» Blog » I Konkurs(ik) Krótkiej Formy - wyniki
16-12-2010 21:20

I Konkurs(ik) Krótkiej Formy - wyniki

W działach: Konkurs(ik)i, miesiące tematyczne | Odsłony: 7

Witajcie!

 

Wczoraj o północy zakończył się I Konkurs(ik) Krótkiej Formy, poświęcony elfiej magii. Nadesłano na niego 3 prace - dokładnie tyle, ile obiecaliśmy wyróżnić. Każda z nich ukaże się w Święta na naszej stronie. Oto tytuły prac i ich autorzy:

 

Ruiny Thamaran - Kuba 'Krackus' Krakowiak
Ilmryna wężowy warkocz - Michał 'Deithwen_Addan' Millek
Opis czaru 'Rozdarcie' - Yorn

 

Autorzy wkrótce otrzymają do zaakceptowania wersje swoich prac z poprawkami redakcji i ewentualnymi sugestiami poważniejszych zmian. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem Konkurs(ik)u mamy prawo wprowadzać poprawki bez konsultacji z autorami - wolelibyśmy tego uniknąć, ale jeżeli nie znajdziecie czasu na współpracę z nami przed Świętami, skorzystamy z tej możliwości.

 

Jak na pierwszy tego typu konkurs, frekwencja jest całkiem zadowalająca. Oczywiście mamy nadzieję, że w kolejnej edycji weźmie udział dużo więcej autorów.

 

Gratulujemy twórcom wszystkich prac!

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ale fatalna frekfencja. Mi w udziale przeszkadzają zwykle terminy i bardzo ograniczona tematyka (mam kilka prac, które skończyłem dopiero po konkursach). Jak się samemu coś wcześniej tworzy to też trudno wcelować
16-12-2010 23:11
Kamulec
   
Ocena:
0
Nie wiem specjalnie po co twierdzić, że frekwencja w konkursach jest zadowalająca, jak raz za razem na podium mieszczą się wszystkie nadesłane.
17-12-2010 15:00
Radnon
   
Ocena:
+2
Powiedzenie, że "raz za razem" dostajemy tyle prac ile mieści się na podium jest trochę przesadzone.

Na 13 zakończonych edycji Konkur(ik)u tylko raz (dokładnie w XI edycji) zdarzyło się, że dostaliśmy trzy prace. W pozostałych odsłonach, zależnie od tematu i okresu, frekwencja wynosiła od kilku (5-6) do nawet kilkunastu prac. Można do tego dodać, że słabą popularnością cieszył się też konkurs midnightowy (ale tutaj nie znam dokładnych danych, bo nie byłem w tamtejszym jury). W sumie daje to 2 przypadki na 14 konkursów w ciągu jakiś 5 lat - moim zdaniem trudno to nazwać "raz za razem". Nawet jeśli doliczymy I KKF to jest to raptem 3/15.

Dlaczego uznaliśmy frekwencję w I KKF za niezłą? Jest to zupełnie nowa formuła (krótsza forma, wąska tematyka, niezbyt długi termin) konkursu i dodatkowo organizowana równocześnie z "dużym" konkursem. W takiej sytuacji cieszymy się, że przynajmniej trzy osoby zdecydowały się spróbować swoich sił w tej rywalizacji. Daje nam to sygnał, że w przyszłości warto także po ten model sięgać (może z pewnymi zmianami, na propozycje których jesteśmy oczywiście otwarci) jako alternatywę dla typowych Konkur(ik)ów.
17-12-2010 15:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.