string(15) ""
» Blog » Kilka słów o konsekwencji, a raczej jej braku. I o świętych krowach, a raczej bobrach
14-07-2011 23:58

Kilka słów o konsekwencji, a raczej jej braku. I o świętych krowach, a raczej bobrach

Odsłony: 4

Sugeruję, byście zanim przeczytacie, zrobili print screena, bo nie wiadomo, jak długo ta notka przetrzyma.

Jakiś czas temu w blogosferze i na FB odbyła się dyskusja na temat moderowania miłością wpisów na Polterze. I o ile Polter to już od dawna nie mój cyrk i nie moje małpy, choć część z nich tresowałam, to dziś zwyczajnie trafił mnie szlag.

Ja rozumiem, że każda wioska, a także internetowa agora, jaką jest duży portal, musi mieć swojego inteligentnego inaczej. Ja rozumiem, że osoby pokroju Bobra Wojny podnoszą oglądalność, podobnie jak oglądalność podnosi lider czołowej partii opozycyjnej. Ale, na litość Wielkich Przedwiecznych: ile można?

Dlaczego żaden z moderatorów nie reaguje na zapowiedź czynów karalnych, którą Kastor powtarzał w swoich komentarzach kilkukrotnie? Co prawda ruszają mnie one równie mocno, jak wypowiedzi talibów o zniszczeniu zgniłego Zachodu, ale bądźmy poważni. Koleś przekroczył granice nie tylko dobrego smaku, ale też stracił instynkt samozachowawczy, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwala sobie na tego typu wypowiedzi w momencie, kiedy istnieje choć cień podejrzenia, że nie jest anonimowy w Sieci.

Tego typu zachowanie nie robi dobrze portalowi, którego nowa polityka miała być polityką wzajemnego szacunku. Kastor psuje wizerunek. Psuł go zresztą od dawna, ale mam wrażenie, że - ponieważ każda agora potrzebuje błazna - naczelni przymykali i przymykają na to oko. Tyle, że za moment Kastor obrazi kogoś, kto zamiast wzruszyć ramionami i stwierdzić, że koleś ma problemy emocjonalne i raczej powinien się po prostu przeleczyć, po czym położyć na sytuację zlew, zirytuje się i zacznie robić aferę.

No chyba, że przeoczyłam gdzieś znaczek, którym okleja się wszystkie wypowiedzi Kastora, a który głosi: "Uwaga, pieniacz, nie umie dyskutować, wszystko bierze do siebie, przeinacza fakty, należy się z nim w 100% zgadzać, bo inaczej rzuci się interlokutorowi do gardła, zwymyśla, zagrozi sądem".

Chyba czas na jakieś działania, panie i panowie. Za moich czasów, a ja jestem Wielka Przedwieczna, takie dzieci, co biły i gryzły inne dzieci w piaskownicy, wyrzucało się z tej piaskownicy.

PS. Sugeruję też, że ukrycie przez Kastora wyżej wymienionych komentarzy dowodzi jedynie tego, że niestety mam rację.

Komentarze


YuriPRIME
   
Ocena:
+1
Ziguś, mordko ty moja :) Rozumiem, mea culpa. A co do tego nota, to też nie bardzo rozumiem, bo ominęła mnie kłótnia i hrywa cała, ale i tak jest fajnie :) Traktuję to jak miła wycieczkę nad morze... tak, ta notka jest moim senatorium, w którym coraz to ciekawszych rzeczy dowiaduję się o Kastorze i Polterze. Doceniam choć jakość informacyjną, bo z nikąd inąd bym się takich rzeczy wszak nie dowiedział, right? ;)
Pomyśleć o tym można... jak o domowym przedszkolu :D

Domowe Przedszkole! Wszystkie dzieci kocha!
Ma...
chłodna...
piwnica...
gdzie bobry...
się czochra...
>:3
15-07-2011 11:27
Aravial Nalambar
   
