» Blog » "Hobbit" J.R.R. Tolkien - recenzja [ILDS]
25-01-2024 12:32

"Hobbit" J.R.R. Tolkien - recenzja [ILDS]

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 284

Hobbit stanowi ponadczasową klasykę od Tolkiena. Opowieść podróży Bilba Bagginsa na wschód, gdzie uczestniczy w konspiracji, której celem jest zdobycie smoczego skarbu, to jedna z perełek literatury tak dziecięcej, jak i fantasy. Po wielu latach przerwy postanowiłem wrócić do świata Śródziemia i zacząłem od początku.

Dla tych, którzy być może nie wiedzą, czym jest Hobbit – jest to pierwsza z książek dziejących się w słynnym, Tolkienowskim świecie. Bilbo Baggins to stateczny, lubiany i szanowany Hobbit. Pewnego dnia czarodziej Gandalf i jego przyjaciele – w postaci około tuzina krasnoludów – przybywają do norki Bilba, by zatrudnić go jako złodzieja w swojej smoczej ekspedycji. Choć Bilbo wiele razy to sobie wyrzucał, zgodził się, głównie, po to, by nie wyjść na tchórza, jak i ośmielony krasnoludzkimi piosenkami.

Podróż na wschód, przez Dzikie Krainy, zajmuje mu pół roku – od lata do zimy – i przeżywa po drodze wiele przygód, w tym walki z goblinami, kradzież Gollumowi magicznego pierścienia, spotkania ze zmiennokształtnym niedźwiedziem lub Królem Orłów, czy też przejście przez Mroczną Puszczę. Na samym zaś końcu, na hobbita i krasnoludy, czeka smoczy skarb, jak i sam smok – straszliwy Smaug.

[...]

Hej!

Zapraszam Was do lektury mojej recenzji Hobbita Tolkiena ;-)

Enjoy ;-)

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.