string(15) ""
» Blog » HORYZONT notka nr.12
16-01-2018 22:08

HORYZONT notka nr.12

W działach: rpg, gry fabularne | Odsłony: 192

HORYZONT notka nr.12

Krótka notka informacyjna. 

-> Właśnie pojawiło się trzecie opowiadanie w świecie Horyzontu "Narodziny Feniksa".

-> Demonstracja próbnego wyglądu profesji.

A wszystko to na: https://www.facebook.com/HoryzontRPG/

Zapraszam! 

1
Notka polecana przez: Ragadyjczyk
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Johny
   
Ocena:
+1

Przeczytałem twoje trzy opowiadania. Odrodzenie Feniksa, Baba Jaga i Piekielny Palec.

Bardzo mi się podoba, że masz ludzi od korekty i ilustracji. I że starasz się, by to wyglądało profesjonalnie.

Niestety same teksty mi się nie podobają. Czytałem je bez emocji, bez żadnego zainteresowania. Przyjrzałem się im i myślę, że uczą przede wszystkim pokory. Pokazują że nie tak łatwo jest napisać opowiadanie. Widząc rzeczy, które mi nie pasowały u ciebie, zastanawiałem się ile ich mam w swoich tekstach. Kilka uwag:

Odrodzenie feniksa: bohater ma włączony gode mode. Przeciwnicy nie są żadnym wyzwaniem, dlatego starcie nie wywołuje emocji. Z góry wiadomo kto oberwie.

Baba Jaga – bohater opowiada dlaczego zdezerterował. Ta konstrukcja sprawia, że całe rozległe opisywanie walki o życie nie wywołuje emocji, bo wiemy, że bohater przeżyje, bo o tym opowiada. Nie ma ryzyka. Nie ma niepewności.

Piekielny Palec – próbujesz robić klimat a potem psujesz go reklamami. To opowiadanie ma fajną zahaczkę fabularną w postaci dylematu moralnego jednego z bohaterów. Ale mogłeś go uwypuklić. I całkowicie zepsułeś zakończenie pisząc co się stało z siostrą.

Ogólne spostrzeżenie: w materiałach piszesz że Horyzont to postapo – space opera. Dla mnie to zestawienie już brzmi dziwnie. Po opowiadaniach mam wrażenie, że Horyzont stara się być postapo-space opero – fantasy – horrorem. Kompletny bigos. Nie mówię, że to danie nie może smakować. Warhammer mieści w sobie wiele konwencji. W Gasnących Słońcach można poprowadzić chyba wszystko. Ale może się okazać, że próbujesz złapać za wiele srok za ogon i próbując zadowolić wszystkich, nie zadowolisz w końcu nikogo.

21-01-2018 21:48
Vitalius
    dziękuje za opinie!
Ocena:
0

Bo i taka z goryczą jest potrzebna! 

22-01-2018 11:52

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.