Jay Little

Artykuły

Blood Bowl: Menedżer Drużyny - Gra Karciana

Blood Bowl: Menedżer Drużyny - Gra Karciana

Krwawy sport w Starym Świecie

13-03-2012 08:23 | Daniel 'ScripterYoda' Oklesiński | Komentarze: 2
Warhammer to uniwersum ukochane przez niezliczone rzesze fanów gier fabularnych. Jest to jeden z najbardziej popularnych settingów, który doczekał się różnorodnych adaptacji. Powstały gry komputerowe, zostały napisane książki. Nie trzeba było też długo czekać na pierwsze gry planszowe. Fantasy Fligh...
Blood Bowl: Team Manager - The Card Game

Blood Bowl: Team Manager - The Card Game

Warhammerowy futbol na kartach

08-04-2012 19:53 | Krystian 'Krishakh' Pruchnicki | Komentarze: 5
Uniwersum Warhammera, jak długie i szerokie, ma całe mnóstwo interesujących nawiązań naszego świata, co czyni je tak łatwo przyswajalnym i swojskim. Jednym z najistotniejszych elementów jest specyficzny czarny humor i groteska, które towarzyszą serii od początku, czyniąc ją jeszcze bardziej zachęcaj...

Noty

Blood Bowl: Menedżer Drużyny

27-02-2012 00:22 | Komentarze: 0
Blood Bowl: Menedżer Drużyny to pełna werwy gra, w której wcielamy się w rolę trenera drużyny celującej w zdobyciu wszystkich trofeów dostępnych dla tej szlachetnej i wysublimowanej dyscypliny sportu, gdzie złamana kończyna to jedynie drobna kontuzja.
Osadzona w mrocznym świecie...

Star Wars: X-Wing (II edycja) – Najwyższy Porządek: Zestaw konwertujący

30-11-2018 13:22 | Komentarze: 0
Wzbudź strach w sercach członków Ruchu Oporu i zabierz swoją eskadrę w przyszłość gry Star Wars: X-Wing z zestawem konwertującym Najwyższy Porządek. Zestaw zawiera elementy do ulepszenia kolekcji statków kosmicznych Najwyższego Porządku z Pierwszej Edycji do Edycji Drugiej i obejmuje k...

Star Wars: X-Wing (II edycja) – B-wing A/SF-01

25-05-2019 18:35 | Komentarze: 0
Ze względu na nowatorski system żyrostabilizacji pilotowanie B-winga A/SF-01 to niebezpieczne i trudne zadanie. Jednak piloci, którzy opanowali tę sztukę, mogą wykorzystać w walce imponujące uzbrojenie i niszczycielską siłę tych maszyn, umacniając reputację B-winga jako najważniejszej jednostki szturmowej Sojuszu Rebelii.

W tym zestawie znajduje się wszystko, co niezbędne, aby dodać do gry 1 statek B-wing A/SF-01.

Zawartość pudełka:


14 kart
23 żetonów
tarcza manewrów
pomalowany, plastikowy statek z podstawką i plastikowymi kołkami

Star Wars: X-Wing – Droid-bombowiec klasy Hyena

25-05-2019 18:39 | Komentarze: 0
Droid-bombowiec klasy Hyena zaprojektowany przez Baktoid Armor Workshop to przystosowana do działań wojennych wersja droida-bombowca klasy Vulture używanego przez Federację Handlową. Statek został wyposażony przez Unię Technokratyczną w szeroką gamę eksperymentalnego u...

Star Wars: X-Wing (II edycja) – Y-wing BTL-B

16-07-2019 23:44 | Komentarze: 0
Opancerzony kadłub i obrotowa wieżyczka sprawiają, że Y-wing BTL-B może służyć siłom Republiki zarówno do eskorty, jak i w ofensywach. Pilotowany przez żołnierzy-klony i legendarnych Jedi, jak Anakin Skywalker i jego Eskadra Cieni, ten straszliwy bombowiec sprawdza się na każdym polu bitwy.

W tym zestawie znajduje się wszystko, co niezbędne, aby dodać do gry statek Y-wing BTL-B.

