Outpost 2
string(15) ""
» Blog » Iron Space (Cold Space) - ostateczne odliczanie
24-01-2013 20:56

Iron Space (Cold Space) - ostateczne odliczanie

W działach: Cold Space, Iron Space | Odsłony: 40

Długo milczeliśmy (ja i Tequila Slammer) w sprawie towrzonego przez nas systemu RPG będącego owocem projektu WTS. Po cichu załatwialiśmy formalności, czekaliśmy na prace grafików i pisaliśmy.
 
W międzyczasie byliśmy zmuszeni do zmiany nazwy systemu. Zostanie on wydany pod nazwą (i to już mianie nie ulegnie) Iron Space.
 
Teraz jesteśmy już prawie na finiszu, bo powiedzieć, że jesteśmy bliżej niż dalej byłoby sporym niedopowiedzeniem. 95% tesktu jest już napisane. W ciągu kilku tygodni skończymy w 100% i rozpocznie się etap korekty i składu, po czym podręcznik pójdzie do drukarni.
 
Premiera planowana jest - i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że się wyrobimy - na tegoroczny Polcon. Ponadto planujemy także stworzenie zasad dogier bitewnych dziejących się w świecie Iron Space.
 
A tymczasem zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej systemu: ironspace.pl
 
Zapraszamy także na zjAvę, gdzie odbędzie się obszerna, bo aż dwugodzinna prezentacja systemu, na której zostanie uroczyście zaprezentowana karta postaci do Iron Space autorstwa Jagmina (a jeszcze tego samego dnia wyląduje na stronie w dziale download. Prezentacja odbędzie się w godzinach 14-16 w sobotę.
 
Będzie można także zagrać w Iron Space - sesja rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.30
 
A teraz pewnie najbardziej kontrowersyjna kwestia - darmowe demo. Wiem, że strasznie się z tym ociągamy, ale ono się robi. Serio. I w tym miejscu obiecuję, że zrobimy wwszystko, żeby w ciągu miesiąca demo gry pod wzniosła nazwą Bitwa o Merkurego  pojawiło się do pobrania na stronie.
 
Chcielibyśmy z całego srca podziękować wszystkim, bez których nie doszlibyśmy do tego etapu, a szczególnie zigzakowi, bo to dzięki jego inicjatywie narodził się ten pomysł. 
 
Na koniec chciałbym jeszcze zaapelować o umiar w komentarzach - nie mam czasu wchodzić na tu co 10 minut i doprecyzowywać niejasności i kontrolować flejm. Proszę o wyrozumiałość.

Komentarze


Planetourist
   
Ocena:
+3
KFC - w Iron Space nie można grać nazistami! Patrz akapit "Po trzecie - Pflaume!"

Trzymam kciuki za Iron Space!25-01-2013 18:42
KFC
   
Ocena:
+1
Szkoda, będę musiał dorobić parę house ruli..
25-01-2013 19:03
vonBoltzmann
   
Ocena:
+6
KFC - notka Plane'a to świetny skrót tego co chciałbym na ten temat powiedzieć. Otóż jeśli rzeczywiście chcesz wcielić się w nazistę z krwi i kości, który na każdym kroku zachowuje się jak nazista - to owszem, niesmaczne, złe i stanowi zagrożenie duchowe. Natomiast jeśli grasz postacią, której tylko i wyłącznie miejsce w świecie uwarunkowane jest istnieniem państwa nazistowskiego, ale która nijak nie wykazuje nazistowskich poglądów ani tym bardziej zachować, lecz jest po prostu "żołnierzem, który ma zdobyć fortyfikacje wroga", tudzież chcesz sparodiować nazistów, jak to świetnie czyni Iron Sky, to nie widzę problemu.

A postacią o nazistowskich poglądach możesz sobie zagrać w każdym systemie, czy on Ci na to pozwala, czy nie. W Iron Space, fakt, że można obejść zasady dobrego smaku jest po prostu bardziej widoczny.

Podsumowując - w Iron Space dowolone jest granie Niemcami, a nie nazistami. Jeśli ktoś będzie grał nazistą, to czyni to wbrew woli twórców, i niczym nie różni się to od faktu, gdyby grał nazistą w innym systemie.

A więc odpowiadając na twoje pytanie - jak grasz nazistami, to się bój. Jak grasz Niemcami, to powinno być spoko.
25-01-2013 19:05
Szary Kocur
   
Ocena:
0
Jak będę mógł, to przyjdę na prelkę. Zobaczymy jak to wygląda w przełożeniu na samą grę.
25-01-2013 19:29
Kamulec
   
Ocena:
+3
@vonBoltzmann
"Otóż jeśli rzeczywiście chcesz wcielić się w nazistę z krwi i kości, który na każdym kroku zachowuje się jak nazista - to owszem, niesmaczne, złe i stanowi zagrożenie duchowe."
Próba zrozumienia motywów złych czynów może co najwyżej wzbogacić człowieka i ułatwić unikanie ich u siebie.
25-01-2013 21:12
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Czy w Iron Space można grać kobietami?
26-01-2013 00:04
vonBoltzmann
   
Ocena:
0
@Tymen
Można, aczkolwiek zależnie od nacji występują poewne ograniczenia - na przykład u Japończyków możesz zagrać panią oficer Kempeitai, ale panią oficer armii już nie.
26-01-2013 06:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.