» Grzechoczący kośćmi

Grzechoczący kośćmi

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Grzechoczący kośćmi
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 1
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Grzechoczący kośćmi (Bone Rattler)
Autor: Eliot Pattison
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawca: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 28 lipca 2009
Liczba stron: 432
Oprawa: miękka z obwolutą
Format: 150 x 225 mm
Seria wydawnicza: Powieść historyczna
ISBN-13: 978-83-7510-114-0
Cena: 37,90 zł

Niezwykła, wielowarstwowa powieść o gwałtownym zderzeniu kultur na mrocznych granicach kolonialnej Ameryki, wyprawa w realia drugiej połowy XVIII wieku.
Na statku wiozącym głównie szkockich przestępców i więźniów politycznych do amerykańskich kolonii dochodzi do tajemniczych zabójstw. Duncan McCallum, chcąc ocalić skórę, musi rozwikłać zagadkę. Ku swojemu przerażeniu odkrywa, że akty przemocy na statku są w dziwny sposób powiązane z Indianami… Po wylądowaniu w kolonii Nowy Jork śledztwo i tragiczne wydarzenia nabierają tempa, a Duncan musi lawirować pomiędzy pragnącymi jego śmierci żołnierzami, szamanami i łowcami skalpów.

W mistrzowskim stylu autor snuje ekscytującą opowieść o francusko-brytyjskiej wojnie o kolonie i dramacie Indian.
Tagi: Grzechoczący kośćmi | Eliot Pattison


Czytaj również

Komentarze


~Josi68

Użytkownik niezarejestrowany
    Pattison w świecie J.F.Coopera
Ocena:
0
Książka w swej konstrukcji i pomysle bardzo podobna do powieści z cyklu o Tybecie. Znów więc więzień o zdolnościach detektywistycznych staje przed zagadką kryminalną, której nie rozwiąże, jeśli nie zrozumienie Nowego Świata (jego mieszkańców: ludzi, zwierząt i roślin, jego ziemi, wody i powietrza). Spotkamy więc w świecie Duncana McCalluma znaną z cyklu tybetańskiego atmosferę magii, którą rozumieją nieliczni (tym razem nie mnichowie buddyjscy, ale szamani Irokezów). Nawet postaci w obydwu cyklach mają swoich odpowiedników: inspektor Shan - Duncan McCallum, Lokesh - Lokesh - Conawago itp.
W sumie dobra lektura wakacyjna, która przybliża współczesnym czytelnikom świat, jaki w XIX wieku opisywał J.F. Cooper. Na dodatek książka wydana w twardej, atrakcyjnej graficznie formie.
14-08-2009 14:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.