Hiro Mashima

Artykuły

Fairy Tail #1-3

Fairy Tail #1-3

Początki magicznych przygód

04-06-2020 23:59 | Szymon 'Kaworu92' Brycki | Komentarze: 4
Fairy Tail to bestsellerowa manga autorstwa Hiro Mashimy. Została także zaadaptowana do popularnej serii anime. Przygody Lucy, Natsu, Graya i Erzy zdobyły serca wielu czytelników (i widzów) na całym świecie. A jak to wszystko się zaczęło? Lucy, młoda czarodziejka niebios – mogąca podpisy...
Fairy Tail #16-18

Fairy Tail #16-18

Naprzeciw Oracion Seis

12-12-2022 11:50 | Szymon 'Kaworu92' Brycki | Komentarze: 0
Kiedy skończyliśmy lekturę poprzednich tomów Fairy Tail, Laxus ze swoim Raijin Tribe zostali pokonani, co zakończyło bratobójcze walki wewnątrz tytułowej gildii magów. Jakie następne przygody przeżyją Natsu, Lucy i ich przyjaciele? Początki recenzowanych tomów są w miarę spokojne i stanowią logiczn...
Fairy Tail #19-21

Fairy Tail #19-21

Problemy z Animą

23-08-2023 20:43 | Szymon 'Kaworu92' Brycki | Komentarze: 0
Zostawiliśmy Natsu i spółkę, gdy stawali czoła Oracion Seis, Mrocznej Gildii złożonej z sześciu potężnych magów. Przebudzona przez nich Nirwana pędziła w stronę gildii Wendy, Cait Shelter, by zmieść ją z powierzchni ziemi. Jakby tego było mało, najpotężniejszy z magów Oracion Seis, Midnight, dalej n...

Noty

Fairy Tail #10

06-01-2018 14:39 | Komentarze: 0
Nareszcie Fairy Tail stanęło na nogi! To też dobry moment, żeby trochę odpocząć, dlatego Lucy zabiera przyjaciół do nadmorskiego kurortu. Ale sielanka nie może trwać za długo. Tragiczna przeszłość Erzy daje o sobie znać. Jej dawni kamraci napadają na naszych bohaterów i porywają mistrzynię miecza. Rozpoczyna się wyścig do Rajskiej Wieży!

Fairy Tail #11

06-01-2018 14:36 | Komentarze: 0
Trwa walka w Rajskiej Wieży! Wielki spisek mający na celu wskrzeszenie Zerefa, najpotężniejszego Czarnego Maga w historii, wkrótce może się dopełnić. Erza robi wszystko, by mu w tym przeszkodzić, ale jej dawny kamrat napuszcza na nią grupę skrytobójców Trinity Raven. Tymczasem Rada Magii debatuje nad uruchomieniem potężnej broni, Etherionu, by zniszczyć Rajską Wieżę! Czy magom z Fairy Tail uda się pokonać wroga, zanim Magiczny Krąg Satelitarny zmiecie z powierzchni ziemi całą wyspę?!

Fairy Tail #12

06-01-2018 14:34 | Komentarze: 0
Rada Magii decyduje się użyć Etherionu, aby zmieść z powierzchni ziemi System R razem z całą wyspą i wszystkimi, którzy na niej przebywają. Tymczasem Erza na własną rękę stara się zapobiec wskrzeszeniu Zerefa, nawet jeśli miałaby przy okazji zabić przyjaciela z dzieciństwa i siebie przy okazji. Czy Natsu zdoła ją ocalić?

Fairy Tail #13

06-01-2018 14:30 | Komentarze: 0
Fairy Tail odradza się z popiołów! Zniszczona przez Phantom Lord gildia została odbudowana, a Natsu i jego kamraci są gotowi na nowy start! Mistrz Makarov przyjmuje pod swoją opiekę kolejnych członków, najbardziej poczytny magazyn zapowiada reportaż o magach spod znaku ogoniastej wróżki, a całe miasto szykuje się do wielkiego święta! Jednak nie wszystkim odpowiada taki stan rzeczy... Nad Fairy Tail gromadzą się czarne chmury!

