Incal

Artykuły

Francuski łącznik #1

Francuski łącznik #1

Czyli co we Francji piszczy

04-09-2008 17:41 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 0
Początek jesieni oznacza ożywienie na rynku komiksowym we Francji, kolejni wydawcy ujawniają swoje plany. Wśród zapowiadanych dzieł znaleźć można także autorów i serie znane w Polsce. Wydawnictwo Humanoides Associes opublikuje w najbliższym czasie dwa komiksy mogące zainteresować polskiego fana k...

Noty

Incal

07-04-2007 17:24 | Komentarze: 0
Mistrzowie Komiksu

Oto jedna z najsławniejszych europejskich serii, wydana w jednym zbiorczym tomie. Komiksowa odpowiedź na filmowe Gwiezdne Wojny, a dziś - klasyka space opery. Podrzędny prywatny detektyw John Difool wchodzi w posiadanie niezwykłego artefaktu - Incala - od którego z...

Incal - Przed Incalem #2: Prywatny detektyw klasy "R"

23-07-2007 18:06 | Komentarze: 0
%DANE%

Oto City Shaft - miasto rządzone przez Triumwirat: Technopapieża, cybernetyczną policję i armię. Wszechobecna dekadencja, kastowe społeczeństwo, które myśli tylko o alkoholu, narkotykach, seksie i przemocy. Na najniższym poziomie miasta żyje John Difool - jego ojciec to drobny z...

Incal

13-02-2016 18:32 | Komentarze: 0
Oto jedna z najsławniejszych europejskich serii, wydana w jednym zbiorczym tomie. Komiksowa odpowiedź na filmowe Gwiezdne Wojny, a dziś – klasyka space opery. Podrzędny prywatny detektyw John Difool wchodzi w posiadanie niezwykłego artefaktu – Incala – od którego zależą losy wszechświata. Wbrew własnej woli John zostaje uwikłany w najeżoną niebezpieczeństwami misję, w której przyjdzie mu przemierzyć wszystkie wymiary wszechświata i stawić czoło największym potęgom.

Metabaron (wyd. zbiorcze) #1

19-08-2017 21:41 | Komentarze: 0
Dalsze losy galaktycznych super-wojowników Metabaronów – bohaterów stworzonych przez Gimeneza i Jodorowskiego w Kaście Metabaronów. Nowa seria na rynku, planowana na osiem albumów. Scream będzie je wydawał podwójnie (Double Scream).

Wieści

Incal dla czytelników Poltergeista

Incal dla czytelników Poltergeista

04-12-2007 17:29 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Księgarnia Internetowa incal.com.pl z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przygotowała atrakcyjną promocję dla nowych i stałych klientów.

Za każdy zakup za 150 zł w prezencie czeka niespodzianka (o wartości 28 zł). Za zakup za 250 zł - dwie niespodzianki gratis (druga o wartości 16,90 zł). Oferta ważna do 28 grudnia. Warunkiem udziału w promocji jest podanie w komentarzu do zamówienia hasła: Polter.
Moebius na Youtube

Moebius na Youtube

28-12-2007 08:47 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik
Kilka tygodni temu telewizja Arte wyemitowała film dokumentalny poświęcony twórcy komiksowemu z Francji - Moebiusowi. Cały program został umieszczony na stronie Yotube, gdzie można zapoznać się z niemal każdą znaczącą dziedziną twórczości autora Incala i Ogrodów Edeny. Widz może poznać związki Moebiusa z filmem, które obejmują m.in. współudział w tworzeniu Tronu i Piątego Elementu, a także dowiedzieć się więcej o pracach nad komiksami Blueberry czy Arzack.

Zła wiadomość dla części widzów: film we francuskiej wersji językowej. » więcej
Zakończenie sagi o Incalu

Zakończenie sagi o Incalu

11-03-2008 00:53 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik
Na blogu Fabrice'a Gigera z wydawnictwa Humanoïdes Associés ukazały się informacje na temat komiksu Final Incal mającego stanowić zakończenie cyklu stworzonego oryginalnie przez Alexandro Jodorowsky'go i Moebiusa.

Pierwszy tom ukaże się we Francji w kwietniu tego roku (wersja czarno-biała) i maju (wersja kolorowa). Komiks do scenariusza Alexandro Jodorowsky'ego narysuje José Landronn. Nowy cykl nie będzie zwiazany z wydanym w 1998 roku albumem Apres Incal narysowanym przez Moebiusa, który miał rozpocząć kolejną serię ze świata Incala. Ten projekt został przerwany i nie ma planów jego zakończenia. » więcej
Kolejny cykl o Incalu

Kolejny cykl o Incalu

17-04-2008 23:47 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik
Już 23 kwietnia nakładem wydawnictwa Les Humanoïdes Associés ukaże się pierwszy tom ostatniego cyklu przygód Johna Difoola, głównego bohatera serii Incal autorstwa Moebiusa i Alexandro Jodorowsky'ego. Nowy komiks, zatytułowany Les Quatre John Difool, opublikowany zostanie najpierw w czarno-białej wersji luksusowej, a miesiąc później, 21 maja, w edycji kolorowej. Autorem scenariusza jest oczywiście Jodorowsky, zaś oprawą graficzną zajął się Jose Ladrönn.

Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Nowy Incal

Nowy Incal

03-03-2011 22:40 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 0
W kwietniu wydawnictwo Humanoïdes Associés opublikuje drugi tom komiksu Final Incal kończącego cykl Incal.

Album do scenariusza Jodorowsky'ego zatytułowany Louz de Gara został zilustrowany przez José Ladronna.
Księgarnia Incal w Łodzi

Księgarnia Incal w Łodzi

28-06-2012 12:41 | Andman | Komentarze: 0
Internetowa księgarnia komiksowa Incal 2 lipca otworzy stacjonarny sklep w Łodzi. Będzie się on mieścił przy ul. Narutowicza 30, między kinem Bałtyk a ulilcą Kilińskiego.
Marcin Podolec w Incalu

Marcin Podolec w Incalu

02-11-2012 12:10 | Andman | Komentarze: 0
Księgarnia Komiksowa Incal (ul. Narutowicza 30, Łódź) zaprasza na spotkanie z rysownikiem komiksów Marcinem Podolcem. Odbędzie się ono 12 listopada (poniedziałek) o godz. 17.

Okazją do wizyty artysty jest premiera jego nowego autorskiego komiksu Wszystko zajęte oraz otrzymanie nagrody za Polski Komiks Roku 2011 przyznanej na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi za komiks Czasem.
» więcej
Castaka Jodorowsky'ego za darmo

Castaka Jodorowsky'ego za darmo

01-03-2013 17:22 | Andman | Komentarze: 0
Internetowy sklep izneo udostępnił przez tydzień za darmo pierwszy tom cyklu Castaka zatytułowany Le Premier Ancêtre (Pierwszy przodek). Autorem scenariusza jest Alexandro Jodorowsky, a rysunków - Julio Martínez Pérez alias Das Pastoras.

Akcja komiksu rozgrywa się w tym samym uniwersum co serie Kasta Metabaronów, Incal i Technokapłani. » więcej
Refn i ekranizacja Incala

Refn i ekranizacja Incala

03-06-2013 16:13 | Jakub 'Fiszer' Krakowiak | Komentarze: 0
Nicolas Winding Refn (Drive, Tyko Bóg wybacza) planuje przenieść na duży ekran komiks Incal autorstwa Alejandro Jodorowsky’ego i Moebiusa. » więcej
Scream Comics - nowy wydawca na polskim rynku

Scream Comics - nowy wydawca na polskim rynku

20-05-2015 01:17 | Mały Dan | Komentarze: 0

Na polskim rynku komiksowym pojawiło się nowe wydawnictwo - Scream Comics. Pierwszymi tytułami w katalogu wydawniczym są Dżihad (scenariusz i rysunki: Igor Baranko), Krucjaty #01: Srebrnookie widmo (scenariusz: Izu, Alex Nikolavitch, rysunki: Zhang Xiaoyu) i Final Incal oraz Po Incalu (scenariusz: Alexandro Jodorowsky, rysunki: Moebius i José Ladrönn).

Kolejny komiks Alejandro Jodorowskiego od Scream Comics

Kolejny komiks Alejandro Jodorowskiego od Scream Comics

30-07-2015 16:04 | Mały Dan | Komentarze: 0

W ofercie wydawnictwa Scream Comics pojawił się jeszcze jeden komiks autorstwa Alejandro Jodorowskiego zatytułowany Castaka. Publikacja ukaże się najprawdopodobniej podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

» więcej
Storm wraca do Polski

Storm wraca do Polski

14-09-2015 19:22 | Mały Dan | Komentarze: 0

Komiksowa seria Storm autorstwa Philipa Dunna i Martina Lodewijka (scenariusz) oraz Dona Lawrence'a (rysunki) po latach nieobecności wróci na polski rynek w pełnej chronologicznej edycji. Pierwszy album zbierający tomy Świat na dnieOstatni zwycięzca ukaże się w październiku nakładem wydawnictwa Incal. 

INCAL powraca!

INCAL powraca!

19-10-2018 00:06 | Shadov | Komentarze: 0

Scream Comics poinformowało, że w drukarni znalazło się nowe wydanie Incala rozszerzone o Tajemnice Incala. Premiera komiksu odbędzie się podczas nadchodzącego COMIC CONu w Warszawie.

» więcej