[Infinity] Nomadzi z Corregidoru vs PanOceania

Infinity: Raport bitewny

Autor: Piotr 'CE2AR' Stachurski

[Infinity] Nomadzi z Corregidoru vs PanOceania
Projektor wyświetlał setki twarzy: żołnierze, najemnicy, miejscowi więźniowie i służby ochrony. Skomplikowany algorytm uwzględniał wiele niezrozumiałych czynników, by wytypować optymalnych kandydatów do zbliżającej się misji. Program wskazał dziesięć osób: pięć kobiet, pięciu mężczyzn, siły specjalne i oddział alguacili, weterani i żółtodzioby. Średnia liczba przyznanych im pochwał – 0,6; nagan – 12, większość z trudem przechodziła rutynowe badania psychologiczne.

- Nadadzą się.


Przedstawiamy raport bitewny z potyczki w systemie Infinity.

Starcie na 200 punktów, naprzeciw stanęły moje siły Nomadów z pokładu Corregidoru i wojska PanOceanii, dowodzone przez Rang3ra. Celem było zajęcie i utrzymanie stojącego w centrum zrujnowanej kolonii budynku kontroli.


Corregidor Jurisdictional Command


-INTRUDER Lieutenant Combi Rifle + Light Flamethrower, Grenades / Pistol, CCW (36)
-MOBILE BRIGADA HMG / Pistol, Knife (43 | 2)
-ALGUACIL HMG / Pistol, Knife (19 | 1)
-ALGUACIL Combi Rifle / Pistol, Knife (10)
-ALGUACIL Combi Rifle / Pistol, Knife (10)
-ALGUACIL Combi Rifle / Pistol, Knife (10)
-ALGUACIL Combi Rifle / Pistol, Knife (10)
-MORAN Combi Rifle, CrazyKoalas (2) / Pistol, Knife (21 | 0.5)
-TOMCAT Combi Rifle + Light Flamethrower / Pistol, Knife (19 | 0.5)
-TOMCAT Doctor Combi Rifle + Light Flamethrower / Pistol, Knife (22)

200 Points | SWC: 4


PanOceania


-BAGH-MARI Lieutenant Combi Rifle + Light Shotgun / Pistol, Knife (22 | 1)
-FUSILIER Combi Rifle / Pistol, Knife (10)
-REGULAR Spitfire / Pistol, Knife (17 | 1)
-REGULAR Paramedic Combi Rifle / Pistol, Knife (14)
-NISSE HMG / Pistol, Knife (36 | 1.5)
-KNIGHT OF MONTESA Combi Rifle / Pistol, AP CCW (46)
-CROC MAN Boarding Shotgun, Antipersonnel Mines / Pistol, Knife (29)
-COMANDO AKAL Boarding Shotgun / Pistol, CCW (23)

197 Points | SWC: 3.5


Przebieg starcia

Nomadzi okopali się na lewej flance. Piątka alguacili wśród ruin, obok intruder porucznik, mobilna brygada bliżej środka. Zwiadowca moran przedarł się w głąb pola walki, zaś para tomcatów krążyła po okolicy, szukając okazji do ataku z flanki.

Oddział PanOceanii rozlokowany na całej linii. Nisser z karabinem maszynowym zajął piętro dużego domu z tarasem, poniżej dowodzący grupą bagh-mari. Ubezpiecza ich liniowe wojsko: fizylier i dwóch żołnierzy z Acontecimento. Rycerz z Montesy na południu, gdzieś na północ od budynku kontroli czaił się zakamuflowany croc-man, a w powietrzu na desant czekał Sikh z regimentu "Akali".

Ledwie alguacile zdążyli zająć pozycje na północnym zachodzie, spadły na nich pierwsze pociski. Od południa strzelał Rycerz z Montesy, zaś z budynku naprzeciwko nisser. Nomadzi znaleźli się w krzyżowym ogniu – Simza ginie na miejscu, Tivold zostaje poważnie ranny.

Przygwożdżeni ogniem żołnierze zaszywają się wśród ruin, naprzód rusza jedynie chroniona ciężkim pancerzem mobilna brygada. Malaspina atakuje od południa, z karabinu maszynowego zabija kryjącego się za nasypem rycerza i czołgającą się z nim fizylierkę. To daje Nomadom chwilę wytchnienia, do walki wkraczają tomcaty. Jeden na skrzydle pozycji przeciwnika, zaś sanitariuszka Cara rusza na pomoc konającemu Tivoldowi.

Obawiając się ataku z flanki, PanOceania robi wszystko, by pozbyć się intruza, zasypując go gradem ołowiu. W wymianie ognia ginie żołnierz z Acontecimento, trudno jednak ustalić, czy był ofiarą tomcata, czy ubezpieczającej go z oddali mobilnej brygady. Obok próbuje wylądować Sikh, jednak zrzut jest niedokładny i Hindus spada daleko poza polem walki, na które nigdy nie dociera.

Tivold umiera po nieskutecznej próbie reanimacji. Usiłująca go ratować Cara ma jednak nowe zadanie – przedziera się w kierunku centrum kolonii. Tymczasem ukryty u stóp zabudowań zwiadowca moran zabezpiecza je parą "skaczących" min. PanOceania kontynuuje ostrzał, kolejne serie nissera są coraz bardziej dokładne. Ostatecznie jeden pocisk trafia tomcata kryjącego się na ich lewej flance.

Cara dociera do celu. Błyskawicznie wspina się, by przez okno wskoczyć do pomieszczenia na piętrze budynku kontroli. Jej ruch dostrzega croc-man, niewidoczny dotąd dzięki kamuflażowi termooptycznemu. Padają strzały, jednak Nomadka unika, pada plackiem na posadzkę i kryje się w rogu pokoju. Corregidor przejął inicjatywę, ale Maorys nie daje za wygraną. Zabija stojącego nieopodal wrogiego zwiadowcę i blokuje drogę pozostałym przeciwnikom za pomocą min. Alguacile wraz z intruderem bezskutecznie próbują je wykryć.

Osamotniona Cara może liczyć tylko na siebie i parę skaczących bomb (crazykoale), które wciąż znajdują się w budynku. PanOceania ostrzeliwuje go ze wszystkich stron, rozbijając obie wybuchowe niespodzianki. Ostatkiem sił croc-man wpada do garażu na parterze, ratując sytuację.

Obie strony poniosły podobne straty, obie też mają swoich ludzi wewnątrz kluczowego budynku. Potyczka kończy się remisem.