» Blog » Imperium Króla Gór - krótka historia krasnuludów ze świata Bramy
16-07-2015 17:05

Imperium Króla Gór - krótka historia krasnuludów ze świata Bramy

W działach: gamedev, blog, Brama, Pojedynek | Odsłony: 97

Imperium Króla Gór - krótka historia krasnuludów ze świata Bramy

Imperium Króla Gór – krótka historia o jego upadku oraz tym, co z tego wynikło.

Cześć,
dziś, po nieplanowanej i diabelnie długiej przerwie, chcę zaprezentować pierwszy z wpisów dotyczących realiów świata Bramy. Tego, w którym umieszczone są zarówno gry paragrafowe jak i gra planszowa.  Dość ogólnie omawia on przeszłość krasnoludów, jednak będzie dobry na początek. Wobec tego, bez zbędnych słów i przedłużania, zapraszam do lektury.

Krasnoludy dożywają około stu lat, zaś wojna Szeptów zakończyła się prawie trzy wieki temu.

---

Krasnoludy od zawsze zamieszkują pasmo gór Zachodzącego Świata, zarówno najwyższe ich szczyty jak i serca gór, zaś niektórzy mędrcy twierdzą, że także czeluście ziemi do których nigdy nie dociera światło słońca. W dawnych czasach wszystkie miasta krasnoludów były częścią jednego państwa, rządzonego przez Króla Gór. Jednak tajemnicze Szepty rozbiły jedność imperium i podzieliły je na niezależne miasta-państwa. Wielu obywateli zostało zmuszonych do opuszczenia domów i odnalezienia nowego miejsca na świecie. W ten sposób na zboczach gór powstały niewielkie osady, dziś utrzymujące i zapewniające żywność wyludnionym miastom.

Nikt nie potrafi powiedzieć skąd pochodzą długobrodzi, jak określają same siebie krasnoludy, lecz ich tradycje mówią o związku Pioruna ze Skałą. Wedle legendy gdy najpotężniejszy z piorunów uderzył w najtwardszą ze skał z jej pękniętych kawałków narodziły się pierwsze krasnoludy. Mówi się, że w owej skale znajdowały się przeróżne metale, od miedzi, przez stal aż do srebra i złota. Ponoć to właśnie dzięki temu włosy i brody krasnoludów są tak barwne. Co sprawia, że ten lud otacza szacunkiem zarówno włosy jak i wszelkie metale, które są niejako częścią ich samych. To pośród krasnoludów skazanych na śmierć goli się na łyso, a krótkie włosy są symbolem hańby tak pośród kobiet jak i mężczyzn.

Ciąg dalszy na blogu.

Zapraszam,
Devisto.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.