string(15) ""
» Blog » Kilka słów o konsekwencji, a raczej jej braku. I o świętych krowach, a raczej bobrach
14-07-2011 23:58

Kilka słów o konsekwencji, a raczej jej braku. I o świętych krowach, a raczej bobrach

Odsłony: 4

Sugeruję, byście zanim przeczytacie, zrobili print screena, bo nie wiadomo, jak długo ta notka przetrzyma.

Jakiś czas temu w blogosferze i na FB odbyła się dyskusja na temat moderowania miłością wpisów na Polterze. I o ile Polter to już od dawna nie mój cyrk i nie moje małpy, choć część z nich tresowałam, to dziś zwyczajnie trafił mnie szlag.

Ja rozumiem, że każda wioska, a także internetowa agora, jaką jest duży portal, musi mieć swojego inteligentnego inaczej. Ja rozumiem, że osoby pokroju Bobra Wojny podnoszą oglądalność, podobnie jak oglądalność podnosi lider czołowej partii opozycyjnej. Ale, na litość Wielkich Przedwiecznych: ile można?

Dlaczego żaden z moderatorów nie reaguje na zapowiedź czynów karalnych, którą Kastor powtarzał w swoich komentarzach kilkukrotnie? Co prawda ruszają mnie one równie mocno, jak wypowiedzi talibów o zniszczeniu zgniłego Zachodu, ale bądźmy poważni. Koleś przekroczył granice nie tylko dobrego smaku, ale też stracił instynkt samozachowawczy, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwala sobie na tego typu wypowiedzi w momencie, kiedy istnieje choć cień podejrzenia, że nie jest anonimowy w Sieci.

Tego typu zachowanie nie robi dobrze portalowi, którego nowa polityka miała być polityką wzajemnego szacunku. Kastor psuje wizerunek. Psuł go zresztą od dawna, ale mam wrażenie, że - ponieważ każda agora potrzebuje błazna - naczelni przymykali i przymykają na to oko. Tyle, że za moment Kastor obrazi kogoś, kto zamiast wzruszyć ramionami i stwierdzić, że koleś ma problemy emocjonalne i raczej powinien się po prostu przeleczyć, po czym położyć na sytuację zlew, zirytuje się i zacznie robić aferę.

No chyba, że przeoczyłam gdzieś znaczek, którym okleja się wszystkie wypowiedzi Kastora, a który głosi: "Uwaga, pieniacz, nie umie dyskutować, wszystko bierze do siebie, przeinacza fakty, należy się z nim w 100% zgadzać, bo inaczej rzuci się interlokutorowi do gardła, zwymyśla, zagrozi sądem".

Chyba czas na jakieś działania, panie i panowie. Za moich czasów, a ja jestem Wielka Przedwieczna, takie dzieci, co biły i gryzły inne dzieci w piaskownicy, wyrzucało się z tej piaskownicy.

PS. Sugeruję też, że ukrycie przez Kastora wyżej wymienionych komentarzy dowodzi jedynie tego, że niestety mam rację.

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0
Żart Emperora jest nie na miejscu, aczkolwiek warto odróżnić go od rasistowskich poglądów prezentowany z przekonaniem.
15-07-2011 00:37
EmperorShard
   
Ocena:
0
@Mallagar - Poczytaj sobie to http://www.ultramaryna.pl/mkk/?p=1 940
15-07-2011 00:37
Postać
   
Ocena:
0
Jo... znowu burza jest w Warszawie. Spuść powietrze. Głęboki oddech... http://www.youtube.com/watch?v=5ha HnzERjDg&feature=related
15-07-2011 00:42
Albiorix
   
Ocena:
+3
@Notka i jej autorka;

Nie wiem o co chodzi pierwotnie. Z punktu widzenia postronnego widza wygląda to tak: Nagle, niespodziewanie i bez widocznej przyczyny czy kontekstu Ty i Kastor zaczynacie sobie grozić sądem za to że to drugie grozi. Sądem. WTF!?!?
15-07-2011 01:08
Malaggar
   
Ocena:
+15
W kwaterze głównej małej drużyny graczy trwała narada przed kolejną internetową sesją w Deathwatch, ów legendarny, najnazistniejszy z nazistowskich systemów RPG.

