string(15) ""
» Blog » Gwałty w Fallustanie
10-11-2014 11:29

Gwałty w Fallustanie

Odsłony: 1945

Gwałty w Fallustanie

Najwyraźniej echo niezbyt profesjonalnego reportażu pana Szczygła odbiło się co niektórym czkawką. Szkoda tylko, że psychozy okazjonalnych hipokrytów utrudniają życie normalnym ludziom.

No ale jest to przynajmniej zabawne, więc nie trzeba płacić za kabaret.

 

O co w ogóle chodzi? O to...

 

 

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Beamhit
   
Ocena:
+3

Akurat każda tragedia powinna być rozpatrywana indywidualnie, bo każda tragedia dotyka różnych osób, i różnie zostanie odebrana przez daną osobę - to jej własne odczucia i jej własne piekło. Wrzucanie wszystkiego do różnych worów, i dzielenie na "tragedia cięższa" i "tragedia lżejsza" jest głupotą i trywializowaniem samym w sobie. No bo jeżeli podejdziesz do matki, której dziecko właśnie zostało potrącone przez pijanego kierowcę (tak na boku, mam wrażenie, że pijani kierowcy dostają jeszcze większy odpust społeczeństwa, niż gwałciciele - młody był, no wypił z kolegami, no co za tragedia, zawsze jeździł po kielichu, a tu taki pech), i powiesz jej: "Masz szczęście, mógł cię tej pijak przecież zgwałcić", to ciekawe czy zrozumie punkt widzenia osób którzy krzyczą, że "gwałt to najgorsza zbrodnia dla kobiety".

12-11-2014 17:58
Agrafka
   
Ocena:
+2

A ja dalej jak mantrę - każda ciężka sytuacja ma prawo pojawić się na sesji. Każda może komuś nie pasować. Może o tym powiedzieć. I wtedy, nieważne czy chodzi o gwałt, morderstwo czy kradzież, powinno się wziąć pod uwagę "ale" gracza i zastosować odpowiednie środki. Nie wprowadzać takich motywów, zmienić klimat na lżejszy, zmienić gracza na innego - nieważne. Ale w samym wprowadzeniu nie ma nic złego, dopóki nikt nie oponuje.

Co do pedofilii - wprowadziłam kiedyś motyw beena pedofila-mordercy. Nie wywołał jakiegoś strasznego oburzenia. Grałam też kiedyś mordercą-gwałcicielem. Na moje szczęście wszyscy się świetnie bawiliśmy. Dziwne. Zupełnie jakby to była gra wyobraźni a nie prawdziwe życie...

No i od siebie dodam w kwestii "czy gwałt jest najgorszą zbrodnią dla kobiety": nie sądzę. Po gwałcie się pozbierasz, po pobiciu się pozbierasz, po kradzieży zresztą też. Po zabiciu nie. Poza tym gwałt nie musi dotyczyć kobiety, może być też gwałt kobiety na mężczyźnie i mężczyzny na mężczyźnie. Gwałt nie jest zarezerwowany dla kobiet, nie tylko nas może spotkać.

12-11-2014 18:17
Gawk
   
Ocena:
0

Ofiary pobić zbierają się szybciutko. W skrajnych przypadkach trauma może być poważna, jeżeli w grę wchodzą tortury lub intensywne poniżanie(EDIT: lub stopień obrażeń), ale nawet wtedy nie można porównywać. Ofiara pobicia może doznać flashbacku(przepraszam za to słowo) oglądając boks, lub na widok krwi lub gwałtownych reakcji. To powoduje nawrót. Ofiara gwałtu może doznać nawrotów w momencie uprawiania seksu z ukochaną osobą - relacji czysto intymnej i głębokiej.

