» Projekty » Projekt Kislev » Kislev - Kraina Lodu

Kislev - Kraina Lodu


wersja do druku

Kislev - Kraina Lodu
"Historia Kisleva jako państwa rządzonego przez carów liczy nieco ponad tysiąc lat. Dzieje tych terenów przed XV wiekiem są na ogół nieznane, nieliczne wzmianki przetrwały w baśniach i legendach Ungołów oraz Ropsmenów, którzy żyli tutaj na długo przed przybyciem Gospodarów. Część informacji odnośnie tych obszarów możemy znaleźć w dawnych księgach imperialnych i krasnoludzkich kupców, kapłanów oraz odkrywców, którzy handlowali z tutejszymi plemionami bądź też próbowali je nawracać. Wiele zapisków historycznych zaginęło lub zostało zniszczonych, wiele faktów zostało przeinaczonych, a część z nich nadal czeka na ponowne odkrycie. Scytyjskie kurhany wśród stepu nadal są wielką tajemnicą, podobnie jak niejedna ruina, pozostawiona przez dumne rasy Wysokich Elfów lub Krasnoludów. Obecnie te pozostałości skryte wśród zieleni, niewidoczne dla ludzkich oczu, kryją w sobie niejednen sekret. Część prawdy na zawsze pozostanie nieznana, inna będzie ukrywana, ze względu na problemy jakie mogłoby spowodować jej wyjawienie."


Przed Wami pierwsza częsć materiałów pochodzących z fanowskiego Projektu: Kislev. Znajdziecie w niej opowiadanie wprowadzające do Krainy Lodu, a także informacje na temat jej historii i geografii.

Pobierz plik PDF (770 KB).
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

Xeel
   
Ocena:
0
Stary Świat staje się coraz bogatszy. Jeszcze dokładnie nie zapoznałem sie z tekstem, ale i tak wielkie brawa dla Autorów za inicjatywę i ogrom pracy
02-07-2007 15:07
~Prpht

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Szkoda tylko strasznego niezgrania z nadchodzącym oficjalnym dodatkiem...
02-07-2007 15:58
Radowid
    Kawał dobrej roboty
Ocena:
0
Pierwsza klasa. Przeczytałem z prawdziwą przyjemnością. Szkoda, że BI nie pokusila się o zaadoptowanie tej pracy.
02-07-2007 16:02
Viriel
    Oficjalny dodatek
Ocena:
0
to zupełnie inna kwestia. Twórcy Projektu zdawali sobie sprawę z jego pojawienia się. Chcieli jednak zaprezentować Wam swoją pracę, będącą fanowską wizją Kisleva. Nie są to materiały oficjalne i zapewne będą się mocno różniły od takowych, o czym należy cały czas pamiętać.

W przygotowaniu są kolejne części, które również będą u nas publikowane.
02-07-2007 16:51
Tancred_de_Beauville
    Hej!
Ocena:
0
BI ma swoich autorów, i umówione terminy. My podeszliśmy do tego hobbistycznie. Oczywiście w głowach mieliśmy różne wzorce, w tym I edycję Młotka, liczne księgi tak dawne jak i niedawno wydane oraz V i VI edycję WFB.

Materiały nie są oficjalne, lecz są naszym spojrzeniem na tą krainę. Po prostu kiedyś mówiliśmy że zobaczy to światło dzienne, a głupio by było aby leżało na dysku i umarło.

Dziękuję za wszelkie opinie odnośnie tego co stworzyliśmy.

Wielkie podziękowania dla korekty.

Pozdrawiam
Mirek
02-07-2007 17:59
15939

Użytkownik niezarejestrowany
    Kilka słów...
Ocena:
0
Może i jest to projekt fanowski, ale w pełni zgodny (a przynajmniej obiektywnie zgodny) z tym co do tej pory opublikowano o Kislevie. Aha i my z Carycy Kasi nie zrobiliśmy Wampira :D

Co do reszty materiału, to sukcesywnie co około miesiąc, może krócej, będą się ukazywały kolejne części. Wsio już napisane, tylko skorektować, poskładać i na sieć. Ale jak to bywa, apetyt rośnie wraz z kolejnymi przystawkami :D

Pozdrawiam
Borys
02-07-2007 23:55
Xeel
   
Ocena:
0
o tak. I w sumie, nie będzie dziwne jeśli po premierze oficjalnego dodatku o Kislevie okaże się, że w kraju nad Wisłą nie jest już specjalnie potrzebny ;)
03-07-2007 01:40
Dwalthrim
   
Ocena:
0
Nie sądzę żeby tak się stało. Gracze poważnie zajmujący się WH i tak kupią oryginalny dodatek. Każdy MG ma z pewnością swoja wizje Kislevu. Dzięki naszemu dodatkowi jak & oryginalnemu BI większość ludzi wyciągnie z obu dodatków to co im odpowiada najbardziej i stworzy swój własny, unikatowy Kislev. Ci, którzy nie kupią lub których po prostu na nowy dodatek nie będzie stać, przynajmniej może nie będą xerować oryginalnego dodatku. Zawsze będą mieli alternatywe - Kislev fanowski ;].

