string(15) ""
» Blog » HORYZONT notka nr.7
04-01-2016 16:59

HORYZONT notka nr.7

W działach: rpg, gry fabularne | Odsłony: 1054

HORYZONT notka nr.7

Witajcie w nowym roku!

 

Nie będę pisał zbyt dużo. Pokaże tylko najnowsze osiągnięcia i zmiany w tych kilku obrazkach. 

 

KARTA PROFESJI

 

KARTA POD-PROFESJI

 

 

PRZYKŁADOWA BROŃ Z ZBROJOWNI

 

 

STRONA PIERWSZA UMIEJĘTNOŚCI

 

No. To by było na tyle. Standardowo pod koniec zapraszam na stronę facebookową projektu HORYZONT

https://www.facebook.com/HoryzontRPG/

 

 

2
Notka polecana przez: Andman, Drachu
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Lajkowanie strony oznacza tyle że ktoś zamawia sobie subskrypcje postów w ciemno. Nie można tego mylić z intencjami-  Janusz Wslizgin Piłłke ma sto tysięcy lajków z czego 90% to subskrybenci beki którą produkuje.

22-01-2016 13:10
Vitalius
    :)
Ocena:
0

Mistrzowie moi, pamiętajcie, że mówimy o systemie/podręczniku który dopiero powstaje :) Tyle na ten temat :)

 

p.s.->Enc trochę znam się na marketingu i powiem tylko tyle, ilość odsłon posta jest ważniejsza od lajków :) Nie będę tłumaczył dlaczego bo przecież tacy spece jak Wy powinniście to wiedzieć, ale każdy widzi to co chce widzieć i nic na to nie poradze :)

22-01-2016 13:13
Enc
   
Ocena:
+1
Czemu mnie obrażasz? Szczerze Ci życzę dobrej sprzedaży (bo czemu miałbym życzyć złej?), a dalej jedziesz z debeściakami i specami. Obrażasz każdego, kto uważa Horyzont za słabiznę?
22-01-2016 13:34
Vitalius
    :)
Ocena:
0

Obrażam? Z tego co pamiętam to debeściak i spec to nie jest obraźliwe sformułowanie chyba, że i tutaj się mylę :) A dlaczego uważam, że tacy jesteście? Bo skoro uważacie, że Horyzont to mizerny produkt, a nawet nie widzieliście go w całej okazałości to o czymś musi to świadczyć, prawda? :) A moim zdaniem świadczy to o tym, że musicie byś specjalistami i debeściakami (czyli jednymi z lepszych) w swojej dziedzinie, czyż nie? :)

Chyba, że nie jesteście dobrzy w swojej dziedzinie i uważacie siebie za przeciętniaków. Ale wtedy wszystkie wasze dobre "rady" nie miały by poparcia w waszym doświadczeniu, nie mówiąc już o krytyce rysunków i tekstów. :)

Więc jak z wami jest? :)

22-01-2016 15:06
Enc
   
Ocena:
+3
Powtórzę pytanie: czy obrażasz każdego kto krytykuje Horyzont? Pokazujesz duże demo i zbierasz o nim feedback. Możesz twierdzić, że system będzie o wiele lepszy (i tak może być), ale udostępnione materiały świadczą przeciw temu.
Pojawia się krytyka, porady i uwagi, ale je zlewasz ("nie wierzę wam"), obrażając krytykujących i dziękując za nieliczne pochwały. Ignorujesz nawet rzeczowe, łagodne słowa Kratistosa.

A odnośnie krzyżyka na Horyzoncie, jeśli moim zdaniem tekst jest słaby i najeżony błędami, setting nieciekawy, ilustracje brzydkie a zasady przedpotopowe, jaką mam dać ocenę? Demo pokazuje mocne strony gry (w założeniu), a skoro widzę same słabe, mam chwalić i dopingować? To by była dopiero obłuda.

Czy muszę być Spielbergiem by krytykować Uwe Bolla? Czy muszę być Kingiem by zjechać Guy'a N. Smitha? Czy muszę być Bakerem by krytykować Horyzont?
22-01-2016 15:17
Vitalius
    :)
Ocena:
0

 

To ja też powtórzę pytanie:

Więc jak z wami jest? :) Jesteście specjalistami i znacie się na rzeczy czy nie? :)

22-01-2016 15:20
Enc
   
Ocena:
+4
Odpowiem Twoim językiem.

Nie, nie jesteśmy takimi specami jak mistrz dizajnu Vitalius. Nie potrafimy walnąć tylu ortów w jednym zdaniu i nie mamy ekipy pięciolatków do pomocy przy ilustrowaniu naszych gier. Mamy za to grube bryle, przez co grafiki z Degenesis wydają się nam fajne, a te z Horyzontu paskudne. Brakuje nam entuzjazmu, przez co nie mamy odwagi reklamować naszych mechanik sprzed 20 lat. I nie mamy dość ikry by kazać czytać ludziom nasze spisane na kolanie, złożone w notatniku dzieła.

