string(15) ""
» Blog » Iron Space a Pyrkon
11-03-2013 12:27

Iron Space a Pyrkon

W działach: Iron Space, Konwenty | Odsłony: 7

Jak zapewne zauważyliście (albo i nie), podczas Pyrkonu nie będzie prezentacji Iron Space. Ale wcale nie dlatego, że mnie tam nie będzie. Wprost przeciwnie - z uwagi na to, jak duża jest to impreza, wraz z Tequilą stwierdziliśmy, że Pyrkon to idealna sposobność do pokazania się szerokiej publiczości. Przekładaliśmy różne obowiązki i załatwialiśmy sobie wolne, żebyśmy obaj mogli być na konwencie. Oczywiście odpowiednio wcześnie zgłosiłem dwugodzinną prezentajcę systemu.
 
Jakież było moje zdziwienie, gdy otrzymałem informację, że program został ODRZUCONY. Nie mam pojęcia dlaczego. Organizatorzy chyba nie chcą wspierać polskich RPG. 
 
A więc prezentacji Iron Space na Pyrkonie nie będzie. Ale ja się nie poddaję. Wbrew wszelkim przeciwnościom na najbliższy konwent pojadę (choć Tequila już pewnie nie) i będę system promował. Poprowadzę dwie, albo i trzy sesje, a wszystkim chętnym pokaże wersję beta podręcznika oraz poopowiadam to, co miało być na prezentacji. 
 
Nigdy nie lubiłem Pyrkonów. Powody są różne, ale to nie miejsce i czs, żeby akurat o tym dyskutować. Jednak tą akcją organizatorzy zapewnili sobie gwóźdź do trumny (jeśli o mnie chodzi oczywiście). Z tego powodu oraz z paru innych (niektórzy wiedzą o co chodzi), nie zamierzam Pyrkonów wspierać jakimkolwiek programem, a jeśli nie będę tam jeździł promować swoje produkty, to prawdopodobnie nie pojawię sie tam w ogóle.

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+1
@Hastour
Niższy poziom programu -> mniej sensownych prelegentów za rok -> sprzężenie zwrotne
11-03-2013 15:53
Tyldodymomen
   
Ocena:
+5
To kto nagrywa tym razem?
11-03-2013 15:58
Repek
   
Ocena:
0
Na pewno punktów zgłoszonych było bardzo dużo. W stosunku do spotkań na 2h były pytania, czy da się je zrobić w 1h, a część punktów odpala się nawet bardzo późno w nocy.

To w kwestii pytania o wpływ ilości punktów programu.

Pozdro
11-03-2013 16:03
nimdil
    @autor notki
Ocena:
+5
Przykro mi, że odrzucili Twój punkt programu, ale prawdę mówiąc dla osoby z zewnątrz dziwne to już nie jest. Jak kilka osób napisało - promocja internetowa leży, strona zawiera mało konkretów i prawdę mówiąc nieco straszy, a teza, że ekipie wydającej dowolny podręcznik drukiem należy się sala do prelekcji "z automatu" w końcu musiała na jakimś konwencie upaść. I na Pyrkonie upaść szanse miała największe. Nie wiem czy zawinił Ci Pyrkon, ale gwoździa do trumny tutaj nie widzę.
11-03-2013 16:19
Rag
   
Ocena:
0
@nimdil
Jak dla mnie problemem jest raczej fakt, że nie podali żadnego powodu - chociażby jak już ktoś napisał głupiego "mieliśmy ciekawsze punkty programu". Wydaje mi się to takie troche... niekulturalne.
11-03-2013 16:49
Alfar
   
Ocena:
+17
Hej,

Jako szefowa programu powiem tak, strona Waszego produktu była gruntownie analizowana i własnie z uwagi na brak szczegółów, małą ilość konkretów została uznana za coś co musi się jeszcze rozwinąć, aby na Pyrkonie się pojawić. Mieliśmy bardzo wiele ciekawych zgłoszeń do bloku RPG. Praktycznie 3X tyle ile pojemność sal była w stanie pomieścić.

