string(15) ""
» Blog » Jednak Podmrok
23-05-2010 11:48

Jednak Podmrok

W działach: Rozważania | Odsłony: 8

Jednak Podmrok

 

 

 

Z początku wydawało się, że można zrobić wszystko. Zgromadziłem podręczniki, topiąc w nich pieniądze, które równie dobrze mogłem wydać na alkohol czy inne przyjemności. Zebrała by się suma, dzięki której wakacje w ciepłym i miłym państwie miałbym zapewnione.

 

 

 

Napisałem kilka artykułów. Właściwie koło 10, które przeszły korektę. Zacząłem tworzyć następne - miast drowów nie brakowało, podobnie jak klas, zwyczajów czy bóstw. Ba, nawet o Zinzirenie chciałem napisać, bo dotąd nikt o niej nie napisał po polsku czegoś sensowneg. Kwestia stworzenia ładnej podstony z wielu grafik, które potrafią przykuć uwagę. A jednak się nie udało.

 

Przyznam się szczerze, że nie miałem dotąd doświadczenia w kontaktach z tak dużymi firmami jak Wizards of the Coast. A jednak stworzyłem list, w którym poprosiłem o zgodę na używanie nazw, a więc miast, imion etc., jak też grafik czy map. Nie liczyłem, że się zgodzą na wszystko od tak - GameExe.pl to portal niekomercyjny, a więc bezpłatny. Faktycznie, WotC nic by nie miało z tego, że napisałbym o Maerimydrze. Ba, może nawet użyłbym mapy miasta!

 

Ale nie to jest najgorsze. Ja wiem, że miesiąc czekania to mało, ja wiem, że posyłałem 2 razy i wiem, że kazali mi to zrobić pocztą. A co dostałem w nagrodę? Maila, tak, pocztę elektroniczną, gdzie po prostu mi odmówiono w 1 zdaniu, w drugim przepraszając, że tak późno. Wyglądało to jak mail z automatu. Nawet szkoda im było koperty i znaczka. O czym to świadczy? Lepiej mieć nielegalnie i nie przejmować się, bo odpowiedź i tak zabrzmi "nie". Może gdybym do listu dołączył umowę, która gwarantuje WotC korzyści finansowe. Ale wtedy lepiej chyba zrobić swój system - taniej wyjdzie. Zawsze chodzi o korzyść, zawsze jest drowia mentalność "byle była korzyść". Szkoda, że zapomina się o korzyściach potencjalnych - zaciekawiony fan sięgnie po podręczniki, pozna firmę. A to Polska jest przecież, nikomu na nas nie zależy.

 

 

 

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.