Karnawał Blogowy RPG

Wieści

Blogosfera: Drachu i Karnawał Blogowy RPG

Blogosfera: Drachu i Karnawał Blogowy RPG

22-09-2009 03:23 | Maciej 'Repek' Reputakowski
"Przede wszystkim lubię grać i prowadzić w realiach konfliktów zbrojnych XX wieku. Wietnam, Korea, Pustynna Burza, no i oczywiście II Wojna Światowa [...] Nie unikam tematów ciężkich, ale staram się nie wysuwać ich na pierwszy plan – to ma być zabawa, a nie pokuta za grzechy ludzkości."

Karnawał Blogowy RPG kręci się dalej. Do grona blogujących o swoich ulubionych realiach dołączył Aleksander 'Drachu' Ryłko. Zapraszamy do lektury. » więcej

Co tam Panie w blogosferze? #3

18-10-2009 11:00 | | Komentarze: 1
Zakończyła się czwarta edycja Karnawału Blogowego, uwieńczona dwudziestoma ośmioma wpisami. Kilka wpisów pojawiło się dosłownie w ostatnich dniach, tym bardziej więc warto przejrzeć cały spis. Następną edycję poprowadzić zamierza Zuhar.

Tydzień miniony raczej nie obfitował interesującymi wpisami dotyczącymi gier fabularnych. Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy, opublikowane w dniach 11-17 X 2009, zaliczyć można... » więcej
Karnawał blogowy, odcinek 5

Karnawał blogowy, odcinek 5

20-10-2009 12:01 | Sławomir 'Zuhar' Wrzesień
Ruszyła piąta edycja Karnawału blogowego, inicjatywy wspólnego pisania o RPG na zadany temat. Tym razem motywem przewodnim są "Najważniejsze reguły". Wpisy oznaczone logiem Karnawału należy umieszczać na swoich blogach do dnia 20 listopada i zgłaszać w komentarzach do wpisu inicjującego edycję lub na mail prowadzącego. Więcej szczegółów i aktualizowana na bieżąco lista wszystkich wpisów biorących udział w aktualnej edycji znajduje się na blogu SIX. » więcej

Co tam Panie w blogosferze? #4

25-10-2009 08:39 | | Komentarze: 3
W minionym tygodniu zainicjowane zostały dwie inicjatywy blogowe. Nową edycję Karnawału Blogowego rozpoczął Zuhar tematem Najważniejsze reguły. Pod tym samym linkiem zobaczyć można pierwsze sześć odpowiedzi, a do szczególnie wartych uwagi należą wpisy: Zuhara, kompilujący najważniejsze reguły na jego sesjach; Behemota, opisujący rolę immersji; oraz Enca o tym, że nie każdy może (i nie każdy potrzebuje) ustalać jakieś wysublimowane reguły.

Inicjatywa druga to absolutna świeżynka, bo ledwie w piątek Borejko rzucił niezobowiązujący pomysł na dodatkowy tydzień tematyczny, a już w niedzielę rozpoczęty został Tydzień Małych Publikacji RPG, mający promować niewielkie systemy (niekoniecznie autorskie) powstające lub powstałe w Polsce. Termin mija pierwszego listopada, czyli tydzień po tym, jak Glinthor opublikował wpis na temat wydanej przez Portal gry Droga ku chwale.

Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy opublikowane w dniach 18-25 X 2009, zaliczyć można: » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #5

Co tam Panie w blogosferze? #5

01-11-2009 09:02 | | Komentarze: 6
Najważniejsze reguły, temat piątego Karnawału Blogowego, doczekały się 12 odpowiedzi, w tym tak przydatnych jak wpisy Glinthora i Paladyna, opisujące krótko najistotniejsze dla nich hasła (także w kwestiach organizacyjnych) czy Nimsarna, uwzględniający przede wszystkim zasady kompozycji fabuły. Termin Karnawału mija 20 XI.

Trwa ostatni dzień Tygodnia Małych Publikacji, w którym między innymi Borejko przeprowadził wywiad z Nimsarnem o Ścieżce, po czym sam Nimsarn porozmawiał z Thronaarem, autorem gry Naznaczeni. Do niedzielnej północy istnieje ostatnia szansa na wsparcie Tygodnia własnym tekstem.

Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy opublikowane w dniach 25-31 XI 2009, zaliczyć można: » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #6

Co tam Panie w blogosferze? #6

08-11-2009 06:52 | | Komentarze: 9
W rozszerzeniu wieści przeczytać można kolejny odcinek przeglądu rpgowej blogosfery autorstwa Macieja 'Aureusa' Gajzlerowicza. » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #7

Co tam Panie w blogosferze? #7

15-11-2009 17:05 | | Komentarze: 0
Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy opublikowane w dniach 8-14 XI 2009, zaliczyć można... » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #8

Co tam Panie w blogosferze? #8

22-11-2009 08:17 | | Komentarze: 2
Piąta edycja Karnawału dobiegła końca. Wedle podsumowania Zuhara, udział wzięło 26 osób, zaś opiekę nad edycją szóstą obejmuje Glinthor. Podchodzono do tematu na różne sposoby, niektórzy nie unikali truizmów, inni starali się zmierzyć z tematem z nowej perspektywy. Sporo notek pojawiło się w ciągu ostatniego tygodnia, przy czym najbardziej godne polecenia są wpisy Tomakona, Yubiego oraz Khakiego (który to przygotował swą wypowiedź w formie videocastu).

Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy opublikowane w dniach 15-21 XI 2009, zaliczyć można... » więcej
Śmiertelny Karnawał

Śmiertelny Karnawał

22-11-2009 22:58 |
Szósta edycja Karnawału doskonale pasuje do zbliżających się czasów mgieł i deszczu. Śmierć postaci? Ponury Żniwiarz? Śmierć jako temat sesji? Kolejny temat elastyczny, pojemny i bardzo ciekawy.

Temat "Śmierć" zaproponował Glinthor. » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #9

Co tam Panie w blogosferze? #9

29-11-2009 07:34 | | Komentarze: 8
Pierwszy tydzień szóstej edycji Karnawału przyniósł plon w postaci pięciu wpisów. Glinthor za temat obrał szeroko pojętą śmierć w grach fabularnych. Większość wpisów powstała raczej z przymrużeniem oka, przy czym wartą uwagi statystykę przyczyn zgonu rozpisał Ojciec Kanonik.

Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy opublikowane w dniach 22-28 XI 2009, zaliczyć można: » więcej
Co tam, panie, na Polterze?

Co tam, panie, na Polterze?

30-11-2009 23:14 | Staszek 'Scobin' Krawczyk | Komentarze: 2
Aureus już od dobrych dwu miesięcy uwiecznia linki do najciekawszych notek blogowych na temat RPG (np. tutaj), uwzględniając w nich wpisy publikowane poza Poltergeistem. Cykl, który teraz rozpoczynam, ma za zadanie comiesięcznie uzupełniać te zestawienia o notki polterowe. Założenie jest proste: warto utrwalić dobry wpis, nieważne gdzie opublikowany.

Listę zasługujących na uwiecznienie notek listopadowych (nieraz też warto przeczytać dyskusje pod nimi) znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #12

Co tam Panie w blogosferze? #12

20-12-2009 07:19 | | Komentarze: 3
22 XII kończy się szósta edycja Karnawału. Opublikowane zostały dotychczas dwadzieścia dwa wpisy, dotyczące szeroko pojętej śmierci w odniesieniu do gier fabularnych. Przykładem, jak różnorodnie temat ten może zostać zinterpretowany, jest wpis Neurocide odnośnie umierających, polskich systemów RPG.

Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy opublikowane w dniach 13 – 19 XII 2009, zaliczyć można: » więcej
Karnawał Blogowy #7: Gracze

Karnawał Blogowy #7: Gracze

25-12-2009 09:32 |
Koordynacji grudniowo-styczniowej edycji Karnawału podjął się Enc, oferując szeroko pojmowany temat Gracze. Warunkiem uczestnictwa w Karnawale jest stworzenie wpisu na blogu z załączoną ilustracją i zamieszczenie linka do swego tekstu pod notką organizatora. Karnawał kończy się 24 stycznia. » więcej

Co tam Panie w blogosferze? #13

28-12-2009 20:59 | | Komentarze: 1
24 XII Enc zainicjował nową edycję Karnawału Blogowego, za temat obierając "Graczy". Kończy się ona 24 I, przechodząc pod opiekę Paladyna. Poprzednią edycję podsumował na swoim blogu Glinthor.

