string(15) ""
» Blog » Gwałt w Grze - skrót dla leni
01-04-2014 12:06

Gwałt w Grze - skrót dla leni

Odsłony: 992

Jako że najwyraźniej wielu mądrych wypowiada swoje zdanie o artykule reportażu, a najwyraźniej skończyli czytać go na tytule, tu wersja dla leniwców:

- Wypowiedziało się (zgłosiło się) 32 dziewcząt

- Tamara bardzo źle zniosła gwałt na swojej postaci (jak i kolejne). Czuje się z tym źle. Zwracam uwagę, że ZAREAGOWAŁA (powiedziała, że nie chce by do tego doszło) na próbę zgwałcenia jej postaci przez postaci innych graczy. Stwierdzili, że psuje klimat i tak nie można.

- Monice zgwałcili wysoką elfkę. Nie czuje się źle z powodu tyle gwałtu, co z powodu zniszczenia koncepcji postaci. Nie jest przeciwniczką gwałtów w grze, i uważa ze inne dziewczyny są przewrażliwione.

- Agata to LARPowiczka, i na LARPIE (i osobiście uważam, że w LARPie poziom dyskomfortu w niektórych sytuacjach może być wyższy niż na sesji RPG) przydarzyło się jej coś takiego tylko raz. Agata zwraca uwagę, że na LARPACH których teraz bywa, jest zasada "nie gwałcimy/nie poniżamy/nie torturujemy".

- Postać Eleyi została kiedyś brutalnie zgwałcona, ale ona (jako osoba, a nie postać) jakoś za bardzo się tym nie przejęła. Uważa, że jeżeli komuś coś nie pasuje na sesji to musi zareagować sam z siebie.

- Agata gdybie dlaczego dochodzi do gwałtów na sesji. I tylko gdybie, więc można się z gdybaniem zgodzić, lub nie.

Oczywiście, są "Ludzie, którzy na podstawie własnego doświadczenia uważają artykuł, który wywołał burzę za niewiarygodny". Co tu jest niewiarygodnego? Że graczki są różne, i że różni ludzie różnie reagują na różne sprawy? Że jedni są twardsi, a drudzy są mięksi?

Inna sprawa - nędzna prowokacja Szczygła. Nie zauważyłem, by z fundomu ktoś bronił jago "reklamy", i większość stwierdziła że zachęca na poziomie najgorszych brukowców. Osobiście biorąc późniejszą jego wypowiedź o onanistach z Egiptu, uważam go za hipokrytę. Nie przeszkadza mu to, że Egipcjanie dzwonią do kobiet na chybił trafił w celu masturbacji, tylko proponuje by Piotr Ibrahim Kalwas mówił basem przez telefon, by przez przypadek jakiś muzułmanin się do niego nie łonanizował (nie głaskał szczygła?).

Komentarze


Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Aaa! To o to chodziło w tym wszystkim! W sumie nawet nie ma o czym dyskutować... ;)

01-04-2014 12:12
Kamulec
   
Ocena:
+1

Wiadomo od dawna, że jak coś zawiera cytaty, to musi być rzetelne.

01-04-2014 12:20
31137

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2

Bardzo praktyczny wpis, dzięki. Ale nazywając go "skrótem dla leni" urażasz moje uczucia. Proponuję "executive summary". ;)

01-04-2014 12:20
banracy
   
Ocena:
+9

Skrót tego co było po artykule:

- Jakub Ćwiek pisze list otwarty do Szczygła w, którym przyjmuje do wiadomości że problem istnieje, ale krytykuje sposób przedstawieni problemu szczególnie zapowiedź filmową. List jest wywarzony i nikogo nie obraża.

-W odpowiedzi niejaki MRW pisze swój trollist na Facebooku, gdzie atakuje Ćwieka pisząc "brzydzą mnie ludzie dla których najważniejszy jest PR fandomu", cały list jest pełen równie sympatycznych określeń

-W komentarzach wybucha flame na kilkaset postów

-Niejaki Repek stara się przenieść flame na poltera w notce pod trolltytułem "zgwałcony fandom"

-Repek odnosi pełny sukces

01-04-2014 12:31
Beamhit
   
Ocena:
+1
@Kret69
Jeżeli tak, to przepraszam.

@banracy
Jak widać moje odczucia pokrywają się po części z tym co napisał Ćwiek.
01-04-2014 12:54
banracy
   
Ocena:
0

@Beamhit

Trochę przesadziłem sugerując się nagłówkiem, ale dokładny cytat wygląd tak:

Daleko mi do potępiania tego tekstu, bo jestem zwolennikiem teorii, że każda idea ma kogoś, kto podpiąwszy się pod nią, realizuje swoje najniższe instynkty. Wątpię, by RPG było od tego wolne i z pewnością, gdybyśmy mieli okazję się spotkać i porozmawiać, byłbym w stanie wskazać Panu i inne, może nawet równie paskudne zachowania graczy czy mistrzów.

01-04-2014 13:01
Headbanger
   
Ocena:
+3

Jeszcze trzeba dopisać tutaj o tym MG co ze "wstydem i strachem" (sic!) opisuje jak prowadził i miał sytuację gwałtu na postaci bardzo kiepskiego gracza, co było konsekwencją jej decyzji. A i jeszcze pojazd po homoseksualistach na przykładzie jednej drużyny homofobów + odnośnik do wanny.

