» Magic: the Gathering » Karta Dnia » Karta Dnia 5

Karta Dnia 5


wersja do druku
Po niedzielnej przerwie witam Was w kolejnym odcinku
Karty Dnia. W dzisiejszym losowaniu wybrany został... Obsidian Fireheart, jeden z zendikarowych żywiołaków.

Ocenę pod względem grywalności zacznę od Limited. Za cztery many dostajemy stwora 4/4, co samo w sobie jest już dobre. Dodatkowo, całkiem niezła zdolność (przy przedłużających się grach jest to swoiste ultimatum dla przeciwnika – jak najszybciej wygraj, albo zgiń w płomieniach) sprawia, że byłby idealnym pickiem na draftach. Niestety tak nie jest. Czemu? Trzy czerwone many w koszcie powodują częste problemy z zagraniem go, jednak nadal pozostaje solidnym stworem, który znajdzie miejsce w każdym decku opartym na kolorze czerwonym.

Jak łatwo się domyślić, różni gracze próbowali wykorzystać tą kartę w deckach ze Standardu. Z doświadczenia (co prawda na poziomie FNMowym) wiem, że Obsidian Fireheart ta może nieźle dać popalić deckom kontrolnym, ale... no właśnie, zawsze musi się znaleźć jakieś ale. Karta do poprawnego działania potrzebuje siedmiu many. Nawet jeśli jest to rozłożone na raty, to nadal przeciwnikowi łatwo znaleźć removal. Ostatnia talia operująca tą kartą zagrała dziewiątego stycznia:
Red Deck Wins - Brian Febbo
4 Ball Lightning
4 Goblin Guide
4 Hell's Thunder
4 Hellspark Elemental
2 Obsidian Fireheart
4 Plated Geopede
4 Burst Lightning
4 Lightning Bolt
3 Earthquake
2 Elemental Appeal
12 Mountain
4 Arid Mesa
4 Scalding Tarn
4 Teetering Peaks
1 Valakut, the Molten Pinnacle

Sideboard:
3 Dragon's Claw
2 Rockslide Elemental
4 Goblin Assault
2 Volcanic Fallout
4 Chandra Nalaar

W kwestii fabularnej ciężko o elementalu cokolwiek powiedzieć – opis zdolności był tak długi, że nie zmieścił się flavour tekst, a Magowie z Wybrzeża nie poświęcili tej karcie nawet linijki na swoich stronach.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
IMO karta jest bardzo niedoceniana. Fakt, że ma dość trudny koszt, ale poza tym sama jest 4/4 za cmc4, ponadto posiada ciekawą abilitkę. Co prawda dość wolno działa, ale przy jakiejś tam akceleracji może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem w casualowych rozwiązaniach. Widywałem już talie z cyklu RDW będące połączeniem Valakut Combo z mono red aggro przy wsparciu właśnie Fireheartów, Magma Phoenix oraz Chain Reaction
12-04-2010 12:17
Charger
   
Ocena:
0
Z uwagi na koszt myślę, że ta karta w limited jest naprawdę dobra tylko w mono R. Jednak jak często udało wam się coś takiego złożyć? Czerwony jest zbyt mocny i popularnym kolorem.


W standardzie jest za słaba/ za wolna. Jest multum lepszych picków :)
12-04-2010 18:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.