Mamy za to trochę rozsądku by nie ignorować rad zwycięzcy Quentina, pokory by nie katować innych słabizną i charakteru by podziękować za rozsądną krytykę, poprosić o uwagi wszystkich czytelników i rzucić projekt do kosza, jeśli trzeba.
22-01-2016 15:35
Vitalius
    :)
Ocena:
0

Wielcy i prawi. Wspaniałomyślni i szczodrzy. Mili i sympatyczni. Pokorni i z charakterem. Jestem pod wielkim wrażeniem bo te przymiotniki, biorąc pod uwagę wiele komentarzy pod innymi artykułami jakie wypowiadaliście, całkowicie nie idą w parze. Ale cóż, ja jako wielki mistrz dizajnu Vitalius mogę jedynie pochylić głowę i powiedzieć: Niemiecka stal to dobra stal... . 

I jeszcze jedno. To nie mój język. Musiałem przybrać ten rodzaj stylu i języka aby WAM odpowiadać. Bo inaczej z wami nie można rozmawiać. Dlaczego? Kilka komentarzy wcześniej wyraźnie napisałem, że biorę wszystkie uwagi i krytykę do siebie, analizuje i wykonuje ewentualne poprawki jeżeli jestem w stanie je zrobić na aktualny moment. Ale oczywiście nikt tego nie widzi i nie pamięta, bo najważniejsze żeby konkretne grono wspierało siebie nawzajem w komentarzach i motywowało do dalszego pisania opinii. Nie mam zamiaru robić redakcji tekstu, jeżeli wiem, że prawdopodobnie będzie on zmieniony a dema były (jak już wcześniej pisałem) tylko po to aby pokazać, że "system" jest robiony i nie porzucony. Nie mam kasy ani ludzi aby wszystko było na poziomie zachodnim i tylko to chciałem i chce cały czas przekazać. Tylko nikt tego nie rozumie. Bo przecież ja nie przyjmuje do siebie krytyki...

eh, moi drodzy... . :) 

ps. ale to że teraz nie wygląda to jak produkt zachodni nie oznacza, że tak będzie wyglądać finalna wersja:)

22-01-2016 15:52
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Mamy za to grube bryle

Ja nie mam,ale fakt, są słabe. :)

Vitalius, Encowi pewnie nie wypada, więc ja ci podeślę dwa linki:

http://www.rebel.pl/product.php/1,1512/26931/Savage-Worlds-Swiatotworzenie-edycja-rozszerzona.html

http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProducts/Search?search%5Bsubmit%5D=1&search%5Bphrase%5D=Nemezis

do tej drugiej był jeszcze dodatek Eclipse. Jak widzisz, jest także wydanie angielskie.

Znasz? Czytałeś? Wszystkie autorstwa Enca.

Więc jeśli ktoś jest tu specem i debeściakiem dla ciebie, to właśnie on. Ty jesteś na początku drogi, którą on już przeszedł, więc zastanów się, gdy ci starszy kolega po fachu doradza. O Kratistosie już ci Enc napisał.

To tak żebyś zrozumiał, że nie hejtują cię jakieś leszcze, tylko poświęcają ci czas ludzie znani i w miarę uznani w polskim światku RPG, nawet jeśli nic na ten temat nie wiesz. Jeśli zamiast ich rzeczowej krytyki wolisz podniecać się ilością lajków/odsłon na FB to oczywiście twoja sprawa, jednak w odczuciu moim i zapewne wielu innych osób to głupie. Lepszej i bardziej rzeczowej krytyki nie dostaniesz.

22-01-2016 15:55
Vitalius
    :)
Ocena:
0

Jak głową w mur. Wy jedno, ja drugie.

Na twój post Z nie odpowiem długim wywodem bo to nie ma sensu. Znam wasze osiągnięcia, ale mimo to powiem tylko tak:

 

To Enc wyjechał z lajkami...

[email protected]: wspiera cię ktoś poza ludźmi z FB? Widziałem, że kilku tam plusikuje, ciągle ci sami. To twoi gracze czy kumple z klubu?

 

Ja tylko odpowiedziałem na zadane pytanie. Więc tym przytoczonym faktem mogę zakończyć dyskusję na temat waszego doświadczenia w czytaniu wypowiedzi i komentowaniu. 

Dobrego dnia! :)

 

 

22-01-2016 16:02
L. Norec
   
Ocena:
0

Czas poświęcony na tworzenie tego badziewia można by spożytkować na stworzenie kilku czy nawet kilkunastu pomniejszych gier, które sprawdzałyby się całkiem dobrze, i nawet były ciekawe.

22-01-2016 17:47
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+2

Ach! Horyzont! Wywołuje u mnie nostalgie za utraconym bezpowrotnie dzieciństwem i niezachwiana wiara ze moj system Gwaihir odbity na powielaczu w 10 kopiach zrewolucjonizuje swiat intelektualnej rozrywki... Jak sie ma 14 lat to mozna przenosic góry i pełną reklamówke z  TESCO niekoniecznie rękoma... ;)

22-01-2016 18:18
Z Enterprise
   
Ocena:
+2

Nie mam kasy ani ludzi aby wszystko było na poziomie zachodnim i tylko to chciałem i chce cały czas przekazać. Tylko nikt tego nie rozumie.