Więcej o ciekawych notkach blogowych w rozszerzeniu wieści. » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #14

Co tam Panie w blogosferze? #14

03-01-2010 09:05 | | Komentarze: 14
Tradycyjnie już koniec roku kojarzy się z okresem podsumowań. Również blogosfera podaje liczne sprawozdania z rozwoju gier fabularnych w Polsce lub indywidualnych doświadczeń. Być może ten element zepchnął na drugi plan nową edycję Karnawału. Niemniej pojawiły się cenne wpisy Qendiego o współpracy na linii gracze – prowadzący; Kuglarza o graczach niszczących sesję; Magnesa o wizualizacji wydarzeń na sesji.

Więcej ciekawych notek w rozszerzeniu wieści. » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #15

Co tam Panie w blogosferze? #15

10-01-2010 07:34 | | Komentarze: 3
Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy opublikowane w dniach 3 – 9 I 2010, zaliczyć można... » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #16

Co tam Panie w blogosferze? #16

17-01-2010 08:31 | | Komentarze: 2
Proporcja wpisów o tematyce RPG względem notek prywatnych bądź związanych z popkulturą uległa wyjątkowemu zachwianiu. Pojawiły się tylko dwie notki w kategorii Karnawału – pierwszy opublikowany został w najnowszym numerze Last Inn i dotyczy cech, które powinni posiadać gracze, druga – autorstwa koordynatora edycji, Enca – zawiera przemyślenia na temat (braku) podręczników dla graczy. Obecna edycja kończy się już 24 stycznia.

Reszta podsumowania z dni 10-16 stycznia w rozszerzeniu wieści. » więcej
Ankieta do drugiej edycji Almanachu Blogowego

Ankieta do drugiej edycji Almanachu Blogowego

22-12-2011 22:21 | Wojciech 'Sethariel' Żółtański | Komentarze: 0
Karnawał Blogowy RPG ma już ponad dwa lata. Z tej okazji, po raz drugi, Adrian 'Borejko' Kuc zebrał grupę redakcyjną w celu złożenia Almanachu Blogowego z najlepszymi wpisami, tym razem z edycji 13-24.

Wpisy wybiorą czytelnicy, korzystając z przygotowanej ankiety, oraz prowadzący dane edycje Karnawału Blogowego RPG. » więcej
Wybór tekstów do drugiej antologii KB RPG

Wybór tekstów do drugiej antologii KB RPG

30-10-2013 18:29 | dzemeuksis | Komentarze: 0

Na stronie Gryfabularne.blogspot.co.uk trwają przymiarki do wydania drugiej antologii Karnawału Blogowego RPG (edycje 26-50). Z tej okazji rozpoczęto cykl notek, pod którymi można głosować na ulubiony tekst z danej edycji. Ponadto poszukiwane są osoby z zacięciem redaktorskim lub korektorskim.

» więcej
Ruszyło głosowanie na najlepsze teksty Karnawału Blogowego RPG

Ruszyło głosowanie na najlepsze teksty Karnawału Blogowego RPG

07-12-2013 16:23 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

Na stronie gryfabularne.blogspot.com trwa cykl ankiet, w których można głosować na najciekawsze teksty z edycji 26-50 Karnawału blogowego RPG. Organizatorzy powoli docierają do półmetka - pojawiło się już dziesięć ankiet. Dzięki nim ma zostać opublikowana kolejna antologia tekstów przypominająca tę, która pojawiła się w tym roku z okazji Dnia Darmowych Gier Fabularnych.

» więcej
Trwa głosowanie na najlepsze teksty Karnawału Blogowego

Trwa głosowanie na najlepsze teksty Karnawału Blogowego

30-01-2014 01:16 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

Do 5 lutego potrwa jeszcze głosowanie na najlepsze teksty Karnawału Blogowego RPG (edycje 26-50).  Znajdziecie tam dużo ciekawych tekstów na różnorodne tematy związane z RPG. Warto się z nimi zapoznać i oddać swój głos.

» więcej
57. edycja Karnawału Blogowego RPG

57. edycja Karnawału Blogowego RPG

01-07-2014 23:07 | Andrzej 'Enc' Stój | Komentarze: 0

Ruszyła pięćdziesiąta siódma edycja Karnawału Blogowego RPG. Jej tematem jest Przełamywanie granic. Swoje notki można publikować do 31 lipca.

Dostępna antologia Karnawału Blogowego 26-50

Dostępna antologia Karnawału Blogowego 26-50

01-08-2014 08:08 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

Na blogu Git Games została udostępniona antologia tekstów z edycji 26-50 Karnawału Blogowego RPG.