James Islington, Cień utraconego świata
string(15) ""
» Blog » I libri di Simone - mój blog o książkach
10-10-2020 02:51

I libri di Simone - mój blog o książkach

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 61

I libri di Simone - mój blog o książkach

Założyłem nowego bloga na Wordpressie. I libri di Simone, bo o nim mowa, bęzie traktować o książkach i moich ogólnych o nich przemyśleniach.

Póki co blog nie ma żadnej treści – dopiero co skończyłem czytać książkę, którą chcę zrecenzjować jako pierwszą – ale pobawiłem się ciut w Wordpresie, Gimpie i Inkscapie, więc uważam, że strona, którą teraz mam, nawet jeśli jest pusta, wyszła bardzo estetycznie. Mam ładny bannerek (:3), graficzny, pięcio – okej, sześcio – stopniowy system ocen, który wygląda naprawdę okej, a cała strona jest w estetycznym, łososiowyk kolorze. Uważam, że pod względem wyglądu naprawdę jest ok.

Mam też dedykowane konto na Twitterze, które "podlinkowałem" na stronie bloga – w sensie, na dole, w footerze jest małe okienko z postami z Twittera. Mam nadzieję, że dzięki obecności w mediach społecznościowym zwiększę czytelność mojego bloga. 

A, jest jeszcze konto bloga na Lubimyczytać.pl, tam także będę linkował do recenzji na moim blogu (to chyba częste dla blogów książkowych i nie jest spamowaniem, ufam?).

Ogólnie pomyślałem, że mogę zrobić tu wpis o blogu jako takim, jego wyglądzie, linkach itp. Kiedy będę na nim publikować, na moim Polterowym blogu także pojawią się linki, ale to by były bardziej wpisy blogowe związane z daną książką, czyli coś nieco odmiennego od tego, co robię teraz.

Wink wink? ;-)

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Exar
   
Ocena:
+1

A czemu po prostu nie publikować tutaj? 

10-10-2020 12:29
Kaworu92
   
Ocena:
0

W sensie, że na blogu Polterowym publikować o książkach? Hm... a wiesz, że nie pomyślałem o tym? xD Znaczy, mam wrażenie, że działy na Polter blogach działają... nieco dziwnie - coś pomiędzy tagami a działami - i przez to czasami się robi bałagan, zwłaszcza, jak ma się bloga dłuższy czas?

Przykładowo, na blogu na WP mogę mieć osobo działy - nie wiem, recenzje, dajmy na to - i osobno tagi z autorem, cyklem, gatunkiem książki itp. Niestety, na Polterze to nie jest możliwe. Więc jeśli chodzi o tagowanie, to Wordpress niewątpliwie zwycięża. 

Poza tym, chciałem mieć pewne miejsce w sieci, które mogę zaprojektować graficznie i w każdy inny sposób tak, jak lubię. Na Polterze muszę mieć z góry narzuconą szatę graficzną. Nie zrozum mnie źle, Polter wyglada ładnie, ale gdybym chciał tu publikować bezpośrednio, to łososiowe serduszka nigdy nie mogłyby być tak ładnie wpasowane w kolorystykę i design strony, jak to działa na tym blogu co teraz stworzyłem.

Ale póki co nie zamierzam odchodzić z Poltera, jeśli o to pytasz ;-) Inna sprawa, że blog książkowy, recenzjowanie RPG-ów i uczenie się programowania w tym samym czasie może być nieco... hardcorowe? xD

10-10-2020 14:33
Kaworu92
   
Ocena:
0

O, i na Polterze nie mógłbym tak ładnie zintegrować bloga z Twitterem, to też pewien czynnik w mojej decyzji... :-P

10-10-2020 14:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.