string(15) ""
» Blog » HORYZONT notka nr.8
02-06-2016 12:42

HORYZONT notka nr.8

W działach: rpg, gry fabularne | Odsłony: 744

HORYZONT notka nr.8

Witam was, kolejny raz! 

 

W ramach przypomnienia... .

Autorski system fabularny Horyzont doczekał się nowej i bardziej przejrzystej strony internetowej

https://horyzontrpg.wordpress.com 

A na Fanpagu można znaleźć kolejną dawkę ciekawostek i interesujących informacji na temat uniwersum Ho! 

 

Do zobaczenia na Horyzoncie!

Vitalius

 

 

Komentarze


KFC
   
Ocena:
+4

Polecam, godny konkurent Charakternika.

02-06-2016 18:50
Vitalius
    :D
Ocena:
0

KFC jak zwykle na straży najwyższej jakości i dobra konsumenta! Nie zawiodłem się! :D

02-06-2016 19:03
Bakcyl
   
Ocena:
+3

Polecam Horyzont na Fate 3.0 na mechanice Age of Arthur.

02-06-2016 21:33
Przestrzegam
   
Ocena:
+4

A ja polecam bo się panu autorowi chce ruszyć tyłek i zrobić COŚ, czymkolwiek by to było albo nie było, ale chce mu się. I za to ma propsy. W przeciwieństwie do niektórych co to 20 lat spiskują jak tu wydać swoją ultra-super-kuper-duper-mega-grę, ale jak do tej pory im nie wychodzi.

02-06-2016 21:49
Bakcyl
   
Ocena:
+1

A autorowi wyszło? Bo takich co to chcą coś robić jest wielu, choć nie wielu nie robi, ale to akurat dobrze patrząc na to, co niektórzy robią...

Czasami lepiej nic nie robić, niż robić coś nie tak jak się powinno.

03-06-2016 01:25
Przestrzegam
   
Ocena:
+2

Na pewno wyszło autorowi wychodzenie ze swoim do ludzi. A biorąc pod uwagę fakt że mówimy o hobby jakim są gry fabularne to myślę żę spokojnie można zluzować kryteria. I lepiej w takim wypadku zrobić źle i wyciągnąc z tego naukę niż nie zrobić i wyciągać wnioski z gdybania co by było jakby.

03-06-2016 12:37
Bakcyl
   
Ocena:
+1

Ośmielę się nie zgodzić.  Bo widzisz, autor "gry" Revenge of the Sunfish wyszedł niejako z podobnego założenia, co ty. A jednak lepiej byłoby dla świata, gdyby tego nie robił. Na owym przykładzie również dobrze widać, że wszelkiego rodzaju "luzowanie" kryteriów nigdy nie wychodzi nikomu na dobre. Jeżeli się coś robi, to powinno się to robić dobrze. A czy można dobrze zrobić grę, wyrywając co się da z innych systemów i wpychając w swój własny, jednocześnie zmieniając je w niegrywalną wersję? Pomijając oczywiście okładkę ze STALKER'a...

03-06-2016 15:23
Vitalius
    Panie Bakcyl!
Ocena:
0

Panie Bakcyl! Uratował Pan honor poltera! Już obawiałem się, że polter do reszty stracił zęby ale nie... jeszcze gryzie, a wszystko dzięki Pana dzielnej krucjacie! Brawo! :D Brawo! Brawo.... . 

... a co do Pana zarzutów, mizernych swoja drogą bo powielanych wciąż i wciąż, to odpowiedziałem już na nie dawno w innej g****burzy zrobionej w wcześniejszych komentarza:) Polecam przeczytać. 

03-06-2016 17:58
Bakcyl
   
Ocena:
+1

Przyjemność po mojej stronie!

03-06-2016 18:01
Przestrzegam
   
Ocena:
+1

@bakcyl no i co z tego? Przeszkadza ci, że ktoś taką grę wypuścił czy może nie wiem, twoja firma na tym straciła? Co to kogo w ogóle obchodzi? Takie programy kończą jako shovelware albo jako ciekawostka w gównianych filmikach na YT. I tak można zrobić dobrze grę wyrywając co się da z innych systemów. Looknij na DD Next :)