Zawartość pudełka:


22 karty
35 żetonów
tarcza manewrów
pomalowany, plastikowy statek z podstawką i plastikowymi kołkami

Star Wars: X-Wing (II edycja) – Myśliwiec gwiezdny klasy Nantex

16-07-2019 23:47 | Komentarze: 0
Zwinny myśliwiec gwiezdny klasy Nantex korzysta z zaawansowanej sieci wiązek ściągających, aby wykonywać nieprawdopodobne manewry i zwiększyć precyzję namierzania swoich wieżyczek laserowych. Roje tych zwrotnych jednostek to pierwsza linia obrony kluczowych fortec Separatystów na Geonosis.

W tym zestawie znajduje się wszystko, co niezbędne, aby dodać do gry myśliwiec gwiezdny klasy Nantex.

Zawartość pudełka:


14 kart
18 żetonów
tarcza manewrów
pomalowany, plastikowy statek z podstawką i plastikowymi kołkami

Star Wars: X-Wing (II edycja) – Duch

16-07-2019 23:50 | Komentarze: 0
Wytrzymały lekki frachtowiec VCX-100 i zwrotny prom klasy Sheathipede mogą walczyć wspólnie jako zadokowana para albo rozdzielić się, aby atakować z różnych stron naraz. Z takimi bohaterami w kokpicie jak Hera Syndulla, Kanan Jarrus czy Ezra Bridger statki te mogą stać się najmocniejszymi atutami Rebelii.

W tym zestawie znajduje się wszystko, co niezbędne, aby dodać do gry Lekki frachtowiec VCX-100 i Prom klasy Sheathipede.

Zawartość pudełka:


28 kart
29 żetonów
2 tarcze manewrów
2 pomalowane, plastikowe statki z podstawkami i plastikowymi kołkami

Star Wars: X-Wing (II edycja) – Myśliwiec TIE Inkwizytora

16-07-2019 23:52 | Komentarze: 0
TIE Advanced v1 to eksperymentalna jednostka zarezerwowana dla elitarnych agentów Imperium takich jak przerażający Inkwizytorzy. Zastosowano w niej wiele nowatorskich rozwiązań, zapewniając doświadczonym pilotom śmiercionośną przewagę na polu walki. Nowoczesny napęd i wygodny system ster...

Star Wars: X-Wing (II edycja) – Karząca Ręka

16-07-2019 23:53 | Komentarze: 0
Dengar, mściwy łowca nagród budzący postrach w całej galaktyce, wybrał JumpMastera 5000 na swój statek. Szybko obracająca się wieżyczka, potężne silniki i nieprzewidywalny wzorzec lotu sprawiają, że nawet najbardziej zdesperowanym uciekinierom trudno umknąć przed Karzącą Ręką Dengara.

W tym zestawie znajduje się wszystko, co niezbędne, aby dodać do gry statek JumpMaster 5000.

Zawartość pudełka:


19 kart
31 żetonów
tarcza manewrów
pomalowany, plastikowy statek z podstawką i plastikowymi kołkami

Star Wars: X-Wing (II edycja) – M3-A Interceptor

16-07-2019 23:55 | Komentarze: 0
Na Zewnętrznych Rubieżach rację ma zwykle ten, kto dysponuje większą siłą ognia. M3-A interceptor to lekka i zwrotna jednostka ciesząca się powodzeniem wśród kartelów i syndykatów. Modułowy punkt podczepienia pozwala wyposażyć ten myśliwiec w niszczycielskie torpedy, potężne dzia...

Wieści

Mała, zajadła prelekcja

Mała, zajadła prelekcja

13-08-2010 01:08 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 3
Niedawno dywagowaliśmy, co kryje się za jesiennymi zapowiedziami wydawnictwa Fantasy Flight Games. Podczas zakończonego niedawno Gen Conu Jay Little wyłożył karty na stół.

Całość prelekcji znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Spotkanie w kosmicznej burzy

Spotkanie w kosmicznej burzy

20-07-2013 20:11 | Rafał 'PowerMilk' Kociniewski | Komentarze: 0
Na stronie wydawnictwa Fantasy Flight Games pojawił się artykuł, w którym Jay Little opowiada o pracach nad Cosmic Storm, dodatkiem do gry Cosmic Encounter. W tekście przedstawił dwie rasy: Dervish i Converter.
Zero Hour - nowa gra planszowa na Kickstarterze

Zero Hour - nowa gra planszowa na Kickstarterze

01-06-2017 22:58 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na wydanie Zero Hour, kooperacyjnej gry planszowej, w której gracze starają się powstrzymać bezustannie mutujący wirus stworzony przez szalonego naukowca. Autorem gry jest Jay Little, znany twórca gier fabularnych, planszowych i bitewnych.