W półmroku lamp dwie postaci pochylały się nad stołem.

- Herr Feldmarshall, nowe wieści z frontu.
+ Mówcie SS-Oberführer!
- Ponoć oddziały koalicji antynazistowskiej podjeły nową operację o kryptonimie "Wyturlajcie". Na szczęście nie idzie im zbyt dobrze.
+ Jakże to tak Kluge?
- Brakuje im i żołnierza i kompenentnego dowódcy. Ten co teraz dowodzi to ponoć awanturnik o przerosniętym ego.
+ Herr Montgomery? Herr Patton?
- Nein Herr Feldmarshall, jakiś Krieg. Zabawne naziwsko jak na rolę dziejową, nieprawdaż?

Niektórzy powiadają, że ci ludzie są gorsi od legendarnych ludzi-jaszczurów z podwarszawskiego bunkra. Ale to nieprawda. Nie ma gorszych od mieszkańców BUNKRA SS.
15-07-2011 01:13
Siriel
   
Ocena:
0
Plusik za jaszczury.
15-07-2011 01:19
chimera
   
Ocena:
+1
Ale jaja. Wróciłem do domu po warszawskim nightskatingu, a tutaj widzę zabawa na całego. Chipsów nie ma, ale idę po pepsi :-)
15-07-2011 01:23
Malaggar
   
Ocena:
+1
Junta juje!
15-07-2011 01:33
YuriPRIME
   
Ocena:
0
Ciekaw jestem ile modom zajmie zdjęcie i ukrycie twojej notki... Moją zdjęli od razu, bo jednemu podpadłem chichrając z jego poglądów :P No ale Kastor to 'kolega'... znaczy jemu tylko ukryją komenty, wam całe notki, co de facto skutkuje jakby tym, że ich w ogóle nie ma, bo kto będzie wchodził na wasze blogi, by się rozeznać wtf i przeczytać konkretny artykuł.

Usunąć opozycjonistę a zamknąć w izolatce i tak skutkuje tym, że nikt go nie słyszy, nawet jeśli ma kilka odwiedzin w roku :P
15-07-2011 02:35
Repek
   
Ocena:
+7
@YuriPRIME
Moją zdjęli od razu, bo jednemu podpadłem chichrając z jego poglądów :P No ale Kastor to 'kolega'... znaczy jemu tylko ukryją komenty, wam całe notki, co de facto skutkuje jakby tym, że ich w ogóle nie ma, bo kto będzie wchodził na wasze blogi, by się rozeznać wtf i przeczytać konkretny artykuł.

Ja wiem, że to może wciąż modne pozować na "ofiarę moderacji Poltera", ale szanuj się trochę. Przede wszystkim swoje słowa, bo to się szybko wyciera i nie pisz nieprawdy. :)

1. Twoje śmianie się z moich poglądów niespecjalnie mnie wzrusza. :) Raczej dostarczyło mi sporo radości.

2. KK to dla nas mnie taki sam "kolega" jak Ty.

3. KK sam ukrył komentarze pod swoim blogiem. Moderacja Poltka ukrywa zaś te notki [jak widać nie wszystkie], które nie mają na celu niczego poza flejmem [takie jak Twoja]. Notki takie jak ta nie łamią - z naszej perspektywy - regulaminu. Jeśli uważasz, że jest inaczej, to daj znać...

...najlepiej Zsu-Et-Am, bo on zajmuje się tego typu sprawami. Link łatwo znaleźć tutaj:
http://polter.pl/Redakcja.html

EDIT: Rozumiem, że nie wszyscy pamiętają, że zmieniliśmy regulamin i w ogóle podejście do blogów. Od pewnego czasu zasadniczo jest nam wszystko jedno, co się dzieje na blogach userów. Dopóki treść notek lub poziom dyskusji pod nimi nie kwalifikuje się do promowania na łamach serwisu [w ramce i na stronie społecznościowej], nie interweniujemy. To problem usera, by radzić sobie z dyskusją pod notką lub tym, że notka została ukryta.