04-06-2016 11:04
Vitalius
    chciałbym tylko dodać...
Ocena:
0

Przestrzegam, dobrze prawisz ale jest tylko jeden mankament "...I tak można zrobić dobrze grę wyrywając co się da z innych systemów. Looknij na DD Next :)" Takie stwierdzenie jest troszeczkę nie na miejscu bo to tak samo jakby ktoś powiedział, że twórcy Warhammera wyrwali co tylko mogli z Tolkiena, a Twórcy Neuroshimy z Terminatora-Mad max'a itd ale nie słyszałem aby ktoś im to zarzucał, nie mówiąc już o twórcach DnD czy innych systemów, a mówiąc tak jak napisał Bakcyl przyznajesz mu racje której po prostu nie ma, mam nadzieje, że rozumiesz mój punkt widzenia ;). Taki zarzut jest po prostu bezradną wrzutką gdy nie ma się już innych argumentów. Kreatywność w moim przekonaniu to pokazanie starej koncepcji w nowym świetle, gdy przyszło nam żyć w świecie gdzie trudno coś nowego wymyślić. Ale mogę się mylić. Tak czy siak dziękuje Tobie "Przestrzegam" za wsparcie i zrozumienie. :)

04-06-2016 12:30
Bakcyl
   
Ocena:
0

@Przestrzegam

 

Czemu miałoby mi przeszkadzać? Z pewnością się nie zmarnuje, bo przynajmniej będzie co obsmarować i zmieszać z błotem. A po tygodniu ludzie i tak zapomną nawet tytułu tegoż dzieła.

Może po prostu jestem poruszony tym, iż ktoś marnuje potencjał na robienie gniota, zamiast zrobić coś, co by się nadawało do czegokolwiek poza szydzeniem  tego?

04-06-2016 13:06
Vitalius
    mocne słowa...
Ocena:
0

Mocne słowa często idą przed upadkiem tego co je wypowiedział, niech Pan o tym pamięta, Panie Bakcyl bo jeszcze może się Pan zdziwić. :)

04-06-2016 14:27
Bakcyl
   
Ocena:
+1

Ależ ja niczego bardziej od tego zdziwienia nie pragnę! Liczę na nie, jak żul na dobrodziejstwo przechodniów. Choć bardzo w nie przy tym wątpię.

Jeśli ta gra będzie cokolwiek warta, to z miłą chęcią oddam pokłony, wybijając łbem dziurę w podłodze. Sądzę jednak, że do tego nie dojdzie. :)

04-06-2016 15:01
Vitalius
    :)
Ocena:
0

Lud zadecyduje, nie krytycy :)

04-06-2016 16:19
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+2

 

Bakcyl i kompani dajcie spokój z tą miażdżącą krytyka. Wszyscy wiemy - łącznie z autorem- ze ten system to nie żaden bestseller. Ale nie odbierajcie mu radochy z tworzenia.

Poza tym wiekszosc ludzi guzik obchodzi pewnie jakis horyzont i zlamanej zlotówki za niego nie dadza. Ale moze ktos, kogo nie stac na Dark Heresy za 170zl jednak piataka wysupla na gotowe narzedzie do gry nawet jesli jest wtòrne...

Vitalis - "twórcy Warhammera wyrwali co tylko mogli z Tolkiena"

No tutaj raczej trudno znaleźc jakies inspiracje. Chaos? Mutanci i kultysci? Skaveni? Proch i dziwne machiny? Najlepsze motywy warhammera nie maja zwiazku z Tolkienem...

 

 

04-06-2016 17:22
Bakcyl
   
Ocena:
+1

A ktoś mu coś odbiera? Twardym trzeba być, a nie ciąć się jak Kaworu po studiach.

Jak na razie, to Horyzont wygląda na narzędzie specjalnej troski, także tego...

04-06-2016 19:27
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
"Lud zadecyduje, nie krytycy :)"

To ci właśnie mówią ludzie z ludu, potencjalny target. Do krytyków nawet z tym nie startuj. Jak już to polecam słynnego recenzenta Kaworu, tylko twoja gra musi być podobna do Exalteda, bo w nic innego nie grał. Ale jak będzie podobna to masz murowane wysokie noty. Choć lud po przeczytaniu recenzji ucieknie jeszcze szybciej.
04-06-2016 21:25
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

@ Anioł Gniewu
Krasnoludy w górach, elfy w lasach, niziołki w norkach i standardowa drużyna poszukiwaczy przygód składająca się z przedstawicieli k4 ras nie wspominając już o orkach, goblinach na wielkich wilkach albo demonie z mieczem i ognistym biczem. Faktycznie, ciężko w Warhammerze znaleźć cokolwiek choćby podobnego do Tolkiena.

04-06-2016 21:38
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

No litosci Adamie. Jesli w grze bedzie magiczny pierscien albo miecz to tez bedzie "wyrwane" z Tolkiena? Nie mowie o sztampowych motywach niemal kazdego fantaziaka tylko charakterystycznych i specyficznych dla danego systemu. A takie w warhammerze nie maja tolkienowskich korzeni.

05-06-2016 10:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.