Brak kasy to słaba wymówka. Większość polskich gier RPG zaczynało od takich zapaleńców jak ty. Tylko w przeciwieństwie do ciebie pisali/tworzyli na tyle dobrze i ciekawie, że ktoś postanowił to wydać. Znajdź kogoś z kasą, i zobacz co on powie. Powysyłaj do wydawców demo (może jakąś lepszą wersję niż ta obecna). Chyba że się boisz, że ci ktoś twoje wyjątkowe i niepowtarzalne pomysły pokradnie.

22-01-2016 18:19
Enc
   
Ocena:
+4

@Z:

Nie ma potrzeby szafować moimi tekstami, jestem amatorem, komentuję jako fan gier fabularnych. Chwalić się doświadczeniem może MOracz, Blaszak albo Garnek. Nie ja.

@Vitalius:

Nie burzę się kiedy jedziesz na ostro w rewanżu za ostrą szyderę. Tak powinno być. Ale po twoim komentarzu o 307/220 lajkach pisałem serio, a i tak znowu zebrałem debeściakiem. Wcześniej pisaliśmy normalnie (np. o pakowaniu oszczędności w ten projekt), dlatego się zdziwiłem.

Szkoda, że to kolejna notka, w której prezentujesz tekst bez redakcji. Zobacz sobie swoje wcześniejsze wpisy, ile osób radziło nie puszczać materiałów bez korekty. Masz swoje zdanie i pewnie jesteś się w stanie przekonać, że masz rację, ale przemyśl czy aby na pewno. Czy choć jedna osoba pochwaliła język Horyzontu? 

Jeszcze dwie sprawy.

a takie małe projekty o których mówiłeś... mam już ich dość, nie chce mi się marnować mojego czasu i umiejętności. 

Czy możesz dać do nich linki lub napisać, gdzie można je przeczytać?

Pisałeś też o ludziach, którzy cię wspierają i piszą, że system ma potencjał. Z ciekawości: czy są to ludzie, z którymi grasz, czy czytelnicy dema? 

22-01-2016 18:48
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Enc, plusy za skromność, jednak obiektywnie, niezależnie gdzie tam się widzisz w alei zasłużonych, przy Vitaliusie jesteś jak stary wilk morski przy osesku bawiącym się w balii łódką z kory. Nic na to nie poradzisz :)

Vitaliusie, dołączam do pytania Enca - gdzie możemy zobaczyć inne twoje projekty?
22-01-2016 20:16
Vitalius
    :)
Ocena:
0

1. No, to teraz przeszliście samych siebie :D jestem pod wielkim wrażeniem. Fala kreatywnej krytyki była tak wielka, że nie byłem w stanie dostrzec nawet nieba! 

2. Co do oglądania innych moich projektów, przedsmak macie na mojej "Stronie". Kilka innych natomiast nie zobaczyło, jak wasze, nawet światła dziennego. 

Podsumowując. Jesteście na pewno wilkami morskimi, bo 6 na 1 idealnie pasuje do waszej natury specjalistów :) 

Wilki morskie,... niezłe!

 

Tym przyjemnym akcentem kończę z wami solidną wymianę zdań i poglądów. Dziękuje za waszą obecność i chęć pomocy. Za wasze zaangażowanie sił i środków aby utrzymać na poziomie rozmowę, a wszelkie złe rzeczy i przewinienia zwalić na mnie:) Za mentorowanie w tej niełatwej drodze do sukcesu.

 

Dziękuje i do zobaczenia w kolejnym, za pewne elektryzującym newsie z Horyzontu! :) 

 

 

 

 

24-01-2016 12:54
L. Norec
   
Ocena:
0

[moderacja]

Enc, plusy za skromność, jednak obiektywnie, niezależnie gdzie tam się widzisz w alei zasłużonych, przy Vitaliusie jesteś jak stary wilk morski przy osesku bawiącym się w balii łódką z kory. Nic na to nie poradzisz :)

Łódka z kory jest chyba bardziej streamowa (przynajmniej w erpegie) niż gumowa kaczka. To zdaje się przemawia na korzyść Vitaliusa.

Komentarz moderowany. – Kamulec

24-01-2016 13:06
Enc
   
Ocena:
0

@Vitalius:

Co do oglądania innych moich projektów, przedsmak macie na mojej "Stronie". Kilka innych natomiast nie zobaczyło, jak wasze, nawet światła dziennego. 

Nie widzę tam nic prócz wzmianki, że prowadzisz od 10 lat i od 8 lat tworzysz larpy. Może jakieś linki do tych scenariuszy? Pytałem oczywiście raczej o jakieś teksty erpegowe (recenzje, almanachy, przygody, opisy lokacji, dodatki, itd.), ale jeśli tworzyłeś głównie larpy, mogły by być i te larpy.

 

24-01-2016 13:21
L. Norec
   
Ocena:
0

LARPy zostały w MiMach.

24-01-2016 13:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.