Powodów odrzuceni danego punktu przy tej ilości nie podajemy. Generowałoby to pisanie do wszystkich odrzuconych punktów programu osobnego maila, a mamy tylko jednego czlowieka od tego.

Przykro mi, że czujesz się z tym faktem źle, bo naszym celem nie jest ograniczanie polskiej, rodzimej fantastyki. Jeśli jesteś zainteresowany by pojawić się o późniejszej godzinie w programie, mogę udostępnić Tobie salę jak i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia prelekcji.

Pozdrawiam
Hanna "Alfar" Bielerzewska
Koordynator ds Programu
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2013
[email protected]
tel. 791 996 668
11-03-2013 17:03
42017

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+17
Rozumiem, że napięty program nie przeszkadzał we wciśnięciu prelki współorganizatorki, której to problem można rozwiązać jednym zdaniem. RPGi są dla wszystkich... Tadaaaam
11-03-2013 17:14
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
Brawo Ignacja!
11-03-2013 17:20
banracy
   
Ocena:
+1
"Dlaczego założona grupa "Erpegi są dla dziewczyn" wywołuje tyle kontrowersji"

Jeśli prelka będzie taka jak ostatnia to przynajmniej wszyscy obecni poznają odpowiedź na to pytanie.

EDIT: Tak w temacie feminizmu to Anita wypuściła swoje pierwsze video o seksiźmie w grach komputerowych. Komentarze i ocenianie są wyłączone więc jak każdy szanujący się człowiek olałem to ciepłym moczem.
11-03-2013 18:04
Petra Bootmann
   
Ocena:
0
Anita Sarkeesian wypuściła pierwsze video o nadużywanych, często powtarzających się spetryfikowanych motywach. Pierwszy odcinek przedstawia damulki w opresji (to pierwsza część tematu). Komentarze są wyłączone dlatego.

EDIT: poprawione.
11-03-2013 18:16
banracy
   
Ocena:
+6
Komentarze i oceny.
11-03-2013 18:35
Z Enterprise
   
Ocena:
+3
Nadużywane, sPetrYfikowane motywy?
11-03-2013 18:37
Alfar
    Odpowiedź
Ocena:
+14
Hej,

Po 1. Nie zamierzam w ogóle wchodzić w dyskusje dlaczego szef bloku RPG uznał, że ten panel jest ciekawszy od prelekcji o mało znanym systemie. To była jego decyzja. I nie będę jej w ogóle w żaden sposób podważać.

Po 2. Czy ktoś z Was w ogóle przeczytał opis tego panelu "Erpegi są dla.." i gości biorących w nim udział? Chyba nie, ale pozwolę sobie powiedzieć, że nie będzie to panel taki jak ten na Zjavie.

Po 3. To, że ja jestem zgłoszona jako twórca tego punktu, to czysty przypadek. Byłam nakłaniana przez wiele osób także z tego serwisu, aby ten punkt się pojawił w takiej a nie innej formie. Jeżeli uważacie, że paneliści tacy jak Foka czy Sting idą tam by pokazać nudny panel, to... chyba świadczy o Waszej ignorancji. W dowolnym momencie mogę zmienić imię i nazwisko organizatora tego punktu na dowolne, moje tam jest, bo mnie osobiście proszono, o to by ten panel się odbył. Wiec owszem figuruję w nim, ale skąd wniosek, ze to był mój pomysł? Że to ja naciskałam by się odbył? Znalazl się tam na drodze selekcji, jak wszystkie inne punkty.

Po 4. To poltergeist, więc zdaję sobie sprawę, że doszukujecie się teorii spiskowych na siłę, więc aby ukrócić Wasze męki, odpowiem, że ja też brałam udział w wielkim zamachu na Tupolewa. Za każdym razem kiedy wchodzę na poltera odrzuca mnie ta sama fala, która odrzuca mnie od prawicowych pisemek, chyba już wiem dlaczego...