Ocena:
+1
W co zmieniły się te blogi polterowskie? :/ Antynazirewolucja, wyżywanie się na oszustach internetowych i wyciąganie forumowych brudów... Ludzie, zawsze wydwało mi się, że ten portal jest choć odrobinę inny od pozostałych, że userzy mają odrobinę klasy. Na blogach zawsze były rzeczy CIEKAWE do przeczytania. Teraz zaczynają dominować te żałośnie nudne...
15-07-2011 11:29
Malaggar
   
Ocena:
+4
Przecież to ma miejsce od zawsze.
A nie, wcześniej były wpisy dla k3 kolesi o tym, że się dzieciak nam zasmarkał albo że nasz kot narobił pod łóżko.
15-07-2011 11:34
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
No, z Bobra po tym czochraniu to zostanie golutki Pierożek, coś czuję :)
15-07-2011 11:39
YuriPRIME
   
Ocena:
+3
Taki z miensem czy kapustom i gszybami? :3
15-07-2011 11:41
Malaggar
   
Ocena:
+4
Serem.
15-07-2011 11:43
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
ja myślę ze ser nawet sie wyczochra i zostanie sam pusty kałdun
Edit:
Chcialem zasugerowac pieróg ruski, ale znow bylyby nawolywania o rasizm i nacjonalizm
15-07-2011 11:45
Headbanger
   
Ocena:
+2
Ja bym wolał z jagodami...
15-07-2011 12:06
YuriPRIME
   
Ocena:
+1
Kochani, od teraz komentujcie bez obaw u kastora, ja postaram się robić screeny i zamieszczać je w Edicie swojej notki, by każdy mógł je zobaczyć:
Tutaj notka tłumacząca co sprawiło, że Kastor się posikał z nienawiści
15-07-2011 12:07
JoAnna
   
Ocena:
+5
Generalnie, niestety, moja notka jest o kant odwłoka potłuc, kiedy nie widać tego, co KK raczył u siebie wypisywać pod notką o "rasizmie".

I bardzo Was proszę - odpuśćcie sobie argumenta ad personam, bo się robią zwyczajnie niesmaczne, nie należy znęcać się nad osobami mającymi problemy natury emocjonalnej.

Swoją drogą w tym niestabilnym świecie miło się przekonać, że na jednej rzeczy można polegać: prędzej czy później Kastor kogoś zgnoi.
15-07-2011 12:36
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
JoAnna - Sądzę, że straszenie forumowiczów - jakkolwiek głupawo by się nie wypowiadali - sądami, prokuratorami i hiszpańską inkwizycją to zwyczajny przerost formy nad treścią i próba penalizowania cudzych poglądów. Rozumiem Twoją kobiecą wraźliwość, ale w życiu wystarczy się kierować odpowiedzialnością za WŁASNE słowa i robić swoje aby mieć psychiczny komfort. "Psy szczekają - karawana idzie dalej" jak mawia stare arabskie przysłowie... Kastorowi należy współczuć trudnego charakteru i swoiście pojmowanej bezkompromisowości, bo z pewnością nie pomaga mu to w życiu, pracy i kontaktach osobistych. Ale ma prawo wywnętrzać się w dowolnej materii i w dowolny sposób o ile nie używa wulgaryzmów. Tak rozumiem pojęcie wolności osobistej i swobody wypowiedzi.
15-07-2011 12:58
Repek
   
Ocena:
+3
@JoAnna
Repek: podejrzewam, że prędzej czy później się na tej polityce nieingerencji przejedziecie, ale to tylko moje przeczucie, może być również początkami alzheimera :P.

Polityka jest nowa i bardzo dobrze się sprawdza. Sprawia, że w przypadku takich bezsensownych flejmów, nie tracimy czasu, który możemy wykorzystać na robienie portalu.

Tutaj początkowa notka wyjaśniająca, co i jak się zmienia. Do zmian doszło w dużej mierze na prośbę userów, którzy nie chcieli, byśmy ingerowali w treść notek oraz komentarzy na blogach.

