string(15) ""
» Blog » Iron Space a Pyrkon
11-03-2013 12:27

Iron Space a Pyrkon

W działach: Iron Space, Konwenty | Odsłony: 7

Jak zapewne zauważyliście (albo i nie), podczas Pyrkonu nie będzie prezentacji Iron Space. Ale wcale nie dlatego, że mnie tam nie będzie. Wprost przeciwnie - z uwagi na to, jak duża jest to impreza, wraz z Tequilą stwierdziliśmy, że Pyrkon to idealna sposobność do pokazania się szerokiej publiczości. Przekładaliśmy różne obowiązki i załatwialiśmy sobie wolne, żebyśmy obaj mogli być na konwencie. Oczywiście odpowiednio wcześnie zgłosiłem dwugodzinną prezentajcę systemu.
 
Jakież było moje zdziwienie, gdy otrzymałem informację, że program został ODRZUCONY. Nie mam pojęcia dlaczego. Organizatorzy chyba nie chcą wspierać polskich RPG. 
 
A więc prezentacji Iron Space na Pyrkonie nie będzie. Ale ja się nie poddaję. Wbrew wszelkim przeciwnościom na najbliższy konwent pojadę (choć Tequila już pewnie nie) i będę system promował. Poprowadzę dwie, albo i trzy sesje, a wszystkim chętnym pokaże wersję beta podręcznika oraz poopowiadam to, co miało być na prezentacji. 
 
Nigdy nie lubiłem Pyrkonów. Powody są różne, ale to nie miejsce i czs, żeby akurat o tym dyskutować. Jednak tą akcją organizatorzy zapewnili sobie gwóźdź do trumny (jeśli o mnie chodzi oczywiście). Z tego powodu oraz z paru innych (niektórzy wiedzą o co chodzi), nie zamierzam Pyrkonów wspierać jakimkolwiek programem, a jeśli nie będę tam jeździł promować swoje produkty, to prawdopodobnie nie pojawię sie tam w ogóle.

Komentarze


Alfar
   
Ocena:
+1
@ Banracy, chętnie, przy piwie. Nie tutaj. Nie mam na to ochoty.

@ Z Enterprise, nie wprowadzamy ograniczeń, jestesmy zbyt dużą imprezą, by pozwalać sobie na cenzurę.
11-03-2013 19:00
Rag
   
Ocena:
0
@Alfar
Nie obchodzi mnie specjalnie afera z grupą, powiem wręcz, że nie obchodzi mnie grupa ;)

Poprostu uważam takie teksty za niskie, o ile ogólnie Twój komentarz jest fajny i sensowny, to poprostu ma przez zacytowane wstawki za niski według mnie poziom do plusikowania ;)

EDIT
Nie mam nic przeciwko Tobie\grupom\feminiźmie (przeciwko Petrze mam, bo to Troll, a mam lekką alergię na Trolle:) ) itp.
11-03-2013 19:01
Alfar
   
Ocena:
+3
@ Rag, racja dałam ujście swojej niechęci do serwisu;-) Zwyczajnie, emocjonalnie, jak człowiek, który serwisu nie lubi. Nie ma tu nic do plusowania, tu się zgadzam.

Ja też nie mam nic przeciwko komukolwiek stąd. Po prostu mierzi mnie, że podejrzewa się nas o kumoterstwo i wrzucanie prelekcji znajomych, czy też naszych własnych. Dla podsumowania powiem, że w tym roku otrzymaliśmy 1200 zgłoszeń programowych, gdzie możemy zmieścić 500 punktów.

Oznacza to, że 700 zgłoszeń musieliśmy odrzucić. Jaki procent z tego to nasi znajomi?

Większość - bo oni zrozumieją, bez tłumaczenia.

Apeluję byście zechcieli postawić się w naszej sytuacji. To wcale nie jest takie proste, jak się może wydawać:) I jeśli ktoś ma wątpliwości, zapraszam na krótkie spotkanie, na ktorym mogę opowiedzieć ile problemów i wątpliwości jest przy organizacji tak potężnej imprezy.

Tymczasem mam nadzieję, ze gro z Was zechce poznac na Pyrkonie Johna Wicka i pójść na jego świetne prelekcje;-)
11-03-2013 19:03
Rag
   
Ocena:
+1
No to się rozumiemy :)
11-03-2013 19:05
vonBoltzmann
   
Ocena:
+10
Po pierwsze, dziękuję wszystkim dyskutantom za wysoki (jak dotąd) poziom dyskusji.

Gwoli wyjaśnienia - ta notka powstała raczej w charakterze informacyjnym - aby odpowiedź na pytanie, dlaczego prezentacji Iron Space na Pyrkonie nie ma.

Nie było moim celem wyrzucanie organizatorom, że "są źli, bo mnie nie przyjęli", choć niewątpliwie smutno mi z tego powodu, że nie będę się mógł zaprezentować.

Zaś co do zdania "Nie wiem dlaczego" - w sensie, że nie wiem dlaczego mój program został odrzucony - faktycznie w mailu otrzymałem informację, że było dużo zgłoszeń i "gdzieś te cięcia musiały nastąpić", aczkolwiek nie uznaję tego za precyzyjne wyjaśnienie.

Sensownej odpowiedzi udzieliła mi Alfar kilka komentarzy wyżej, za co uprzejmie dziękuję.
11-03-2013 19:08
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Dobra, to ja bym bardzo, bardzo prosił, w trosce o oglądalność poltera, by ktoś to nagrał.
11-03-2013 19:13
Repek
   
Ocena:
+2
@Alfar
Ja plusuję komcia, bo jest rzetelną odpowiedzią.