Po 5. Chyba najważniejsze, Pan autor wpisu otrzymał odpowiedź WYJAŚNIAJĄCĄ dlaczego jego punkty programu nie weszły. 2 marca osoba, która zgłaszała punkty programu, czyli Arkadiusz Ciesielski otrzymał od szefa bloku RPG odpowiednie maile dotyczące przeprosin w związku ze zbyt wielką liczbą zgłoszeń.

CYTAT:

Hej,

Bardzo mi przykro to pisać ale niestety nie przyjęliśmy zgłoszonego przez Ciebie programu.
Mieliśmy w tym roku wyjątkowo dużo zgłoszeń i gdzieś te cięcia musiały nastąpić.
Mam nadzieje, że nie zniechęci Cie to do przyjechania na Pyrkon...

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do tworzenia programu w przyszłym roku:)
Jacek Woda

Co więcej, 5 marca ta sama osoba napisała do Arkadiusza Ciesielskiego, że owszem, znalazła się luka w programie i z chęcią go przyjmie. Arkadiuszowi jednak to nie pasowało, zatem jego punkt został odwołany.

Dlatego Szanowni Czytelnicy Poltera, apeluję do Waszej inteligencji, dojrzałości i przede wszystkim chęci weryfikacji. To, że ktoś na blogu napisze: "Nie przyjęli mnie, oj co za chamy, ja im narobię bałaganu" nie oznacza, że ta osoba została źle potraktowana. Czasami zawód zasłania prawdziwe oblicze sytuacji.

Apeluję o przeczytanie moich słów i nie wyciąganie pochopnych wniosków.11-03-2013 18:51
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Ja znam takie motywy, te spetryfikowane. Jeden z nich dotyczy kobiet propagujących ideologię na Polterze. Ten to już sPetryfikował na diament.
11-03-2013 18:53
Kamulec
   
Ocena:
+1
@Alfar
Czytalimy. 2 godziny programu na temat równie dobry, co ten z notki blogowej etcposzukiwacza "Czy kobiety niszczą fantastykę?".
11-03-2013 18:55
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
No dobra, proste pytanie- kto będzie się dissował wśród prelegentów u Alfar? Bo nie wiem czy bilet kupować
11-03-2013 18:56
Rag
   
Ocena:
+6
"to... chyba świadczy o Waszej ignorancji."

"Po 4. To poltergeist, więc zdaję sobie sprawę, że doszukujecie się teorii spiskowych na siłę, więc aby ukrócić Wasze męki, odpowiem, że ja też brałam udział w wielkim zamachu na Tupolewa. Za każdym razem kiedy wchodzę na poltera odrzuca mnie ta sama fala, która odrzuca mnie od prawicowych pisemek, chyba już wiem dlaczego..."

Gdyby nie takie głupie wstawki, to bym nawet splusikował :)
11-03-2013 18:56
Alfar
    Rzecz o spisku
Ocena:
0
Nie czytuję Poltera, nie wiem o co chodzi z Petrą (nie znam jej), nie zabieram głosu w sprawach "erpegi są dla dziewczyn" i żyję. W związku z tym doszukujecie się spisku, tam gdzie go nie ma ;-)

W opisie punktu - gdybyście czytali, jest wymienione, kto zabierze w nim głos;-)
11-03-2013 18:58
banracy
   
Ocena:
+1
"Po 4. To poltergeist, więc zdaję sobie sprawę, że doszukujecie się teorii spiskowych na siłę, więc aby ukrócić Wasze męki, odpowiem, że ja też brałam udział w wielkim zamachu na Tupolewa. Za każdym razem kiedy wchodzę na poltera odrzuca mnie ta sama fala, która odrzuca mnie od prawicowych pisemek, chyba już wiem dlaczego..."

Rozwiń.
11-03-2013 18:59
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Alfar, a będzie można nagrywać ten panel? Najlepiej z wideo!
11-03-2013 19:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.