Aż się prosi, żeby być złośliwym i powiedzieć, że seksu uprawiać nie trzeba, ale z domu wychodzić - owszem. Płaczesz, że ci rękę urwało? No co mazgaj. Zobacz, tamtemu urwało głowę, i nie płacze!
Licytowanie się emocjami, to rodzaj patologii społecznej. Nie da się tego odmierzyć ani porównać. Nie na darmo ktoś wymyślił powiedzenie o chodzeniu w cudzych butach, czy zjedzeniu beczki soli, by poznać drugiego człowieka.
Tymczasem bardzo wielu ludzi cierpi właśnie z powodu takiego podejścia do sprawy, jak tutaj przedstawiłeś. A ileż to razy się słyszy: Ej, weź, nie dramatyzuj. Popatrz, inni mają gorzej! Już dawno powinieneś się pozbierać.
A ile razy: O, weź, masz depresję/nerwicę/dysleksję/rodzice cię katują/molestują/dręczą psychicznie? 
Masz ADHD? No coś ty, nie wydziwiaj, nie wymyślaj. A inni mają gorzej.
Masz w ogóle jakiś problem? A chcesz kupić cegłę?

Tym bardziej śmiać i rzygać mi się chce jednako, jak widzę taką hipokryzję. Ojej, no te ofiary gwałtów to mają najgorzej, bo ty akurat z nimi do czynienia miałeś.
Wyobraź sobie, że niektórzy ludzie mają do czynienia z bardzo wieloma rodzajami tragedii. Większość się na to albo uodparnia, albo dostaje świra. Co bardziej empatyczni po prostu nie są w stanie dłużej obcować z czymś takim, bo sami skończyli by w psychiatryku. 
A ty tutaj faworyzujesz jeden rodzaj krzywdy, promując własnie tą idiotyczną "kulturę gwałtu". 

12-11-2014 19:09
Adeptus
   
Ocena:
+3

@ Agrafka

A ja dalej jak mantrę - każda ciężka sytuacja ma prawo pojawić się na sesji. Każda może komuś nie pasować. Może o tym powiedzieć. I wtedy, nieważne czy chodzi o gwałt, morderstwo czy kradzież, powinno się wziąć pod uwagę "ale" gracza i zastosować odpowiednie środki. Nie wprowadzać takich motywów, zmienić klimat na lżejszy, zmienić gracza na innego - nieważne. Ale w samym wprowadzeniu nie ma nic złego, dopóki nikt nie oponuje.

Zgadzam się na 99% - z jednym małym uzupełnieniem, to jest, jeśli  wiemy, że jednego z graczy spotkało jedno z takich drastycznych zdarzeń, to warto przemyśleć zrezygnowanie z wprowadzenia motywu bez uprzednich zastrzeżeń ze strony gracza (oczywiście w granicach rozsądku - to, że jednego z graczy okradziono to nie powód, żeby blokować umiejętności kradzieży kieszonkowej i otwierania zamków - mówię tu sytuacjach typu - wiem, że gracz spotkał się z przemocą seksualną, więc nie gwałcimy, wiem, że graczowi zmarli rodzice, więc nie robię z jego postaci sieroty itd. ) - albo zrezygnować z rozgrywania danego scenariusza z danym graczem. Natomiast cenzurowanie motywów bez konkretnego powodu, tylko dlatego, że hipotetycznie mogą urazić gracza, choć nie ma do tego bezpośrednich przesłanek, to tzw. wylewania dziecka z kąpielą

12-11-2014 22:01
Vukodlak
   
Ocena:
+2

Heh, generalnie każdego powinno się ostrzec, gdy chce się rozkręcić kampanię Kultu albo Carcosy.

13-11-2014 00:10
Gawk
   
Ocena:
0

No widzisz, Adeptusie, zdziwiłbyś się, ile to sierot i ofiar przemocy gra w brutalne gry komputerowe. I jakoś nie miesza ich z rzeczywistością.

13-11-2014 12:59
Alkioneus
   
Ocena:
0

@Gawk

Dokładnie. Właśnie to starałem się przekazać.
 

14-11-2014 07:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.