string(15) ""
» Blog » Karcianka Might & Magic: Duel of Champions
28-06-2012 22:28

Karcianka Might & Magic: Duel of Champions

W działach: Polecanka, Gry Komputerowe, Karcianki, Własna Recenzja | Odsłony: 112

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to na stronie CD-Action są do pobrania klucze (sztuk 15.000) do nowej karcianki on-line osadzonej w uniwersum M&M.

 

http://www.cdaction.pl/news-27419/might--magic-duel-of-champions-epickie-15-000-kodow-dla-naszych-czytelnikow--zagraj-w-magica-w-swiecie-hirolsow.html

 

Gra przypomina skrzyżowanie Magic'a z Yu-Gi-Oh (z tym ostatnim przynajmniej wizualnie, bo właściwie nie wiem do końca o co w tej grze chodzi :P). I co tutaj dużo ukrywać, jest dosyć prosta w obsłudze, i być może komuś z Poltera też przypadnie do gustu.

 

W grze chodzi o doprowadzenie przeciwnego bohatera do stanu "0" lub poniżej (czyli podobnie jak w Magicu). A mamy dokonać tego przy pomocy następujących typów kart: Hero, Event, Creature, Spell, Fortune.

 

Hero jest jeden w naszej talii. Jest od początku naszej gry wyłożony na stole. Przegrywamy gdy jego punkty życia spadną do zera, zaś wygrywamy gdy to bohater naszego przeciwnika pierwszy wyciągnie cyfrowe kopyta. Bohater pozwala nam na używanie kart z określonej frakcji oraz daje możliwość używania czarów z odpowiedniej szkoły magii. Różni bohaterowie mają też różne zdolności - ale każdy z herosów potrafi generować zasoby.

 

Zasoby zaś dzielą się na cechy (Might, Magic, Destiny) i punkty zasobów (Resources). Te pierwsze pokazują nam jak potężnych możemy w danej chwili używać kart, zaś za drugie płacimy za ich wystawienie. Te pierwsze podnosi nam nasz bohater, te drugie dostajemy odgórnie do wykorzystania w naszej turze - w pierwszej 1 punkt, w drugiej 2, w trzeciej 3 i tak dalej.

 

Events to dosyć specyficzne karty - mamy ich pięć, i tworzą one oddzielną talię z "eventami" przeciwnika. Są losowane osobno (po dwie) i każdy z graczy może starać się je wykorzystać. Typowe karty eventów pozwalają nam np. odrzucić kartę i wylosować inną, zwiększyć siłę następnej wystawionej jednostki, albo dać każdemu z graczy po karcie. Płaci się za nie "resources".

 

Creatures to nasza armia. Naraz możemy wystawić do 8 jednostek - 4 w pierwszym rzędzie i 4 w drugim. Jednostki zazwyczaj mogą atakować tylko jednostki znajdujące się w tej samej kolumnie (jak widać mamy 4 kolumny). Jeżeli w kolumnie nie ma przeciwników, wtedy nasza jednostka może zadać bobu bohaterowi przeciwnika. Każda jednostka posiada podstawowe cechy: Atak, Kontratak i Punkty Życia. Dodatkowo dzielą się nasze "kreaturki" na różne typy:

Łucznik może stać tylko w drugim rzędzie, ale może atakować dowolną jednostkę w kolumnie.

Jednostka latająca może być umieszczona w dowolnym rzędzie, ale może atakować tylko pierwszego przeciwnika w kolumnie.

Jednostki walczące wręcz mogą być umieszczone tylko w pierwszym rzędzie i mogą atakować tylko pierwszego przeciwnika w kolumnie.

Wysoki Might pozwala wystawiać potężniejsze jednostki. Niektóre "krity" wymagają też odpowiedni poziom Magic.

 

Spells to czary. Trzeba posiadać odpowiednio wysoki poziom Magic, by rzucać te najpotężniejsze. Czary pozwalają nam osłabić przeciwnika, zadawać obrażenia wrogim jednostkom lub leczyć własne "kreaturki".

 

Fortunes to ostatnia kategoria kart. Najlepiej chyba porównać je do kategorii Taktyka z Inwazji. Pozwalają nam one wciągać przeciwników w zasadzkę lub natychmiastowo dodawać nam "resources" lub karty. Fortunes uzależnione są od poziomu Destiny.

 

I tyle. Warto jeszcze dodać, że na wstępie wybieramy sobie jedną tematyczną talię oraz otrzymujemy trzy boostery. Za walki nabijamy kasiore i expa, które to pozwalają zakupywać nam kolejne boosterki.

Komentarze


Podtxt
   
Ocena:
+1
Plik launcher.application nie chce mi się odpalić. Spotkaliście się może z tym problemem? Z jego treści wynika że powinien ściągnąć taki plik: Launcher_MMDoC-PDCLive.exe, nie mogę go znaleźć na necie.
29-06-2012 11:17
Nuriel
   
Ocena:
0
Niestety, mam ten sam problem. Może opis jego rozwiązania będzie w Kwasowej Grocie albo Jaskini Behemota, ale niestety nie mam teraz czasu aby o tym poczytać ;) W każdym razie, tam radzę zacząć poszukiwania :)
29-06-2012 11:38
Beamhit
   
Ocena:
0
Chyba ci nie pomogę. Mi najpierw ściągnął się mały plik o nazwie "launcher.application". Po odpaleniu tego czegoś zassała mi się gra.

Edit: A nie macie firewalla?
29-06-2012 11:40
~Isar

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
wpisz w przeglądarce:

http://pdc-doc-launcher.ubi.com/Portal/launcher/La uncher.application

Mnie poszło na Firefoksie :-)

Pozdrawiam
03-07-2012 20:53
~blady

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Witam, zapraszam was na serwis poświęcony grze Duel of champions. Znajdziecie tu przede wszystkim spis wszystkich dostępnych kart, poradniki, problemy, pomoc oraz wiele więcej. www.duelofchampions.pl
22-07-2012 03:03
~Pawel

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Po liknięciu na powyższy link, na każdej przeglądarce mam:
404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
10-11-2012 15:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.