Pozdrawiam
15-07-2011 03:53
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
mnei też ciongle kasujom pewnie repek
15-07-2011 04:09
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
buuuu
repek
buuuuuuuuuuuuuuuuuu
nawet ~-y wiedzom jak bylo na praw dem
15-07-2011 04:12
earl
   
Ocena:
+5
Ludzie, nie macie co robić o 1 w nocy tylko siedzieć przed kompem i wylewać różne żale? Poderwalibyście sobie jakąś sexi laskę lub sexi faceta (co kto lubi) i wówczas nikt z Was by nie myślał o flejmowaniu o takiej porze.
15-07-2011 06:39
   
Ocena:
0
JoAnna zajrzyj do Google Cache masz tam swój materiał do noty niedyplomatycznej.
Redakcja, Cthulhu i inne legitymacje prasowe:
Advanced Żenada & Załość
http://www.youtube.com/watch?v=Lqn YQZT1n4o
15-07-2011 07:15
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+8
@ Earl - podrywanie nie jest dostatecznie geekowe. Ja zamiast trolować wrzuciłem recenzję i kilka newsów. ;)
15-07-2011 08:16
earl
   
Ocena:
+4
@ Adaś

To też jest dobry pomysł. Może pójdę w Twoje ślady i też coś skrobnę sensownego na Polterka.
15-07-2011 08:23
YuriPRIME
   
Ocena:
+1
@repek
Ja wiem, że to może wciąż modne pozować na "ofiarę moderacji Poltera", ale szanuj się trochę. Przede wszystkim swoje słowa, bo to się szybko wyciera i nie pisz nieprawdy. :)
Moja notka o tobie, to dokładnie to samo co odwalił Kastor względem wczorajszego wydarzenia.
Moim zdaniem tak właśnie było, koniec, kropka, się poczułeś urażony i dlatego mnie prześladujesz! OI! *Snif snif* XD a teraz bym ci uniemożliwił odpowiedzenie na tego posta i zabrał sposobność sporstowania. Mniej więcej tak wygląda sytuacja.

KK to dla nas mnie taki sam "kolega" jak Ty.
To mam Ci mówić wuju? :)

Moderacja Poltka ukrywa zaś te notki [jak widać nie wszystkie], które nie mają na celu niczego poza flejmem
No właśnie widać, że uno: wybiórczo i kiedy wam pasuje, a druga sprawa, że wedle regulaminu, którym się zasłaniasz, tam jest prośba o nie-flejmowanie. Nie zakaz, nie groźba, lecz prośba: Prosimy o złotówkę na fundację TVN to jak ostatnio sprawdzałem nie: macie dać nam pieniądze, albo... :P
Temu też: Notki takie jak ta nie łamią - z naszej perspektywy - regulaminu.
W ogóle nie łamią regulaminu, bo ten nie przewiduje ich zakazu ani żadnych z tego względu reperkusji :P

A to, kto ocenia czy i jak notka jest flejmem, to już nie dyskutuję, bo tu jest pies pogrzebany. Albo Ty, albo kto inny. Nie potrafiłeś mi powiedzieć czemu, ani wskazać co z nią zrobić, tylko od razu określiłeś jak określiłeś. No właśnie, temu sądzę, że traktujesz sobie sprawę wybiórczo :P Wedle widzi mi się.

Bo czuję, że wyszedłeś z założenia, że każdorazowo odpowiedź na zaczepkę to z automatu flejm. Znaczy mamy sytuacje jak z polskich mediów :P Jak opluwają i szkalują to na pierwszej stronie, a jak ktoś chce napisać sprostowanie (znaczy poruszyć ten sam temat tylko z innej strony - a sam był uczestnikiem) to się małym druczkiem, na końcu gazety, jeszcze najlepiej tak by tam rozlać kawę i żeby litery rozmiękły. ;)

Zdawało mi się, że flejm-notka to taka co prowokuje flejma, a po notce KK widać zarówno, że tak jest i było, i trza być geniusiem by nie skumać, że jak się kogoś obraża kłamstwami i pomówieniami, to naturalna prowokacja do odpowiedzi. No tak, ale on to napisał na poważnie, grzecznie i w ogóle, a ja prześmiewczo. Mówił o nas anonimowo, z czego wskazania o tym, że o naszą grupę chodzi można znaleźć i na forum i na podcastach i td.


