Ocena:
+1
@Malaggar
I co gorsza to po studiach humanistycznych tak mam! Więc jak pytają mnie na ulicy ankieterzy "Czy dobrze się panu żyje w naszym kraju?" odpowiadam "Zajekur*abiście" ;)
05-03-2012 14:28
Drachu
   
Ocena:
+6
Może i trafię do rezerwatu dla trolli.
Ale za to w jakim towarzystwie :)
05-03-2012 14:28
38850

Użytkownik niezarejestrowany
    @T-Men
Ocena:
+6
Do jakiego trollingu? To są moje obserwacje. i Tyle. Można się zgadzać, można nie.

Założę się że większość komentujących wyrobiła sobie opinię już po pierwszym zdaniu, które cytował nimdil - stąd też i flejm. I bardzo dobrze.

Doktoraty proszę bardzo - uwielbiam patrzeć jak przeintelektualizowani interlokutorzy pultają się do czyichś prywatnych opinii udowadniając, że wyrażający opinii nie ma racji.
Akurat chyba nie w racji tu rzecz leży, a w obserwacji i wyciąganiu wniosków. A że wyciągam kontrowersyjne dla poniektórych? Ludzie, trochę luzu w spodniach. I ci właśnie ludzie dają mi największą radochę - a jeszcze jak się niezdrowo podniecą to już wogóle super.
05-03-2012 14:29
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
w ogóle to masz rację - ale moje pisaniny są znane z literówek - nie jest to żadne tłumaczenie, ale nie wynika to z niewiedzy tylko z ciągłego pośpiechu. :)
05-03-2012 14:32
Headbanger
   
Ocena:
+12
Ja dla odmiany napiszę coś z sensem (i bez sensu ale to potem)

Moja kobieta jest jedną z moich graczek. Nikt nigdy mi na poważnie nie zarzucił faworyzowania nikogo.

Dla jaj się zdarzało:
-Hej! Kasia dostała krwawe drzewko które dało jej bonusy i wogóle!
-Ziom. Chcesz przestać widzieć magię? (kosmiczna zdolność dająca postaci wielką pakerność, która nie istnieje w grze poza moim przyzwoleniem)
-Dobra, dobra, żartowałem.

Drugą jest przyjaciółka. Nikt nigdy nikomu nie robił takich rzeczy o których pisze zigzak.

ALE

To dlatego, że generalnie na dłużej gram z dość ogarniętymi ludźmi - bez względu na płeć. Jeżeli ktoś choćby zaczyna robić takie odpały o których tu mowa - dostaje buta z gry. Wszystkie te rzeczy widziałem u raczej niedojrzałych graczy - nie jest to kwestia doświadczenia ale mentalności i świadomości. Niektórzy po rozmowach przestawali tak robić i zaczynali ogarniać grę jako grę, inni... no cóż to nie hobby dla nich.

Homoseksualne zachowania na sesji świadczą o jeszcze mniejszej dojrzałości dziewczyny siedzącej przy stole. Pewne niewyżycie, czasem zwyczajną dziecinność. Mi osobiście nie zdarzało się grać z takimi ludźmi, ale znajomy MG ma z tym notoryczny problem. Ostatnio w rozmowie okazało się, że to głównie osoby młode... i jeszcze głupie. Nie zrozumcie mnie źle, najwięcej ordynarnego seksu na sesji padało od mojego przyjaciela (jeszcze zanim go poznałem), kiedy był straszliwym gnojkiem nasyconym porno i gównem w głowie. Kiedy już grał ze mną, żadnego z tych elementów nie wykazywał... ale to było 5? 7? lat później?

Mam jedną zasadę. Cokolwiek dzieje się przy stole, tam zostaje! Mówię oczywiście o emocjach i uczuciach.

Teraz czas na rzeczy bez sensu.

Zarzucanie autorowi który na starcie mówi, że mówi o stereotypach tego że mówi o stereotypach świadczy o niskim poziomie pewnego istotnego współczynnika.

Co do pań odgrażających się, że to nie prawda i próbujących udowodnić... w sumie nie wiem co... powiem tyle - najmniejsze psy najgłośniej szczekają.

Ostatnia rzecz. Emancypacja i feminizm to dwie różne rzeczy. Feminizm w takiej postaci w jakiej się pojawia obecnie jest niesprawiedliwy, szkodliwy i zbędny.

@Zigzak

Osobista prośba:
"który jest pozostałością po średniowieczu i naukach Kościoła."