A ponieważ - co jest raczej oczywiste - to nasz portal, to rzeczy NASZYM ZDANIEM łamiące regulamin lub nie zasługujące na promowanie na stronie społeczności i podstronach portalu po prostu ukrywamy.

Nie kasujemy, userzy nadal mogą sobie dyskutować pod takimi notkami. My możemy wkroczyć w ostateczności i na wyraźnie życzenie jakiegoś usera - wtedy trzeba się zwrócić do Zsu-Et-Ama, który rozpatruje takie sprawy. Jednak czasy, że nasi modowie będą poświęcać całe dni na mediacje między userami dawno minęły. Dorośli ludzie mogą sobie w takich sytuacjach poradzić sami.

Pozdrawiam

--
@YuriPRIME
Do niczego nie mam zamiaru Cię przekonywać. Po prostu prezentuję swoją wersję.
15-07-2011 13:12
YuriPRIME
   
Ocena:
0
@repek
No właśnie, a ja swoją :P
Wiadomo, ze nikt nikogo nie przekona, temu cała tyrada zdaje mi się zbędna. A maskarada maskaradą, trza zachować pozory dbania o regulamin :)
Pojęcie flejmu nie dość, że jest niesprecyzowane to i stosowane tu jak widzę czysto wybiórczo. Z resztą jak sam wielokrotnie i namiętnie opowiadałeś, nie jesteś od takich spraw ;) nie będę cię zatem męczył. Też mnie nie męcz, bardzo proszę, wymówkami.
15-07-2011 13:16
Repek
   
Ocena:
0
@YuriPRIME
Twoje zdanie, Twoja sprawa. :)

Pozdrawiam
15-07-2011 13:18
YuriPRIME
   
Ocena:
+1
@repek
Twoja piaskownica, Twoje grabki ;)

Pozdrawiam

tylko nam nie zasypuj na widzi-mi-się dołków, bo mi się ostatnio zgubiła figurka z Batmanem :( a Malaggarowi Action Men jakieś kilka minut temu :O Nosz kurcze, ktoś go zasypał i tyle go widzieli
15-07-2011 13:20
JoAnna
   
Ocena:
+3
@Chaos - w straszeniu forumowiczów sądami i pozwami od lat prym wiedzie Kastor, przy czym jego wypowiedzi, o paradoksie, jakby się ktos uparł, to się kwalifikują pod kilka paragrafów ;). To ten casus ze źdźbłem i belką. Źdźbło w oku bliźniego widzisz, belki w swoim tyłku nie ;).

Repek - chętnie przegadam te kwestie na privie i na żywca, ponieważ mam kilka konkretnych nudnych pytań związanych z prawem prasowym, które zakłócą dynamikę rozgrywającego się flejma ;)
15-07-2011 13:28
Repek
   
Ocena:
0
@JoAnna
Sugeruję wysłanie maila. Uwagi zawsze chętnie przyjmiemy.

EDIT: Choć jeśli chodzi Ci o to, że odpowiadamy za to, co dzieje się na blogach - oczywiście to wiemy.

Pozdrawiam
15-07-2011 13:35
JoAnna
   
Ocena:
0
Ok. To ja zgłaszam oficjalnie ciągłe naruszanie punktu 1 regulaminu serwisu Poltergeist przez użytkownika posługującego się nickiem Kastor Krieg.
15-07-2011 13:37
nerv0
   
Ocena:
+1
Hmm... nieźle napisałem notkę jak dobrze bawiłem się podczas burzy, która miała miejsce tej nocy i jak to mi było szkoda, że w końcu trzeba było iść spać. No ale nic straconego. Jest flejm na polterze i można się bawić dalej! :)
15-07-2011 13:40
Repek
   
Ocena:
0
@JoAnna
Zgłoszenia naruszania regulaminu wysyła się do koordynatora społeczności. Nick: Zsu-Et-Am.

Pozdrawiam
15-07-2011 13:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.