string(15) ""
» Blog » Kilka słów o konsekwencji, a raczej jej braku. I o świętych krowach, a raczej bobrach
14-07-2011 23:58

Kilka słów o konsekwencji, a raczej jej braku. I o świętych krowach, a raczej bobrach

Odsłony: 4

Sugeruję, byście zanim przeczytacie, zrobili print screena, bo nie wiadomo, jak długo ta notka przetrzyma.

Jakiś czas temu w blogosferze i na FB odbyła się dyskusja na temat moderowania miłością wpisów na Polterze. I o ile Polter to już od dawna nie mój cyrk i nie moje małpy, choć część z nich tresowałam, to dziś zwyczajnie trafił mnie szlag.

Ja rozumiem, że każda wioska, a także internetowa agora, jaką jest duży portal, musi mieć swojego inteligentnego inaczej. Ja rozumiem, że osoby pokroju Bobra Wojny podnoszą oglądalność, podobnie jak oglądalność podnosi lider czołowej partii opozycyjnej. Ale, na litość Wielkich Przedwiecznych: ile można?

Dlaczego żaden z moderatorów nie reaguje na zapowiedź czynów karalnych, którą Kastor powtarzał w swoich komentarzach kilkukrotnie? Co prawda ruszają mnie one równie mocno, jak wypowiedzi talibów o zniszczeniu zgniłego Zachodu, ale bądźmy poważni. Koleś przekroczył granice nie tylko dobrego smaku, ale też stracił instynkt samozachowawczy, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwala sobie na tego typu wypowiedzi w momencie, kiedy istnieje choć cień podejrzenia, że nie jest anonimowy w Sieci.

Tego typu zachowanie nie robi dobrze portalowi, którego nowa polityka miała być polityką wzajemnego szacunku. Kastor psuje wizerunek. Psuł go zresztą od dawna, ale mam wrażenie, że - ponieważ każda agora potrzebuje błazna - naczelni przymykali i przymykają na to oko. Tyle, że za moment Kastor obrazi kogoś, kto zamiast wzruszyć ramionami i stwierdzić, że koleś ma problemy emocjonalne i raczej powinien się po prostu przeleczyć, po czym położyć na sytuację zlew, zirytuje się i zacznie robić aferę.

No chyba, że przeoczyłam gdzieś znaczek, którym okleja się wszystkie wypowiedzi Kastora, a który głosi: "Uwaga, pieniacz, nie umie dyskutować, wszystko bierze do siebie, przeinacza fakty, należy się z nim w 100% zgadzać, bo inaczej rzuci się interlokutorowi do gardła, zwymyśla, zagrozi sądem".

Chyba czas na jakieś działania, panie i panowie. Za moich czasów, a ja jestem Wielka Przedwieczna, takie dzieci, co biły i gryzły inne dzieci w piaskownicy, wyrzucało się z tej piaskownicy.

PS. Sugeruję też, że ukrycie przez Kastora wyżej wymienionych komentarzy dowodzi jedynie tego, że niestety mam rację.

Komentarze


JoAnna
   
Ocena:
0
Została wysłana, wyobraź sobie.
15-07-2011 14:46
Repek
   
Ocena:
0
No to git.

Coś jeszcze mogę wyjaśnić?

Pozdrawiam
15-07-2011 14:52
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
dzieciencego porno nie kasujecie a yuriego kasujecie ossocjhozzi
15-07-2011 14:57
Malaggar
   
Ocena:
0
Tyldo, to proste. Przy wpisach Yuriego nikomu nie dyga. Powieka.
15-07-2011 14:59
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
mnei dyga bo jestem tylda uczuciowcowa
15-07-2011 15:08
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
milczmy, tyldy. Znowu się okazało, że najbardziej trollują zalogowani.
15-07-2011 15:13
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
bo nie wiedzom że tak naprawdem to my trzymomy renkem na narzedziach aparatu moderacji i ukrywamy co chcemy kiedy chcemy repek jeszcze robi dovrom minem do zlej gry ale to sie juz długo nie ukryje że nie ma kontroli tylda ma
15-07-2011 15:17
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
ja nei trolujem ja płaczem nad ich losem
15-07-2011 15:18
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
udały nam się tyldy dzisiaj! Zabawne! To juz nie pierwszy raz dzis widze :*
15-07-2011 15:31
Kot
   
Ocena:
0
@JoAnna: Nie ma co poruszać tematu prawa prasowego w kontekście poltera, ponieważ serwis nie spełnia podstawowych wymogów. Jak większość serwisów, a nawet czasopism wydawanych na papierze, ale to już znak czasów bardziej...
15-07-2011 15:47
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
jest co
15-07-2011 16:53
Scobin
    @earl
Ocena:
+1
"Pod warunkiem, że zasady rządzące Polterem są jasne. A jak widać - tak nie jest".

W takim razie co według Ciebie powinno być bardziej jasne? Nie pytam złośliwie – jeśli jest jakaś konkretna propozycja zmiany ogólnych zasad, to można się nad nią zastanowić. Natomiast kontrowersje co do poszczególnych decyzji moderatorskich będą zawsze, wszak nie możemy ich zalgorytmizować. :)
15-07-2011 17:05
earl
   
Ocena:
0
@ Scobinie

Chodzi przede wszystkim o to, że nie mierzy się wszystkich użytkowników jednakową miarą, co już podkreślali i Malaggar, i Yuri. Jeśli bowiem jednym osobom ukrywa się blogi (jak obu w/w osobom) a innym nie (jak Krigowi) to jednak coś jest nie tak ze stosowaniem regulaminu.
15-07-2011 17:24
Malaggar
   
Ocena:
0
Earlu, ja się z tym pogodzę. Tylko niech ktoś z góry po prostu mi napisze, że są równi i równiejsi. Ok, wasza piaskownica w końcu.
15-07-2011 17:27
earl
   
Ocena:
0
Mal, nikt tego nie napisze, bo zapachniałoby to oficjalnym zatwierdzeniem dyskryminacji przez władze Poltera. Dlatego też niektórzy z włodarzy (nie wszyscy, bo większość redakcji, i to znaczna jest, moim zdaniem w porządku) będą nadal uprawiali ukrytą nietolerancję dla wyrażanych światopoglądów, chociaż oficjalnie głosić będą otwartość na czyjeś poglądy.
15-07-2011 17:40
Scobin
    @earl, Malaggar
Ocena:
+1
1. Hmm, czemu komuś z moderacji miałoby zależeć właśnie na nieukrywaniu wpisu Kastora?

2. W tej chwili komentarze są niedostępne, więc trudno mi powiedzieć, czy wpis powinien był zostać z ich powodu ukryty. Być może po prostu nikt z moderatorów nie zwrócił na niego uwagi odpowiednio wcześnie (czasami jesteśmy przed ekranem, czasami nie, to się raczej nie zmieni), a teraz jest już i tak po ciastkach?

Pozdrawiam!

[EDIT: OK, dopiero teraz rozumiem, że chodziło o obecność danych umożliwiających identyfikację osób, o których mowa – dowiedziałem się tego przypadkiem od YuriPRIME-a. Rozmawiałem z innymi modami, ustaliliśmy, że wpis Kastora zostanie ukryty].
15-07-2011 17:52

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.