string(15) ""
» Blog » Japoński - idzie się nauczyć samemu?
17-10-2014 14:09

Japoński - idzie się nauczyć samemu?

Odsłony: 641

Ostatnio dużo myślę o nauce języka japońskiego. Praktycznie połowa wsyzstkich piosenek, które słucham na YT, są po japońsku. Lubię anime, lubię mangi, fajnie byłoby być w stanie poczytać/obejrzeć w oryginale. 

Czy można się nauczyć języka japońskiemu samemu, korzystając ze słowników/samouczków? Wydaje mi się, że to dosyć trudny język (kanji! kanji z różnymi "readings"!!!) i bez nauczyciela ani rusz... ale może się mylę?

Musze przyznać, próbowałem się nauczyć dwóch innych języków bez nauczyciela (niemieckiego i hiszpańskiego) i poległem. Czemu japoński miałby być inny? Bo osobiście wierzę, że to "objawiony język" wszystkich nerdów? 

Jak myślicie, idzie się japońskiego nauczyć samemu?

1
Notka polecana przez: Zireael
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Agrafka
   
Ocena:
0
Ven - mi się niestety hiszpański kompletnie nie podoba, dlatego mimo że łatwo mi wchodził to lata temu zrezygnowałam z nauki - i dzięki bogom większość zapomniałam
18-10-2014 00:52
Venomus
   
Ocena:
+1

Aha czyli syndrom "coś po prostu jest nie w porządku, Niemiecki brzmi jak musztra"? Rozumiem to bo sam mam do pewnych języków podobne animozje. ;)

18-10-2014 01:25
Agrafka
   
Ocena:
0
Dokładnie. W przypadku hiszpańskiego to bardzo szybkie tempo mówienia i wrażenie, że brzmi po prostu głupio. Teraz żałuję, bo wchodził łatwiej niż angielski, a na pewno by się przydał. Może kiedyś do niego wrócę.
18-10-2014 12:14
nerv0
   
Ocena:
0

Hiszpański jest łatwy dla polaków, bo ma miękką wymowę i podobnie akcentowane sylaby.

Japoński to połamanie języka

Spora przesada z tym japońskim. Nasłuchałem się go dość by zauważyć, że w wymowie nie jest jakiś trudniejszy od polskiego. Ba, miejscami wydają się one w tym względzie bardzo podobne. Poza tym japoński poza angielskim to dla mnie chyba jedyny język, który nie brzmi dla mnie dziwacznie, głupio, albo śmiesznie. Takie języki jak niemiecki, chiński, francuski, hiszpański czy rosyjski zwyczajnie mnie od siebie odrzucają. Przy japońskim i angielskim tego nie mam. Polski to język natywny więc inna sprawa, ale jak patrzę na niego tak z boku to też brzmi on strasznie idiotycznie.

18-10-2014 12:30
Headbanger
   
Ocena:
0

językiem eksperta nerv0

18-10-2014 13:41
Malaggar
   
Ocena:
0

Po co uczyć się jakiegoś skośnego języka skoro wszystko, co umiesz powiedzieć to "iksde iksde iksde" ewentualnie "dwukropek pe, dwukropek pe, dwukropek pe"?

19-10-2014 16:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.