Dlatego jeszcze raz posłużę się techniką KK:P
Słuchajcie wszyscy wielkie oburzenie! Wczoraj pewien przedstawiciel administracji ukrył moją notę w zazdrosnej odpowiedzi na mój komentarz w kierunku jego poglądów politycznych! Na co potem próbował się nieudolnie bronić wytaczając argumenty o biednej administracji, która jest posądzana o molestowanie użytkowników! Jakkolwiek by się tłumaczył, ja wiem co zaszło!
-No, to teraz zabraniam ci komentować XD podoba się? Kurcze, żebym miał jeszcze magiczną moc mogącą ukryć twoją odpowiedź, repku.PS. Do regulaminu proponuję dodać wpis o prośbie nie karmienia żurawi. U nas w ZOO jeden się zadławił chlebem z kanapki i umarł :(

(Z jednej strony mogę być wdzięczny :P Więcej osób ruszyło dzięki temu na notkę przez mój profil :3)

Aaaa, właśnie na zakończenie, repek, po co w ogóle odpowiadasz, skoro ciągle powtarzasz, że ty się tymi sprawami nie zajmujesz i ze wszystkim do Zsu-Et-Am'a? :P Na privach nic niec, ja nie wiem, do Zsu-Et-Am'a proszę.
15-07-2011 08:58
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Tak potezne negatywne emocje zwiazane z Kastorem moga oznaczac tylko jedno - ktos tu komus zlamal serduszko! :)
"Hell hath no fury...", jak mawial poeta (i wcale nie Szekspir).
Na czym owa twoja Przedpotopowosc polega, JoAnno?
Bo dla mnie to ten sam poziom co Kastora, no chyba ze on tez jest Przedpotopowy.
Natomiast dojrzalosci ani dystansu do siebie nie widze po zadnej ze stron, a zwykle przynajmniej jedna z tych cech pojawia sie wraz z wiekiem.
Wyluzujcie, zaraz mam nadzieje pojawi sie moj giermek tylda z odpowiednim sztandarem, ktorym powiewa zwykle gdy sie wypowiadam, i wtedy wszystko zrozumiecie - i ty, i kastor.
My mamy ubaw, wy robicie z siebie i swoich niezalatwionych spraw szopke.
Znajdzie sobie jakies ustronne miejsce i zalatwcie to jak mezczyzni :)
albo mozemy obserwowac dalej, bo to niezla frajda. Wasz wybor.
15-07-2011 09:00
Kot
   
Ocena:
+1
JoAnno, mała sugestia - to nie jest miejsce na takie sugestie. Polter nigdy nie był i nie będzie racjonalny, co najwyżej cię towarzystwo flejmowe zmiesza z błotem. Apelowanie do części rozumnej nie jest potrzebne, a część mniej rozumna i tak nie pojmie o czym piszesz...
15-07-2011 09:36
Headbanger
   
Ocena:
+1
Jednego dnia człowiek postanawia spożywać nadmierne ilości browarów na deszczu, a tutaj ominął mnie taki wypaśny flejm z czołowym Pastorem Kriegiem na czele...

Ktoś może rzucić streszczenie?

P.S. Mnie aktualny stopień nieingerencji w blogi przez moderację jak najbardziej odpowiada. Długo krzyczałem i walczyłem o to (tak w sumie to tylko chwilę... i to nie jakość intensywnie) i działa - nie rozumiem dlaczego ktokolwiek marudzi... Ludzie chcieli, ludzie dostali i trzeba z tym żyć - to nazywa się... hmm o ironio - KONSEKWENCJĄ.
15-07-2011 10:05

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.