» Magic: the Gathering » Karta Dnia » Karta Dnia 6

Karta Dnia 6


wersja do druku
Autor:
W dzisiejszym, wtorkowym artykule Karta Dnia,
mam zaszczyt przedstawić Corrupted Zendikon – jeden z najprzyjemniejszych commonów z dodatku Worldwake.

Czym są Zendikony? To aury, po jednej w każdym kolorze, które zamieniają lądy w kreatury. Niebieski ma szybkiego latacza, zielony ogromnego potwora, czerwony bestię z tramplem, biały defendera z dużymi plecami, zaś czarny... ciałko 3/3 za dwa many. Czyż to nie jest piękne?

W normalnej sytuacji piękne by nie było, gdyż zwykły removal powodowałby stratę zarówno lądu (czyli tempa), jak i card disadvantage – przeciwnik jedną kartą niszczyłby nasze dwie, co zbyt przyjemne dla nas nie jest. Na szczęście po zabiciu lądu, na który nałożony jest Corrupted Zendikon, land wraca na rękę, więc zbytnio nas nie opóźnia.

W limited czarny Zendikon jest świetnym wyborem – za dwa many dostajemy stworka 3/3? Świetnie! Dodajmy do tego spore szanse na brak Summoning Sickness i mamy bardzo miłego commona, którego możemy łatwo znaleźć i podebrać nawet na późniejszych pickach.

Jak Corrupted Zendikon sprawuje się w Constructed? Chociaż nie zagrzał miejsca w żadnej turniejowej talii, podobnie zresztą jak jego bracia (chociaż biały i niebieski zagrały raz albo dwa w sideboardach Polymorpha), to z powodzeniem może grać w casualowych konstrukcjach pokroju Mono Black Suicide Aggro.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dziwi mnie to, że w każdej dotychczasowej części zawitała karta ze standardu, mimo że jest on najmniejszym objętościowo formatem.
13-04-2010 09:11
Zephyel
   
Ocena:
0
Owszem, jest on 'najmniejszym objetościowo' formatem, ale też najczęściej granym, dlatego jest też najbardziej interesujący, patrząc okiem czytelnika - na pewno wielu młodych, nowych graczy nie interesuje jakas karta, której nigdy na oczy nie widzieli, bo została wydrukowana już dawno temu.

Pozdrawiam.
13-04-2010 11:11
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Ok, ale są przecież karty powiedzmy z Xed, Lorwyn-Eventide, które są również warte opisania. Nie wspomnę o bloku Future Sight. Warto wspominać o kartach, które były grane (np. Kitchen Finks, Summoner's Pact itp). Skoro serwis trafia do młodych graczy, nie sa oni związani z konkretnym formatem, więc dawanie kart z dodatków które dość niedawno ze standardu wyrotowały, nie jest głupim pomysłem, gdyż karty takie nader często można spotkać w klaserach.

Jeśli zaś już poprzestać na kartach z obecnego t2, to można zamieszczać dla porównania karty o podobnym działaniu, które się kiedyś pojawiły (w tym przypadku Genju of the Fens)
13-04-2010 11:55
27383
   
Ocena:
0
Wybrany losowo kartonik z jednego z nowych dodatków (obecnie blok Zendikar-Worldwake), zostanie poddany krótkiej analizie pod względem grywalności w constructed i limited, podam przykładowe decklisty, w których zagościł, a także, jeśli będzie się dało, opiszę pod względem flavorowym.
Taki był zamiar. Bo łatwiej losować kartę z puli 350-400 niż z puli kilku tysięcy. Ale pomyślimy.
13-04-2010 14:52
Zephyel
   
Ocena:
0
Thoctar, mogę podesłać Ci prosty programik losujący liczbę z danej puli, jeśli chcesz ^^

Niezarejestrowany, +1.
13-04-2010 16:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.