string(15) ""
» Blog » Iron Space a Pyrkon
11-03-2013 12:27

Iron Space a Pyrkon

W działach: Iron Space, Konwenty | Odsłony: 7

Jak zapewne zauważyliście (albo i nie), podczas Pyrkonu nie będzie prezentacji Iron Space. Ale wcale nie dlatego, że mnie tam nie będzie. Wprost przeciwnie - z uwagi na to, jak duża jest to impreza, wraz z Tequilą stwierdziliśmy, że Pyrkon to idealna sposobność do pokazania się szerokiej publiczości. Przekładaliśmy różne obowiązki i załatwialiśmy sobie wolne, żebyśmy obaj mogli być na konwencie. Oczywiście odpowiednio wcześnie zgłosiłem dwugodzinną prezentajcę systemu.
 
Jakież było moje zdziwienie, gdy otrzymałem informację, że program został ODRZUCONY. Nie mam pojęcia dlaczego. Organizatorzy chyba nie chcą wspierać polskich RPG. 
 
A więc prezentacji Iron Space na Pyrkonie nie będzie. Ale ja się nie poddaję. Wbrew wszelkim przeciwnościom na najbliższy konwent pojadę (choć Tequila już pewnie nie) i będę system promował. Poprowadzę dwie, albo i trzy sesje, a wszystkim chętnym pokaże wersję beta podręcznika oraz poopowiadam to, co miało być na prezentacji. 
 
Nigdy nie lubiłem Pyrkonów. Powody są różne, ale to nie miejsce i czs, żeby akurat o tym dyskutować. Jednak tą akcją organizatorzy zapewnili sobie gwóźdź do trumny (jeśli o mnie chodzi oczywiście). Z tego powodu oraz z paru innych (niektórzy wiedzą o co chodzi), nie zamierzam Pyrkonów wspierać jakimkolwiek programem, a jeśli nie będę tam jeździł promować swoje produkty, to prawdopodobnie nie pojawię sie tam w ogóle.

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
0
Wow!
Podali jakieś powody?
Ostra akcja, nie powiem.
11-03-2013 12:34
Wlodi
   
Ocena:
+2
Ja bym pomyślał w drugą stronę. Ciekawe ile mieli zgłoszeń programowych i też, czy analizowali dokładnie co odrzucić. Może warto byłoby napisać powody dla których panel "powinien" się znaleźć w programie?

P.s. Choć teraz to po ptokach ;/
11-03-2013 12:38
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Wiesz, inatheblue dostała trzy miejsca panelowe.
11-03-2013 12:41
Wlodi
   
Ocena:
+8
Tylko czy każde z nich jest do panelu RPGie. Zreszta raczej my sobie gdybać możemy. Tylko z notki nie wynika, że autor rozmawiał z organizatorami po odrzuceniu. Myślę, że warto było podyskutować. Ew. może coś było nie jasno przedstawione. Nie chcę nikogo bronić, ale po prostu za dużo niewiadomych.
11-03-2013 12:43
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Tak, czy owak, powód wypada podać. Nawet jeśli sprowadza się do: "sorry, mieliśmy ciekawsze propozycje, a program nie jest z gumy".
11-03-2013 13:00
Z Enterprise
   
Ocena:
+6
Popatrzyłem na blok programowy RPG1 i RPG2.
http://www.pyrkon.pl/2013/index.ph p?go2=program#sala_id13

Przegrałeś z feminizmami i setną prelką o gun-nerdyźmie.
11-03-2013 13:15
XLs
   
Ocena:
+6
punkt

"Erpegi są dla... Hanna Bielerzewska"

Znów kij w mrowisko? Po co?
11-03-2013 14:29
Zuhar
   
Ocena:
+8
Ja się za specjalnie organizatorom nie dziwię, że was wycieli. Po wpisaniu "Iron Space" w Google choć wylatuje wasza strona, to tam naprawdę niewiele można znaleźć. Na podstawie tego co widzę zakwalifikowałbym grę jako autorkę z niczym nie popartymi aspiracjami. Jesteś pewien, że wina leży tylko po stronie organizatorów?

11-03-2013 14:42
Kamulec
   
Ocena:
+1
Ciężko się do programu przyczepić. Nie ma tam zbyt wielu pozbawionych sensu prelek-zapychaczy, a jak są, to prowadzący dają nadzieję, że im go nadadzą. Na oko sali nie mieli, więc odrzucili. Ich decyzja może być kontrowersyjna (miejsce na jakieś angielskie gierki się znalazło), ale brak podstaw, by uznać ją za złą.
11-03-2013 14:45
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
Zuhar, ale to samo można powiedzieć i o innej ałtorce z aspiracjami, ktora sie w programie pojawiła.