Fairy Tail #14

05-02-2018 20:38 | Komentarze: 0
W obchodzącej święto plonów Magnolii zapanował chaos! Laxus, który planuje przejąć Fairy Tail siłą, ogłosił wielką bitwę, aby wyłonić najpotężniejszego maga gildii. Członkowie Fairy Tail wpadają w pułap¬zastawioną przez Zastęp Boga Piorunów i rzu¬cają się swoim kamratom do gardeł w bratobójczej walce! Czy Natsu i jego przyjaciele powstrzymają opętanego żądzą władzy Laxusa?!

Fairy Tail #06

06-01-2018 21:30 | Komentarze: 0
Walka z czasem trwa! Rytuał ożywienia Deliory prawie dobiegł końca - czy naszym bohaterom uda się powstrzymać Lyona? Z każdą chwilą topnieje lód, w którym został uwięziony potwór. W pewnym momencie powietrze rozdziera przerażający ryk bestii. Czy Natsu i jego przyjaciele zdołają stawić czoła przeciwnikowi, którego nie zdołała zabić nawet Ur? 

Fairy Tail #07

06-01-2018 21:28 | Komentarze: 0
Całe Fairy Tail ogarnęła żądza zemsty, po tym jak Phantom Lord nie dość, że zniszczył ich siedzibę, to jeszcze skatował kilku ich kamratów. W odwecie z impetem nacierają na członków wrogiej gildii i zaczynają tłuc wszystko i wszystkich. Szybko jednak ich duch walki zostaje złamany - wiadomość o porwaniu Lucy i pokonanie mistrza Makarova sprawiają, że magowie zmuszeni są do odwrotu. Jednak słowo "przegrana" nie istnieje w słowniku Natsu - wściekły rusza samotnie na ratunek Lucy!
 

Fairy Tail #08

06-01-2018 21:26 | Komentarze: 0
Trwa bitwa z Phantom Lord! Natsu i jego kompani próbują zniszczyć Element 4, aby zatrzymać niszczycielskie zaklęcie gotowe zmieść Fairy Tail z powierzchni ziemi. Co najgorsze, wrogiej gildii udaje się przejrzeć podstęp Mirajane. Gajiru odnajduje i uprowadza prawdziwą Lucy, a w dodatku niewiele obchodzi go, czy dziewczyna dożyje finalizacji kontraktu. Spiesz się, Natsu!

Fairy Tail #09

06-01-2018 21:21 | Komentarze: 0
Zakończyła się bitwa z Phantom Lord! Teraz nadszedł czas, aby zagoić rany - prace nad wzniesieniem nowej siedziby gildii trwają, ale aż strach pomyśleć, co powstanie z projektu mistrza, który nie pomny na prawa fizyki zabiera się do rysowania planów. Tymczasem coś niedobrego dzieje się z Lokim. Choć ewidentnie ma jakieś problemy, to nie ma zamiaru dzielić się nimi ze swoimi kamratami. Aż w końcu... odchodzi z gildii. Czy Lucy uda się odkryć powody jego decyzji i przekonać go do powrotu?

Fairy Tail #02

07-10-2018 18:34 | Komentarze: 0
Jeśli chcesz pozbyć się krwiożerczej bestii, grasującej w Twoim mieście – koniecznie wynajmij do jej usunięcia maga z Fairy Tail. Jeśli chcesz się pozbyć miasta – zrób dokładnie to samo! Choć gildia ta działa po stronie dobra, doniesienia o spustoszeniach, za które są odp...

