string(15) ""
» Blog » Jak wygląda wydawanie książek?
02-08-2015 22:22

Jak wygląda wydawanie książek?

Odsłony: 210

Sporo osób na Polterze dyskutuje o literaturze, ale nie wszyscy wiedzą, jak wygląda bezpośredni proces wydawniczy. :) Na FB Genius Creations opublikowaliśmy krótki tekst przybliżający to, co musi zrobić wydawca podczas prac nad książką.

I. Recenzje wewnętrzne
Pierwszy, a zarazem najważniejszy punkt zarówno dla wydawcy, jak i autora. W tym miejscu recenzenci wewnętrzni (co najmniej trzej z grupy liczącej sobie ponad trzydzieści osób) otrzymują przesłane propozycje (w GC staramy się dopasować je gatunkowo, żeby, na przykład, miłośnicy hard SF nie musieli czytać fantasy z różowymi jednorożcami. Wiadomo, że przedstawiona sytuacja nie byłaby raczej zbyt owocna dla autora fantasy z różowymi jednorożcami). Gdy już recenzenci zapoznają się z tekstem, przesyłają opinie do Marcina, współwłaściciela wydawnictwa, który jest niczym starożytny władca Rzymu – jego kciuk decyduje, czy książka powędruje do planu wydawniczego, czy też będziemy zmuszeni podziękować autorowi.
Ile trzeba czekać na odpowiedź? Około 2 – 3 miesięcy, niestety, zasoby ludzkie są ograniczone, a ilość propozycji dość duża, a my chcemy uczciwie przyjrzeć się każdemu tekstowi z osobna. Niezależnie od decyzji, zawsze odpowiemy.

Całość dostępna tutaj

2
Notka polecana przez: Krakonman, Siman
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.