@ XLs - czy ktoś mógłby to nagrać? Zakładam, że będzie ostro - Sting i Petra na jednym panelu :)
11-03-2013 14:50
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
Kolejny dowód do mojej teorii. Pewnie znajdzie się w notatce ktora powstanie 08.03.2014 roku.
11-03-2013 14:52
XLs
   
Ocena:
0
@Z Enterprise

Może lepiej nie... znów dyskusja na polterze ograniczy się do flejmu.

A wydawcy cóż zostaje pojechać, by promować na własną rękę.
11-03-2013 14:52
Kamulec
   
Ocena:
+3
Sądzę, że zainteresowanie prelekcją mogłoby być ograniczone. Problem dotyczy raczej kwestii: czy należy wspierać polskich autorów RPG, pozwalając im zaprezentować swoje systemy?
11-03-2013 14:55
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
XLs - no co ty? Nie ma flejmu od piątku, i nuda tu jak cholera. Weekend wygląda jakby spadły bomby, taka cisza była. Smutna prawda, ale polter blogi są napędzane flejmem.
11-03-2013 14:57
Indoctrine
   
Ocena:
+1
@Zuhar

Konsekwentność :)
Jest jedna gra tego samego kalibru wieczorem w sobotę, jest jeszcze nie wydany indias. Tak więc bez przesady...

@Kamulec

No właśnie. W sumie fajnie by było wspierać rodzimych twórców, szczególnie że to rzeczy robione często z zamiłowania a nie tylko z potrzeb ekonomicznych :) I wcale przez to nie są hearthbreakerami oczywiście.
11-03-2013 14:58
Zuhar
   
Ocena:
+8
@Indoctrine, Z Enterprise

Chłopaki - każda z wymienionych tam jest mi znana z przynajmniej tytułu i tematyki w stopni szerszymi niż to co oferuje strona "Iron Space". Ja tylko sugeruję, że koledzy dali ciała z promocją (interentową) i dziwią się, że ktoś urąbał im prezentację. Idę o zakład, że osoba która podejmowała decyzję nie miała pojęcia co to jest "Iron Space", a na podstawie tego co można znaleźć w Interenecie, przy napiętym programie sam bym prezentację odrzucił. Spisku po stronie Pyrkonu bym się nie dopatrywał.

Void Dancers to interesujący kontrargument - tylko czy jeśli było miejsce tylko na jedną taką prezentację, to należy mieć pretensję że nie wszyscy się dostali. Po tym punkcie programu moim zdaniem teoria o spisku by nie promować polskich gier leży i kwiczy.

Co do paneli dyskusyjnych o roli kobiety w czymkolwiek to moim zdaniem nie miejsce na konwent fantastyki. Złośliwa część natury każe mi sądzić, że panel będzie sprowadzał się do pyskówki i zyska podtytuł "Kobieta na roli".
11-03-2013 15:18
XLs
   
Ocena:
+3
@Z Enterprise

Da się dyskutować bez flejmu.

@Kamulec
Inna kwestia czy musi wspierać, czy wypada, czy powinien... wbrew pozorom tu jest problem.

Prawda jest taka, że nie musi. Jako organizator konwentu sam decyduje co umieszcza w swoim programie.

Wypada wspierać, ale... Jak ocenić czy warto? Szczerze o tym systemie słyszałem dwa razy. Bardzo małe szczątki informacji, mniej nawet niż o moim wts starym. Jak ocenić czy system i prelekcja przyciągnie zainteresowanie na tyle duże że warto umieścić jego promocje, skreślając inne punkty?

BARDZO TRUDNE PYTANIE! Nie znam na nie odpowiedzi.
@wydawca

A wydawca... Wydrukuj ulotki, zrób parę sesji, parę prezentacji po kątach... Może ktoś ci coś podpowie mądrzejszego.
Czy próbowałeś się odwołać?
Jeżeli masz poważne argumenty, to na pewno ktoś ci odpowie i ich wysłucha.

Wyciąganie tego na forum publiczne jest trochę słabe.
11-03-2013 15:23
Tyldodymomen
   
Ocena:
+3
Odczepta sie od Selekosa, fajną hostesse wynajął.
Wygląda ładnie, co dla kobiet jest niezmiernie istotne.
A Ty vonBoltzmanie co zrobiłeś by uatrakcyjnić prezentację;>
11-03-2013 15:27
Hastour
   
Ocena:
+12
Jeśli organizatorzy patrzą po atrakcyjności punktu programu dla odbiorców, to frekwencja ze Zjavy wskazuje na jednoznaczną przewagę femipyskówek nad prezentacjami Iron Space ;)

W przypadku VOid Dancers ruda hostessa i Selekosowe lasery mogą poprawić tę statystykę, ale i tak z flejmem z udziałem Petry trudno konkurować.
11-03-2013 15:37
Salantor
   
Ocena:
0
Przynajmniej wiadomo jakie punkty omijać.
11-03-2013 15:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.