Zmień średniowiecze na renesans i będzie spoko.
05-03-2012 14:33
Bielow
   
Ocena:
+6
@Head
"Ja dla odmiany napiszę coś z sensem" - pozwól że my to ocenimy [zawodowe trole] a nie Ty :P

Komcio jest w porządku co prawda to co piszesz Head o stole i co przy nim pozostaje napisałem już w komentarzu u Blanche . Co do reszty zaś wynika to tak naprawdę z jednej rzeczy:

"Jak bardzo jesteśmy zdesperowani grać w rpgi". Moim zdaniem ww kwiatki które zdarzały się i u mnie również (patrz notka u Blanche) wynikały z tego ,że
a)chcieliśmy spróbować jak to jest grać w mieszanym towarzystwie
b)byliśmy nieprzygotowani na taki a nie inny obrót sprawy
c)nie mieliśmy z kim grać i tak wyszło jakoś

Jeżeli ktoś nie ma chcicy może sobie spokojnie graczy dobrać. Żeby nie było podam to na swoim przykładzie. Moja panna gra tylko w Poza Czasem (serdecznie dziękuje raz jeszcze państwu Kuczyńskim jeżeli to czytają jakimś cudem) i ten system jej odpowiada. Wcześniejsze próby wprowadzenia jej w świat rpg za pomocą innych systemów nie dały rezultatu. Nie przeczę że na pewno jest w tym jakaś wina moja ale na pewno nie taka jaką by mi tutaj próbowały wmówić panie lub zniewieściali panowie.

W inne systemy gramy rzadko. Jak już to Zew,Młotek,Świat Mroku ale to na palcach jednej ręki policzę. Gra za to ona sama z koleżankami w PC i patrząc z boku jest to niewątpliwie miły widok (w sesjach tego typu nie uczestniczę-z góry zaznaczam).


Moje przygody i perypetie który wg Oddtaila zapewne wyssałem z palca-wszak on wie lepiej niż ja w co ja i z kim grałem- zdarzyły się i wyglądały tak jak wyglądały. Ze 2 lata temu przyszła do mnie refleksja że lepiej grać rzadziej ale w doborowym towarzystwie i w to co się lubi a nie poznawać jakieś cudaczne nowe systemy w stylu płonące siodła etc i tak mi do teraz pozostało. Cóż-jestem antykiem.

Dużo zniechęcenia z obu stron zależy też od tego kto i jak gra i w jaką grupę nasza dziewoja ma wejść

@Do naszych drogich Pań m.in Petry.
Zastanówcie się moje drogie jak jest w rzeczywistości. Wczoraj T-men zadał na notce Blanche pytanie w co gracie i tylko dwie z was umiały się wypowiedzieć. Słabo to świadczy o tym waszym kobiecym zorganizowaniu moim zdaniem skoro na pytanie bez podtekstów odpowiedzieć nie umiecie. I słabo o tym ile z was tak naprawdę gra w rpg a ile udaje że gra. A seksizm w notce... hmmm i do tego kompulsywna potrzeba jej ukrycia...
Repek +1 za trzeźwy osąd sytuacji mimo że jest zaobrączkowany.
Czyli jak u mnie w pracy koleżanka prosi mnie o pomoc bo czegoś nie ogarnia a potem zaprasza mnie w rewanżu na piwo to podchodzi to pod molestowanie z mojej strony? Wszak przecież pomogłem jej w pracy i teraz to piwo....niechybnie gwałt będzie jak nic :P

Czy notka jest flejmogenna? Możliwe. Jednak najważniejsze w blogach jest to żeby była dyskusja. Nie ważne w jaki sposób ale dyskusja. Byle na poziomie.

Do sfeminizowanych panów
"Jestem seksista"- dalej nie czytałem...litości. I to niby ma być kwiat narodu? Ludzie którzy mająw swojej biblioteczce więcej książek niż biblioteka narodowa? Pierwsze zdanie was zniesmaczyło...lol.
Bardzo mądre jest też dawanie linka do pozycji in englisz która liczy 325s. Łyknę to do teleexpresu i potem się wypowiem. Książka na pewno prawdę Ci powie-wszak ja na rozliczeniu podatkowym nie kryję się z tym że 50zł zataiłem w tajemnicy przez dziewczyna bo zaskórniaki trzeba mieć. To dlaczego ktoś robiąc pseudoamatorską pozycję miałby kłamać? Wszak w Smoleńsku pancerna brzoza zniszczyła tupolewa i to fakt przecież!

Jestem facetem. Podłym,obleśnym,prostym facetem. Lubiącym piłkę nożną,piwo,kawę,rpgi i komuś w mordę dać jak mnie próbuje pozbawić zegarka czy cnoty. ^^ Jak mówię A to nie powiem nagle B bo mnie głowa rozbolała.

@T-men
Nie zmienię awatara. Sprawdzam kto mnie podkabluje i jak długo wakacje będę miał na poltku za to.
Poza tym jak Zigzak zauważył na awatarze trzymam torbę z zakupami ponoć...

do wszystkich
Nie bierzcie tego poważnie.Albo bierzcie-będzie zabawnie.
05-03-2012 15:07
Malaggar
   
Ocena:
+2
@Bielowy avek: Dla mnie to kawał schabu, który został przycięty na kształt gruchy do boksowania przez Rocky'ego.
05-03-2012 15:11
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Haed - racja, ale nie zmienię, trzeba coś zostawić trollom do pożarcia :)
Ale wiesz, to znów taki stereotyp Średniowiecza :)
05-03-2012 15:21
Headbanger
   
Ocena:
0
Heh, masz punkt zig... masz punkt.
05-03-2012 15:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.