Tabloidziarnia jakich mało.

01-04-2014 15:48
Beamhit
   
Ocena:
+3

To nie wina reportażu, że ludzie widzą w nim to, co chą widzieć. Tabloidalność wynika z tego, że ludzie chcą sobie pokrzyczeć, by pokrzyczeć. Wypowiedzi w stylu "artykuł przedstawia fałsz jak to jest beznadziejnie źle" (a to zasługa Szczygła, nie reportażu, bo ten przedstawia rózne punkty widzenia (w tym o dziwo takie, które pokrywają się z tym, co przedstawia np. Agrafka), i na dodatek tylko na podstawie 32 kobiet + jednego męskiego rodzynka) czy "to jest niewiarygodne" umacniają mnie w przekonaniu, że większość i tak nie przeczytała (nie zrozumiała) tego, a piszą by krzyczeć, trollować, czy nawet pojechać po Petrze (30 lat po femigate, a Mal dalej ma traumy wojenne). Ewentualnie zadziałało prawo tłumu, i ludzie zamiast myśleć samodzielnie, zamienili się w grupy lemmingów.

Nie wiem co się dzieje na FB (ale nie neguję tego, że oszołomy trafiają się po każdej stronie barykady - niestety tutaj grupa "ty 16-letnio pipo, nie wiesz co to jest prawdziwy gwałt, więc idź się leczyć" jest najgłośniejsza, i tylko ona rzuca mi się w oczy).

Moje stanowisko? Jest problem? Jest. Duży czy mały? Nie wiem, trudno mi ocenić. Czy komuś może być źle i niedobrze? Może. Czy mam z tego powodu się śmiać z takiej osoby, albo atakowac ją personalnie? Nie. Czy ktoś może wtrącać się w to, jak się bawię na sesji na której wszyscy dobrze sie bawią? Nie.

Przy okazji, jeżeli ktoś tego nie wie - jestem osobą która lubi elementy przemocy seksualnej na sesjach.

01-04-2014 18:51
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1

@ Beamhit

Jak widzę pisać prawdy nie można bo zaraz ci włażą w usta chamskie słowa których nie wypowiedziałeś?  

01-04-2014 18:57
31137

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3

Tabloidalność wynika z tego, że ludzie chcą sobie pokrzyczeć, by pokrzyczeć. 

Tabloidalność Beamhit wynika z wyjątkowo raźnego rzucania ciężkimi tematami - ze słowem "gwałt" na czele - w sposób całkowicie niezrozumiały dla kogoś niezwiązanego z tematem; i z absolutnym brakiem jasnego przekazu dla tych, którzy rozumieją, o co chodzi.

To umacnia moje osobiście przekonanie, że artykuł był obliczony na zdobycie popularności bazując na najniższych instynktach.

Zaś co do problemu - niech ci, którzy go mają, spokojnie go sobie rozwiązują. Rzeczywiście, uczestnictwo w ich  dyskusjach jest zwyczajnie niepotrzebne.

Przy okazji, jeżeli ktoś tego nie wie - jestem osobą która lubi elementy przemocy seksualnej na sesjach.

Wytłumacz mi proszę, jakie to ma znaczenie? 

01-04-2014 19:08
Jingizu
   
Ocena:
+3

Wytłumacz mi proszę, jakie to ma znaczenie?

Wg mnie takie, że jak widać można lubić elementy przemocy seksualnej na sesji, i równocześnie nie twierdzić, że są dobre dla każdego, a kto sobie z nimi nie radzi, ten powinien przestać grać albo zmienić ekipę. No i mieć w sobie trochę empatii dla mniej odpornych ludzi.

01-04-2014 19:18
Beamhit
   
Ocena:
0
@Kret69
Jingizu dobrze to przedstawił.
01-04-2014 19:22
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1

Tak dużo mówicie o empatii, a sami tak mało jej macie.

01-04-2014 19:26
Jingizu
   
Ocena:
0

Z ciekawości aż zapytam - czym się objawia mój brak empatii? :>

01-04-2014 19:46
Beamhit
   
Ocena:
+1
Tym że właśnie nakarmiłeś trola.
01-04-2014 19:51
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0

@ Jingizu

Twoim podejściem do ludzi z innym zdaniem niż twoje. Choćby przypisywaniem im rzeczy których nie napisali. Wybacz ale nie chce mi się przetrząsać Twoich wpisów, by przypominać szczegóły i cytować.

Tym bardziej że brak emapi najwyraźniej Cię bawi. Szkoda.

01-04-2014 19:52
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0

Beamhit sam jesteś trollem.

01-04-2014 19:53
Jingizu
   
Ocena:
0

"Moje podejście" to np. ten tekst o wychodzeniu z Poltera pod inną notką? :> To był (jak tam zresztą pisałem) przykład, nie bierz go do siebie ;)

01-04-2014 19:58
Beamhit
   
Ocena:
+1
Ja jestem ex- trolem gwoli ścisłości.
01-04-2014 20:00
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0

@ Jangizu

Na to ci już odpowiedziałem pod tamtą notatką

@ Beamhit

Ex mówisz? A dlaczego ex? Bo sam tak uważasz?

01-04-2014 20:05

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.