Fairy Tail #01

07-10-2018 18:36 | Komentarze: 0
Jeśli chcesz pozbyć się krwiożerczej bestii, grasującej w Twoim mieście – koniecznie wynajmij do jej usunięcia maga z Fairy Tail. Jeśli chcesz się pozbyć miasta – zrób dokładnie to samo! Choć gildia ta działa po stronie dobra, doniesienia o spustoszeniach, za które są odp...

Fairy Tail #03

07-10-2018 18:32 | Komentarze: 0
Erza, Gray, Natsu, Lucy i Happy jednoczą siły – tym samym powstaje najsilniejsza drużyna w historii Fairy Tail! Razem wyruszają, aby zapobiec planom mrocznej gildii Eisenwald. Jej członkowie weszli bowiem w posiadanie magicznego fletu, będącego narzędziem masowej zagłady, i planują użyć zaklęcia Kołysanki na jak największej ilości osób. Nasi bohaterowie nie szczędzą sił, aby zapobiec katastrofie. Nie wiedzą jednak, że prawdziwe zamiary przywódcy Eisenwaldu, są jeszcze bardziej perfidne niż się im wydawało...

Fairy Tail #04

07-10-2018 18:31 | Komentarze: 0
Na piętrze siedziby Fairy Tail stoi tablica, do której dostęp ma zaledwie pięcioro członków gildii. Znajdują się na niej bowiem najtrudniejsze zlecenia klasy S, na które wybrać mogą się tyko najpotężniejsi. Ale jak pamiętacie pewien ognisty mag ma poważne problemy, żeby usiedzieć n...

Fairy Tail #05

07-10-2018 18:28 | Komentarze: 0
Ekipa magów z Fairy Tail wciąż stara się zapobiec przebudzeniu Deliory na wyspie Galuna. Tamtejsza wioska jest w poważnym niebezpieczeństwie – zmierzają w jej kierunku podwładni Lyona, a ich zamiary bynajmniej nie są pokojowe. Jakby tego było mało, sam mag lodu pozostaje głuchy na wszelkie argumenty i kontynuuje swój plan. Czy Gray zdecyduje się wyjawić mu całą prawdę o dniu, w którym zginęła ich mistrzyni? Czy przez to ukoi ból Lyona, czy jeszcze bardziej pogłębi jego nienawiść? Nie przegapcie najnowszej odsłony "Fairy Tail"! 

Fairy Tail #15

07-10-2018 18:22 | Komentarze: 0
Po rozgromieniu Zastępu Boga Piorunów naszym bohaterom został do pokonania już tylko jeden przeciwnik... Laxus! Natsu wyczuwa szansę, by zdobyć tytuł najpotężniejszego maga gildii, i wyzywa wnuka Makarova na pojedynek! Chcąc ratować mieszkańców Magnolii, Erza ryzykuje własnym życiem i próbuje zdezaktywować Pałac Boga Piorunów! Jak zakończy się bitwa, która może zadecydować o przyszłości Fairy Tail?!

Fairy Tail #16

07-10-2018 18:20 | Komentarze: 0
Członkowie Fairy Tail próbują zapomnieć o wszystkim, co zaszło w Święto Plonów. Życie toczy się dalej. Jednak Oración Seis, jedna z mrocznych gildii wchodząca w skład Przymierza Balam, zaczyna podejmować niepokojące działania. Żeby wyrównać siły, cztery gildie, w tym Fairy Tail, zawiązują sojusz i tworzą własny doborowy oddział! Niestety, ta jednostka bardziej przypomina zbieraninę oprychów, żigolaków i psychopatów... Chwila, jest wśród nich także dziecko?!

Fairy Tail #17

07-10-2018 18:18 | Komentarze: 0
Wendy została porwana przez Oración Seis! Mroczna gildia chce wykorzystać moc dziewczynki, by ożywić tego, kto może wskazać im położenie Nirvany - potężnej magii zniszczenia ukrytej gdzieś w rozległej Morzokniei. Natsu i jego kamraci spieszą, by odbić Wendy z rąk porywaczy. Tylko jej magia może uratować Erzę przed działaniem jadu! 

