Kingpin

Noty

Kingpin

31-08-2009 18:32 | Komentarze: 0
Gra o próbie przejęcia kontroli nad miastem przez jedną z trzech mafii (włoską, rosyjską lub japońską). W zależności od strony, którą będziemy grać należy przyjąć inną strategię. Yakuza to ataki skrytobójcze, mafia rosyjska preferuje dużą siłę ognia, a włosi szybkie samochodowe strzelaniny.

Gra pozbawiona jest elementów losowych i posiada kilka różnych warunków zwycięstwa.

Ilustracje do gry utrzymane są w mrocznym, miejskim klimacie, ich autorem jest znany grafik komiksowy Robert Adler.

Wieści

Kingpin - nowa planszówka od Kuźni Gier

Kingpin - nowa planszówka od Kuźni Gier

27-06-2009 08:56 | Michał 'Puszon' Stachyra
Szemrane interesy w ciemnych alejkach, naładowane spluwy, piękne dziewczyny, rodziny mafijne walczące o kontrolę nad miastem – to chleb powszedni Game Designera… i doskonały pomysł na grę.

Tym razem Kuźnia Gier postanowiła wydawać strategiczną grę planszową o porachunkach mafijnych zatytułowaną Kingpin. We współpracy z trójką początkujących autorów (Rafał i Krzysztof Cywiccy, Krzysztof Hanusz) i na podstawie ich pomysłu opracowaliśmy dynamiczną planszówkę, w której każdy ruch zmienia wszystko na planszy.
» więcej
Adler i planszówki

Adler i planszówki

27-06-2009 23:23 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
Kuźnia Gier wyda strategiczną grę planszową o porachunkach mafijnych zatytułowaną Kingipin. We współpracy z trójką początkujących autorów (Rafał i Krzysztof Cywiccy, Krzysztof Hanusz) i na podstawie ich pomysłu opracowano dynamiczną planszówkę, w której każdy ruch zmienia wszystko na planszy.

Za oprawę graficzną Kingpina, w mrocznym miejskim klimacie neonoir, odpowiada Robert Adler – autor ilustracji do kultowej serii 48 stron oraz cyklu Status 7. Więcej o grze i przykładowe grafiki znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Okładka Kingpin

Okładka Kingpin

31-08-2009 18:34 | Paweł 'Szept' Furman | Komentarze: 0
Wydawnictwo Kuźnia Gier ujawniło, prawie finalną okładkę Kingpin - najnowszej gry mającej mieć swoją premierę podczas targów w Essen. W Kingpin będziemy mieć możliwość poprowadzenia jednej z trzech rodzin mafijnych w celu przejęcia kontroli nad miastem. Ilustracje do gry utrzymane w stylu znanym z komiksów Sin City wykonał Robert Adler.
Kingpin od tyłu

Kingpin od tyłu

24-09-2009 22:29 | Paweł 'Szept' Furman | Komentarze: 0
Wydawnictwo Kuźnia Gier zaprezentowało tył pudełka gry Kingpin której premiera przewidziana jest na Targi Spiele '09 w Essen. Za oprawę graficzną gry - w mrocznym miejskim klimacie neo noir - odpowiada Robert Adler. Kingpin to strategiczna gra planszowa o mafijnych porachunkach.

Więcej informacji o grze znaleźć można na stronach wydawcy.
Przedsprzedaż Kingpina

Przedsprzedaż Kingpina

06-10-2009 19:29 | Paweł 'Szept' Furman | Komentarze: 0
Rozpoczęła się przedsprzedaż Kingpina. Gra będzie miała premierę podczas targów w Essen (22-25 października). Tymczasem już teraz można zarezerwować egzemplarz tego tytułu w sklepie internetowym Kuźni Gier.

Każdy, kto zamówi Kingpina w przedsprzedaży, otrzyma wydrukowaną w formacie A4 wybraną ilustrację z gry, narysowaną przez Roberta Adlera.
Instrukcja do Kingpina

Instrukcja do Kingpina

08-10-2009 22:58 | Paweł 'Szept' Furman | Komentarze: 0
Na stronie Kuźni Gier pojawiła się instrukcja do najnowszej produkcji wydawnictwa - gry Kingpin.
Blogosfera: Jak spotkałem Roberta Adlera

Blogosfera: Jak spotkałem Roberta Adlera

09-10-2009 16:22 | Maciej 'Repek' Reputakowski
"Zaczęliśmy myśleć nad estetyką gry i wyszło nam, że najfajniej by było gdyby zilustrował ją nam Frank Miller. Był jednak dość nieosiągalny... Metodą skojarzeń poszliśmy ku innym komiksowym artystom – i pojawił się wtedy pomysł – a może Robert Adler?"

Na swoim blogu Michał 'Puszon' Stachyra opowiada, jak do współpracy przy grze Kingpin wciągnięto Roberta Adlera. Zapraszamy do lektury. » więcej
Kingpin - prezentacja we flashu

Kingpin - prezentacja we flashu

15-10-2009 08:49 | Michał 'Puszon' Stachyra
Na stronie Kuźni Gier pojawiły się pełne informacje na temat Kingpina oraz flashowa prezentacja gry - z przedstawieniem zasad, tutorialami, zagadkami oraz galerią.

Ta multimedialna trzyjęzyczna (pol., ang., niem.) prezentacja będzie dołączana na płycie CD do każdego egzemplarza gry Kinigpin. » więcej
Plany wydawnicze Kuźni Gier

Plany wydawnicze Kuźni Gier

22-03-2010 19:59 | Paweł 'Szept' Furman | Komentarze: 3
Wydawnictwo Kuźnia Gier poinformowało o swoich planach wydawniczych na rok 2010. W najbliższym czasie miłośnicy gier planszowych spod znaku kostki i kowadła mogą się spodziewać kilku ciekawych pozycji. » więcej
Kingpin przenosi się na telefony

Kingpin przenosi się na telefony

09-11-2011 20:09 | Artur 'GoldenDragon' Jaskólski | Komentarze: 0
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia pojawi się cyfrowa wersja Kingpina - taktycznej gry planszowej o mafijnych porachunkach.

Tytuł będzie dostępny dla użytkowników urządzeń iPhone, iPad i systemu Android, a pierwszą jego zapowiedź od Mobile Wings Software House znaleźć można tutaj.
Kingpin na smartfony

Kingpin na smartfony

24-02-2012 11:07 | Artur 'GoldenDragon' Jaskólski | Komentarze: 1
Dobra wiadomość dla miłośników urządzeń mobilnych - będzie jednak wersja hitu Kuźni Gier na telefony. » więcej
Mobilny Kingpin

Mobilny Kingpin

08-02-2013 18:04 | Paweł 'BeeRee' Spryszyński | Komentarze: 0
Wydawnictwo Kuźnia Gier informuje, że na początku lutego pojawi się długo oczekiwana cyfrowa wersja Kingpina, taktycznej gry planszowej o porachunkach mafijnych. » więcej