James Islington, Cień utraconego świata
string(15) ""
» Blog » Impakt K-T - jednostronicowy RPG z ZgrozKonu
21-04-2020 22:56

Impakt K-T - jednostronicowy RPG z ZgrozKonu

W działach: RPG | Odsłony: 155

Hej! :-D

Jak być może słyszeliście, w tym ten weekend miał miejsce ZgrozKon. Razem ze Smoczarką i Krokodylem zrobiliśmy na nim w godzinę od podstaw grę RPG Impakt K-T, opowiadającą o ostatnich dinozaurach i ich walce o przetrwanie. Cała gra ma ledwie stronę i jest bardzo minimalistyczna. Możecie ją ściągnąć pod poniższym linkiem:

DOWNLOAD

W sumie nie mam nic więcej do dodania, miłej zabawy ;-)

Komentarze


Adeptus
   
Ocena:
0

Na czym polegają bonusy dla poszczególnych typów dinozaurów? Przychodzi mi do głowy, że dodaje się +1 do rzutu kostką, jeśli gracz opisuje, że próbuje zapobiec nieszczęściu w sposób związany z jego bonusem? Ale wtedy praktycznie nigdy nie będzie wyniku równego 1.
 

22-04-2020 20:04
Kaworu92
   
Ocena:
0

Tak, bonus dodaje się do rzutu kostką, ale zauważ, że bonusy są dosyć sytuacyjne i np: Quetzalcoatl nie będzie mógł swojego wykorzystać w każdym rzucie, czyż nie? ;-)

Zresztą, to chyba miał być (?) RPG dla dzieci w klimatach My Little Pony, więc "success ratio" powinno być w miarę wysokie? ;-)

23-04-2020 10:57
Wolfang
   
Ocena:
0

Naprawdę szanuje za nie powtarzanie częstych błędów, powielanych przy "dinosaur fiction" (tzn. zwrócenie uwagi na pokrewieństwo z ptakami oraz na fakt, że pterozaury to osobna grupa gadów). Przyczepiłbym się jedynie do tego, że w sekcji "Gatunki" podajecie rodzaje, zamiast gatunków, ale to pierdoła tym bardziej, że większość podanych rodzajów liczy po jednym gatunku. Co do mechaniki brakuje mi jakiegoś element za pomocą, którego gracze mogliby modyfikować rzuty, żeby cała akcja nie zależało wyłącznie od jednego rzutu. Przykładowo gracze, którzy pomagają rzucającemu mogą rzucić na pomoc i jeśli wypadnie 4 to zapewniają mu możliwość ponownego rzutu. Ale to luźny pomysł. Jednakże wygląda to fajnie i może kiedyś przetestuje 

23-04-2020 14:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.