Fairy Tail #18

07-10-2018 18:15 | Komentarze: 0
Przerażająca moc Nirvany może przemienić dobrego człowieka w złoczyńcę i rozpętać straszliwą wojnę. Jeśli pieczęć zostanie złamana, a Nirvana trafi w ręce Oración Seis, świat pogrąży się w ciemności. Ale Natsu i jego kamraci nie zamierzają do tego dopuścić. Dzięki powrotowi Gerarda wiedzą już, gdzie znajduje się Nirvana. Tu nie ma miejsca na błędy! Czy magowie Fairy Tail staną się nadzieją dla umierającego światła?! 

Fairy Tail #19

07-10-2018 18:11 | Komentarze: 0
Oración Seis nie chce dopuścić, by straszliwe zaklęcie, stworzone wieki temu przez tajemnicze plemię Nirvitów, zostało ponownie zapieczętowane. Czemu jednak mroczna gildia obiera sobie za cel ataku właśnie Cait Shelter? Gdy Midnight, który podaje się za najpotężniejszego z Oración Seis, atakuje Erzę i Gérarda, drużyna Natsu staje przeciwko nowemu, przerażającemu wrogowi! Czy wojownicy światła obudzą się z tego koszmaru i powstrzymają nadchodzącą ciemność?!

Fairy Tail #20

03-12-2018 10:03 | Komentarze: 0
Wojna o Nirvanę między siłami sojuszu a Oración Seis wreszcie dobiega końca! Jednak nierozwiązany problem Gérarda i smutna prawda skrywana przez mistrza Cait Shelter nadają temu zwycięstwu gorzki posmak. Magowie Fairy Tail wracają razem z Wendy i Charles do Magnolii, gdzie próbują otrząsnąć się po ostatnich wydarzeniach. Niestety ich gildii znów grozi ogromne niebezpieczeństwo!

Fairy Tail #11 (wyd. USA)

27-10-2020 17:09 | Komentarze: 0
Erza's childhood friend Jellal has started to play an elaborate board game with Natsu and his team as enemy pieces to be eliminated. Meanwhile, Siegrain is trying to get the Magic Council to fire a weapon that will wipe out Jellal's tower, killing everyone within it including out heroes from Fairy Tail! Includes special extras after the story!

Fairy Tail #10 (wyd. USA)

27-10-2020 17:04 | Komentarze: 0
Erza Scarlet is the most kickbutt woman wizard in Fairy Tail, but in the past this indomitable fighter was . . . a slave? Now she finds out hat her old companions have completed the evil device they were forced to build while held in slavery: the Tower of Heaven. What's more, their wicked master requires a sacrifice: Erza! Includes special extras after the story!

Fairy Tail #12 (wyd. USA)

27-10-2020 17:14 | Komentarze: 0
Erza and Natsu are trying to stop Jellal from reviving the most feared black wizard the world has ever known! To help in the effort, the Magic Council launches its magic mass destruction, Etherion. But Jellal knows that the Council's attack could kill both him and the Fairy Tail wizards and he isn't running away. What is he plotting? Includes special extras after the story!

Fairy Tail #01 (wyd. USA)

06-04-2021 14:15 | Komentarze: 0

Cute girl wizard Lucy wants to join the Fairy Tail, a club for the most powerful wizards. But instead, her ambitions land her in the clutches of a gang of unsavory pirates led by a devious magician. Her only hope is Natsu, a strange boy she happens to meet on her travels. Natsu's not your typical hero—he gets motion sickness, eats like a pig, and his best friend is a talking cat. With friends like this, is Lucy better off with her enemies?

Fairy Tail #02 (wyd. USA)

06-04-2021 14:21 | Komentarze: 0

In the second volume of Fairy Tail, beautiful celestial wizard Lucy as teamed up with the crazy fire wizard Natsu and his bizarre flying cat, Happy. Their job: to steal a book from the notorious Duke Everlue. But the eccentric Everlue has killed wizards before, and Lucy's team is walking right into his death trap!

