string(15) ""
» Blog » Inspiracje z PC #5 - The Sims
05-04-2012 09:05

Inspiracje z PC #5 - The Sims

W działach: Inspiracje z PC | Odsłony: 4

Inspiracje z PC #5 - The Sims
Ostatni, piąty, artykuł z cyklu "Inspiracje z PC", czyli artykułów o pomysłach z gier komputerowych, które można zastosować do gry w RPG. Na podstawie serii gier "The Sims".

Źródło: Allgemeine Festung
2
Notka polecana przez: Ćma
Poleć innym tę notkę

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Ćma
   
Ocena:
0
Notka mi się podoba, ale z moich doświadczeń wynika że Simsmy same w sobie są dla wielu osób swoistym tabu. Mogą nawet poczuć się urażeni porównaniem ich ukochanego RPG do tej gry.

Swoją droga w mojej grupie Simsy weszły już do lokalnego słownika erpegowego: "Na ostatniej sesji gracze simsowali...". "Simsowanie" oznacza tu interakcje społeczne i budowę zaplecza ekonomicznego wychodzącą poza zwykłe zakupy (magicznych) przedmiotów.
06-04-2012 07:41
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@Ćma

Coś w tym jest. Trochę to za sprawą mediów oraz "ulicznych legend" - promowanie gier "The Sims" jako tych dla wspólczesnej nowoczesnej młodzieży, szczególnie dziewcząt, w ramach ujednolicania gustów pod wybrane marki (via promowanie "HIM" w jednym z dodatków).

W grupach mi znanych również słyszałem po pojęciu "simsowaniu", właśnie o tym co opisałaś. Różnica polegała na tym, że "simsowaniem" była gra dla samego odgrywania interakcji społecznych i kupowania przedmiotów wedle upodobań gracza (nie zawsze w parze z efektywnym wykorzystaniem przez postać). W tych "Inspiracjach" podałem pomysł wykraczający poza to - by interakcją społeczną zrobić coś więcej.
06-04-2012 08:55
nerv0
   
Ocena:
+1
Ja tam lubię Simsy. :)
06-04-2012 14:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.