Hasło reklamowe: Kislev Fanowski - produkt rodzimy, dobry bo Polski ;P :D
03-07-2007 09:29
Xeel
   
Ocena:
0
Masz w sumie rację, ale zobaczymy jak to się poukłada po premierze oficjalnego Kisleva by BI. Jakby się ostatecznie nie stało, będzie ciekawie ;)
03-07-2007 20:15
Tancred_de_Beauville
   
Ocena:
0
Ja jak najbardziej czekam na wydanie BI. Kieruję się ciekawością, no i najlepiej czyta się cudzą wizję, a zwłaszcza tą oficjalną ;) .Oczywiście zapewne ostateczna wersja mojego Kisleva będzie połączeniem paru różnych wersji z których jedna będzie miała pozycję górującą nad resztą.
03-07-2007 20:47
~Andy

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pierwszy komentarz po rzucie okiem na tabelkę z datami - nie ma czegoś takiego jak "rok 0" :)
04-07-2007 09:25
Tancred_de_Beauville
    Mea culpa...
Ocena:
0
Masz rację Andy, mój błąd - powinno być pierwszy rok a nie zerowy. Rozeznałem trochę sytuację i wiem, że wampiryzm nie dotyczył obecnej carycy Katarzyny a którejś z jej imienniczek:).
04-07-2007 12:42
~Wircyn

Użytkownik niezarejestrowany
    Kilsev
Ocena:
0
Cóż podziwiam zapał i chęci ale co do wykonania to mam wiele zastrzeżeń których może nie będę tu wymieniał żeby nie za bardzo kontrastować z opiniami tych którzy chwalą.
Ja patrzyłem na artykuł krytycznym okiem (zresztą jak na wszystkie) i doszukałem sie wielu błędów, nieścisłości a także literówek w związku z czym stwierdzam ze tekst jest niedopracowany.
O ile nie moge polimizowac z autorską wizją Kislevu mimo iż moja jest troche odmienna to krytyka samego wykonania chyba mi sie należy, wiec proponuje ponowić korektę.
Ponadto co do stylu pisania to jezeli już sa wlepiane (na modłę podręcznikową) teksty backgroundowe mające być opowiadaniami bohaterów to niech one będe odpowiadające realiom i w miare możłiwości z odpowiednim językiem wypowiedzi a tu obserwowałem styl wyraźnie "alaformalny" na dodatek z uzywanym słownictwem typu : impreza itd. troche mnie to razi.
Podobnie z nazwami ludów, plemion itp bo autorzy zamienie używają tych pojeci momentami sie w tym mieszjąc to czy nie odnosicie wrażenia ze to juz było ?
hunowie, u(mo)ngołowie, gospodarowie itp w takim razie ten Stary świat juz całkiem zlewa sie z Europą. Skoro to ma być fanowski dodatke moze by troche bardziej pofantazjować ?

Mam nadzieje ze przełkniecie moja krytyke, mysle ze konstruktywną w pewnym sensie.

Pozdrawiam i czekam na następne części.
06-07-2007 13:40
Tancred_de_Beauville
    Hej
Ocena:
0
Krytyka także jest mile widziana i bardzo się cieszę że są to konkretne uwagi;). Prawdę mówiąc sądzę, że błędów czasem trudno uniknąć.

W stylu pisarskim mogły pojawić się jakieś błędy, ale raczej nie było to celowe. Osobiście ostatnio, czyli przez grubo ponad pół roku nie miałem zbyt wiele czasu dla Kisleva.

Hungowie, Ungołowie, Gospodarowie to nazwy które przyjęło GW, a my opieraliśmy się na owych źródłach. Nie tylko w Kislevie można znaleźć nazwy które przypominają nam nasz świat.

Pozdrawiam
Mirek

P.S. Mam nadzieję że w kolejnych częściach będzie lepiej. A część pierwszą poprawioną mam nadzieję że za jakiś czas zamieścimy;). A słowo "impreza" moja nieuwaga, że je tam wstawiłem.
06-07-2007 14:25
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jestem właśnie po lekturze I części. Na Bogów kto wymyślił taki termin? Co miesiąc kolejna część? Równie dobrze mogłoby być to pół roku...
15-07-2007 22:06
Tancred_de_Beauville
    Hej!
Ocena:
0
Termin=impreza, powstał choć nie powinien. Okoliczności różne, głównie niedbalstwo. Powinno być tam słowo biesiada czy zabawa. Co miesiąc, bo korekta to też ludzie ;) i mają też swoje sprawy.

Pozdrawiam
17-07-2007 20:47
~Tyhagara

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Skład kuleje. Dlaczego zamiast dwóch łamów, jest jeden łam? Panie Halfling, zanim następnym razem zabierzesz się za skład, wypadałoby poznać przynajmniej podstawy!
28-07-2007 14:24
15939

Użytkownik niezarejestrowany
    @Tyhagara
Ocena:
0
Bardzo potrzebujemy kogoś do składu. Byłbyś chętny? Osobiście składam Kislev, ale przyznaję, że nie jestem w tym obeznany.
07-09-2007 19:24

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.