Jack McDevitt

Artykuły

Boża klepsydra

Boża klepsydra

Prolog

28-01-2008 09:24 | Ewa 'senmara' Markowska | Komentarze: 0
Październik 2204 – Tam poszli – wskazała Sherry. Popołudnie było ciche i spokojne jak śmierć. Słońce świeciło na bezchmurnym niebie. Oczywiście nie było to zbyt jasne słońce. Mglisty Obłok Quiveras, w którym układ dryfował od trzech tysięcy lat, skutecznie to uniemożliwiał. Randall Nigh...
Chindi

Chindi

Prologi i Rozdział 1

08-05-2010 00:00 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Czerwiec 2220 Nie wiem, jak to wygląda dla świata, ale dla siebie jestem najwyżej jak chłopiec na brzegu morza, bawiący się tym czy owym, by czasem znaleźć kamyczek gładszy czy ładniejszy od reszty, zaś cały ocean prawdy leży przede mną nieodkryty. Isaac Newton, ok. 1725 "Benjamin L. Martin", dla...
Chindi - Jack McDevitt

Chindi - Jack McDevitt

25-06-2010 19:47 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański | Komentarze: 1
Priscilla Hutchins pilotuje statki nadświetlne od wielu lat. Pewnego dnia dochodzi do wniosku, że pora powoli myśleć o przejściu na emeryturę. Jednak jej pracodawca, szefowa Akademii Sylvia Virgil, prosi Priscillę o jeszcze jeden lot. Wraz z członkami Stowarzyszenia na rzecz Kontaktu ma ona udać się...

Noty

Smykałka do wojny

23-08-2007 14:16 | Komentarze: 0
Wraz ze spadkiem po zaginionym wuju Alex Benedict, handlarz antykami, dziedziczy tajemnicę: Alex ma kontynuować jego prace archeologiczne; poszukując wskazówek natrafia jednak na intrygującą informację związaną z międzygwiezdnym bohaterem, Christopherem Simem, przywódcą i wojownikiem, kt...

Polaris

23-08-2007 14:26 | Komentarze: 0
Jack McDevitt jest nazywany w USA następcą - i bardzo to zasłużone miano - Isaaca Asimova i Arthura C. Clarke'a. W swoich powieściach łączy bowiem znajomość nauki i futurologiczne wizje z sensacyjną fabułą.

Drugi tom luźno ze sobą powiązanych opowieści o Aleksie Benedikcie, znanym galaktycznym handlarzu antykami i artefaktami. Jacht kosmiczny Polaris zaginął, a los pilota i pasażerów jest nieznany. Alex wpada na trop tajemnicy.

Poszukiwacz

30-04-2009 11:28 | Komentarze: 0
Trzeci tom, luźno ze sobą powiązanych książek, które łączy postać handlarza antykami i artefaktami - Alexa Benedicta. Jack McDevitt jest nazywany w USA następcą - i bardzo to zasłużone miano - Isaaca Asimova i Arthura C. Clarke'a. W swoich powieściach łączy bowiem znajomość nauki i futurologiczne wizje z sensacyjną fabułą. Ten tom zdobył w 2007 roku NEBULĘ.

W poszukiwaniu dobrego interesu, Alex trafia na istniejącą od tysiąca lat kolonię.

Chindi

26-02-2010 21:49 | Komentarze: 0
Podczas wyprawy w pobliże gwiazdy neutronowej 1107 ekspedycja Akademii odbiera tajemniczy sygnał, najwyraźniej obcego pochodzenia. Akademia, która w czasach, kiedy odkryto już prawie wszystko, co było do odkrycia, znalazła się w niełatwej sytuacji politycznej i finansowej, obawia się jedna...

Boża maszyneria

31-05-2006 21:12 | Komentarze: 0
Loty międzygwiezdne i odkrycia innych zamieszkanych światów rozpoczęły drugi złoty wiek dla archeologów. Wśród licznych odkryć najbardziej frapującą zagadkę stanowią Wielkie Monumenty, rozsiane po kilkunastu planetach naszego ramienia galaktyki. O rasie zwanej Twórcami monumentów nic jednak naukowcom nie wiadomo, poza tym, że ich cywilizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Do rozwiązania tej tajemnicy dąży uparcie grupa archeologów.

Wieści

Nowy magazyn internetowy

Nowy magazyn internetowy

01-06-2010 16:15 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 2
Właśnie powstał nowy internetowy magazyn poświęcony wyłącznie literaturze science fiction. Jednym z twórców Lightspeed jest uznany redaktor John Joseph Adams, odpowiedzialny za powstanie rewelacyjnego zbioru Wastelands.

W tej chwili dostępne jest opowiadanie I’m Alive, I Love You, I’ll See You in Reno Vylara Kaftana, a w numerze pierwszym, która ukazać ma się jeszcze w tym miesiącu, pojawi się tekst Jacka McDevitta. W przyszłości z pismem współpracować będą między innymi George R. R. Martin, Joe Haldeman i Ursula K. Le Guin.

Cena jednego numeru będzie wynosić 2,99$.
Jack McDevitt - opowiadanie i wywiad

Jack McDevitt - opowiadanie i wywiad

09-06-2010 13:25 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Polecamy lekturę opowiadania The Cassandra Project Jacka McDevitta, autora między innymi wydanej niedawno powieści Chindi. Lightspeed magazine, na którego łamach opublikowano ten tekst, zamieścił także wywiad z twórcą.
Wywiady, wywiady

Wywiady, wywiady

19-06-2010 14:33 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Polecamy lekturę trzech wywiadów z uznanymi twórcami science fiction: Robertem J. Sawyerem, Brucem Sterlingiem i Jackiem McDevittem.
Nowe zapowiedzi wydawnictwa Solaris

Nowe zapowiedzi wydawnictwa Solaris

05-02-2011 13:29 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 1
Wydawnictwo Solaris zapowiedziało premiery dwóch nowych książek: Ausgebrannt autorstwa Andreasa Eschbacha i Omegi Jacka McDevitta. Powieści ukażą się pod koniec roku.
Solaris na najbliższe miesiące

Solaris na najbliższe miesiące

04-03-2011 19:19 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka | Komentarze: 5
Wydawnictwo Solaris ujawniło zapowiedzi na najbliższe miesiące - oprócz znanych wcześniej tytułów ukażą się kontynuacje cyklów Larry'ego Nivena (Ringworld), Nika Pierumowa (Siedem Zwierząt Rajlegu) a także całkiem nowa trylogia Roberta J. Sawyera, kolejne książki Jacka McDevitta i debiut na polskim rynku Michaela Flynna.