 


 

Fairy Tail #03 (wyd. USA)

06-04-2021 14:25 | Komentarze: 0
In the third volume of Fairy Tail, the evil members of the Dark Guild Eisenwald have found a cursed flute that can murder anyone who hears its music—and now they've taken over a midtown train station with a very loud public address system. Only Natsu and his crazy friends (including a flying cat) can stop them!

Fairy Tail #04 (wyd. USA)

06-04-2021 14:29 | Komentarze: 0
S-Class quests are so dangerous that one false move means certain death! Now Fairy Tail's loose cannon Natsu, rookie Lucy, and nearly powerless Happy have embarked on a stolen S-Class quest, setting out for the Demon Island. Can anyone stop them before they get themselves killed?

Fairy Tail #06 (wyd. USA)

06-04-2021 14:42 | Komentarze: 0
Hotshot Natsu and his cool rival Gray are fighting to stop a calamity demon from being revived by Gray's fellow disciple Lyon and Zalty, a master of lost magic. But while they try to defeat the bad guys, the magical ice binding the demon keeps melting. Then a grudge between Fairy Tail and a rival guild turns to all-out war!

Fairy Tail #07 (wyd. USA)

06-04-2021 14:46 | Komentarze: 0

Fairy Tail's rival guild, Phantom Lord, has taken the competition to dangerous levels by smashing the Fairy Tail building and nearly killing three wizards. What is Fairy Tail's response? Full-frontal assuat on the Phantom Lord! But this class is all part of the Phantom Lord's evil plot to capture a coveted prize.

 


 

Fairy Tail #08 (wyd. USA)

06-04-2021 14:49 | Komentarze: 0
Gajeel is a dragon slayer who can shoot huge iron pillars from his body with crushing precision, while dragon slayer Natsu fights with devastating flame attacks. Their fierce battle began when Gajeel's wizard guild, Phantom Lord, assauted rival guild Fairy Tail—but can either headquarters withstand two such destructive forces?

Fairy Tail #09 (wyd. USA)

06-04-2021 14:52 | Komentarze: 0
Stylish wizard Loke is the ladies' man of the Fairy Tail guild. But now he's suddenly broken up with all his girlfriends, claiming he simply doesn't have the time! It turns out that Loke's life may be about to end, and Lucy, a freshman, is the only one who can save him! But what can a first-year wizard do that an experienced wizard can't?

Fairy Tail #05 (wyd. USA)

06-04-2021 14:38 | Komentarze: 0
Gray's old training companion Reitei Lyon is trying to revive a calamity demon, but doing so will make their former master's sacrifice meaningless! What's the secret of Gray's past, and why does he keep taking off his clothing? Gray is revealed (metaphorically speaking) in this pivotal volume of Fairy Tail!

Fairy Tail #15 (wyd. USA)

30-08-2021 17:28 | Komentarze: 0

Laxus's protectors have all been defeated, but he still remains one of the most powerful wizards in Fairy Tail, and his Thunder Palace is threatening to rain down death and destruction on the innocent people of Manolia! Can the two dragon slayers, Natsu and Gajeel, manage to keep from fighting each other enough to stop him?

 


 

Fairy Tail #14 (wyd. USA)

30-08-2021 17:25 | Komentarze: 0

Laxus wants Fairy Tail for himself, and he's set his three powerful allies against the entire guild! But when the attacks of Laxus's right-hand man become sadistic, the guild's angel, Mirajane, is forced to reveal the frightening satanic power she's been hiding for so long!

 


 

Fairy Tail #13 (wyd. USA)

30-08-2021 17:20 | Komentarze: 0
Master Makarov's grandson, the too-powerful wizard Laxus, has seen the new Fairy Tail guild hall and doesn't like what he sees! So he gathers some of the strongest wizards in the guild, and starts a Fairy Tail civil war!