W odróżnieniu od Raga pozwolę sobie zignorować wstawkę o Polterze. Każdy ma prawo postrzegać serwis, jak mu/jej pasuje i brać odpowiedzialność za swoje opinie. Nawet jeśli stawia się znak równości między "wietrzącymi spiski i kumoterstwa userami" a "serwisem".

Pozdrawiam
11-03-2013 19:13
Alfar
   
Ocena:
+2
@ Repek

Dzięki, to nie tak, ze sam serwis jest zły. Czytam artykuły, ale blogi i komcie już dawno odpuściłam. Dlaczego, pewnie tłumaczyć nie muszę. Jesteście inteligentni:)

Pozdrawiam i dziękuję za miłą, merytoryczną dyskusję. Właściwie zaskakująco miłą:)
11-03-2013 19:19
Rag
   
Ocena:
0
@repek
Mi nie chodzi o fakt, że wstawka jest na temat serwisu, tylko o to, że była a) w mojej ocenie niepotrzebna oraz b) można ją było ująć innymi słowami

Ale tak jak Alfar napisała, to był emocjonalny wyraz niechęci, więc nie można mieć w sumie do niej pretensji :)

@Alfar
Komcie można odpuścić, ale sporo jest rzeczy RPG-owych wartych przeczytania, więc może nie wiesz co tracisz ;)
11-03-2013 19:20
Alfar
   
Ocena:
0
@ Rag - na pewno nie wiem co tracę:-), ale z drugiej strony, nie mam też na to czasu.
11-03-2013 19:27
Rag
   
Ocena:
0
Już kilku osobom, które się nie chcą przez flejmy przebijać podsyłam linki do notek wartych przeczytania, ja chcesz mogę Cię dopisać do listy ;)
11-03-2013 19:35
Alfar
   
Ocena:
0
@ Rag: to na prywatnego maila: [email protected] proszę :-)
11-03-2013 19:38
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
@ Alfar
Nie ma to jak pożartować sobie z śmierci tylu ludzi. Poprostu boki zrywać.

@ Kamulec
Dziękuje za docenienie mojej notatki. Może faktycznie przerobienie jej na prelekcje jest jakimś pomysłem, tylko kto w obliczu szalejącej poprawnści pozwoli mi ją wygłosić?
11-03-2013 19:41
Alfar
   
Ocena:
0
@etcposzukiwacz: mogłabym zażartować bardziej: "to nie ludzie, to politycy" na przykład, gdyby nie to, że bliscy przyjaciele mojej rodziny w tym samolocie byli. Więc, jakkolwiek próbujesz mi zrobić moralniaka - to był headshot ;)
11-03-2013 19:45
dzemeuksis
   
Ocena:
+12
@vonBoltzmann

Nooo, panie... napisałeś:
"Jakież było moje zdziwienie, gdy otrzymałem informację, że program został ODRZUCONY. Nie mam pojęcia dlaczego. "

a potem się okazało, że dostałeś mejla, w którym było napisane, jak wół:
"Mieliśmy w tym roku wyjątkowo dużo zgłoszeń"

Podsumujmy: dowiedziałeś się, że były ciekawsze punkty oraz że nic konkretnego w twojej propozycji nie "podpadło" organizatorom. A mimo to wysmarowałeś marudną notkę, że niby nie wiesz dlaczego.

Czego więcej chciałeś? Szczegółowej rozpiski ile dostałeś punktów za formę zgłoszenia, treść, za pochodzenie, etc w porównaniu do odrzuconych zgłoszeń? Wstyd...
11-03-2013 19:48
Salantor
    @etc
Ocena:
+7
Zarzucaj innym, że robią sobie jaja z tragedii i śmierci wielu osób.
Lamentuj, że polityczna poprawność szaleje i zamyka ci usta.

Widzisz, czy mam rozwinąć? :]
11-03-2013 19:49
Alfar
   
Ocena:
+2
Hej,

Wydaje mi się, że nie ma już sensu kontynuować tego tematu - w znaczeniu wyszukiwania naszych/twórcy notki błędów. Doszliśmy do porozumienia i nikt nikogo nie chciał urazić. Dalsze dywagacje w tym zakresie, ze swojej perspektywy uważam za bezcelowe. Dlatego proszę odpuśćmy sobie dalsze wylewanie tutaj niepotrzebnych słów.

Podobnie jak rozmowy o polityce na portalu fantastycznym. Codziennie rozmawiam o polityce i wierzcie mi, że ja już nie chcę;-)) Fantastyka ma odstresowywać, a Wy robicie mi krzywdę ;-)
11-03-2013 19:52
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1
@ Salantor
Bardzo chętnie poczytam cóż za teorie wymyśliłeś.
Bo naprawde porównnie mojej krytyki do panujacej nie oficjalnie cenzury, powinno być ciekawe.

@ Alfar
Nie wierze w umoralnienie ludzi, albo ktoś jest dobry albo nie. Wierze tylko że mam prawo i obwiązek protestować przed czymś co uznaje za złe.
Wy? Zabawne że nim zaczełem regularnie zagladać na Poltera, było dla mnie oczywiste polityke nie powinna mieć miejsca na portalu fantastycznym. Jednak po byli tacy co myśleli inaczej. Indokrynacja była ich celem i popsuli Poltera. Smutne to.
11-03-2013 21:37
Salantor
    @etc
Ocena:
0
Przy takim nastawieniu pozwolę sobie jednak nie rozwijać myśli :]
11-03-2013 21:55
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
@ Salantor
Oczywiście uznam, że to dlatego że zrozumiałeś błąd swojego rozumowania :)

11-03-2013 21:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.