Fairy Tail #17 (wyd. USA)

20-11-2022 17:57 | Komentarze: 0

After Wendy is abducted by the dark guilds, she is exposed to the destructive magical properties of NIRVANA, which drastically alter the light and darkness within her body. Can Fairy Tail rescue Wendy and save her precvious soul... or will the dark guilds have the last laugh? Includes special extras after the story!

Fairy Tail #16 (wyd. USA)

20-11-2022 17:52 | Komentarze: 0
The dark guilds have allied, and the only thing that Fairy Tail can do to stop them is to ally with three other guilds and try to take on the most powerful wizards in the underworld. But the dark guild wizards won't wait for our heroes to make the first move! This volume begins the epic Nirvana storyline! Includes special extras after the story!

Fairy Tail #18 (wyd. USA)

20-11-2022 18:09 | Komentarze: 0
With the members of the allied guilds scattered, Natsu and the Fairy Tail team have to somehow find a way to stop the terrifying magic of Nirvana! But Oracion Seis isn't going to give up without a fight! Will our heroes be able to face the Dark Guild's strongest wizards? Includes special extras after the story!

Fairy Tail #19 (wyd. USA)

24-05-2023 16:16 | Komentarze: 0
With Erza facing off against Midnight of the Oracion Seis, it seems that Fairy Tail and the allied guilds will finally be able to defeat the final Oracion Seis member and stop Nirvana! But he defeat of the sixth villain only means the coming of the ultra powerful master of the Oracion Seis Guild, Zero, who desires only destruction! Includes special extras after the story!

Fairy Tail #21 (wyd. USA)

24-05-2023 16:26 | Komentarze: 0
Natsu and the gang journey to Edolas, a parallel world in the sky, in search of their vanished guild. Instead they stumble upon the parallel version of Fairy Tail and find their guild mates all have completely different personalities, as well as a long lost member of the original guild.

Hiro Mashima's Playground

24-09-2023 22:19 | Komentarze: 0
A new collection of short stories by Hiro Mashima, creator of Fairy Tail and Rave Master! Read some of Mashima's never-before-seen debut stories, including the first appearance of the Fairy Tail guild!

Hiro Mashima is known worldwide as the star creator of Fairy Tail,...

Fairy Tail #24 (wyd. USA)

22-09-2023 18:30 | Komentarze: 0
Natsu and gang return to Earthland from Edolas, and back at home, it's time for the annual Sclass wizard promotion test! The eight participants, including Natsu, choose partners and head for Tenrou Island, where Fairy Tail's first master was laid to rest. Only one will pass! Who will join the magical elite?

Fairy Tail #23 (wyd. USA)

22-09-2023 18:27 | Komentarze: 0
The king of Edolas has taken a final stand in the fearsome, magicproof Droma Anim! The only ones who can stop him are Fairy Tail's three dragon slayers. But how can magic stop a magicproof killing machine? Discover the final fate of the world of Edolas!

Fair Tail #22 (wyd. USA)

22-09-2023 18:23 | Komentarze: 0
King Faust finally reveals his plan and it's even crueler than anyone imagined! Happy, Carla and Lucy have to hurry if they're going to rescue Natsu and Wendy from the king's torturous magic extraction machine and stop a genocidal scheme that would kill the remaining Fairy Tail members. But first, they'll have to make it through... an amusement park?!

Wieści

Mangi Hiro Mashimy w Humble Bundle

Mangi Hiro Mashimy w Humble Bundle

08-06-2023 20:49 | Szymon 'Kaworu92' Brycki | Komentarze: 0

W serwisie Humble Bundle można obecnie zakupić mangi Hiro Mashimy, takie jak Rave Master, Fairy Tail i Edens Zero. Zakupu można dokonać już za mniej niż 5 euro, a część dochodu ze sprzedaży trafi na cel charytatywny.