» Blog » Gry - prezenty dla świetlicy
18-01-2013 18:09

Gry - prezenty dla świetlicy

W działach: Silva Rerum | Odsłony: 31

Gry - prezenty dla świetlicy
Przed świętami poprosiłem na Polterze oraz na forum http://www.gry-planszowe.pl/forum/ aby osoby które mają niepotrzebne gry planszowe, czy inne towarzyskie, nadające się dla dzieciaków z podstawiaka, podzieliły się nimi z podopiecznymi świetlicy jaką prowadzimy w Lublinie, na Starych Bronowicach (tak zwanym Bronxie).

Do Bożego Narodzenia na adres lubelskiego Centrum Wolontariatu przyszło mnóstwo paczek, nie tylko z grami używanymi, wiele osób wysłało nam nowe, nigdy nie rozpakowane egzemplarze ! Te nowe dodawaliśmy naszym podopiecznym do paczek świątecznych, a reszta pozostała dla zabawy na świetlicy.

Dzisiaj wzięliśmy się za Carcassonne.
Troszkę obawiałem się jak spodoba się naszym dzieciakom, dlatego na wszelki wypadek wziąłem jeszcze inne. Okazało się, że starsi podopieczni, od 3 klasy w górę, bawili się świetnie ! Oczywiście na początku, jak to zwykle bywa, mieliśmy niewielkie problemy ze zrozumieniem zasad, ale szybko poradziliśmy sobie z nimi. Chyba mogę powiedzieć, że dzieciaki już uwielbiają tę grę, na za tydzień kazały przynieść ją jeszcze raz, razem z Carcassone - Mayflower, którą też otrzymaliśmy dzięki uprzejmości użytkowników Poltera oraz serwisu Gry-Planszowe.pl :)))

Podziękowań nigdy zbyt wiele, dlatego jeszcze raz dla każdej osoby, która włączyła się w tą akcję - serdeczne DZIĘKI ! Szczególne podziękowania należą się Senthe, która "dowodziła" akcją (dziewczyno, jesteś świetna !), a także Eliashowi oraz Aplegatowi z gry-planszowe.pl ! Od naszej koordynatorki będą jeszcze podziękowania na piśmie, jak tylko dostanę je w swoje ręce to zeskanuję i dodam tutaj.

P.S.
Pozwolę sobie jeszcze na odrobinę prywaty - CW zajmuje się nie tylko pomocą dzieciakom z nie najlepszych dzielnic, mamy także program adresowany do osób bezdomnych i ubogich Gorący Patrol, który jest na Facebooku (https://www.facebook.com/goracypatrol). Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jak żyją bezdomni w Lublinie, to zapraszamy do czytania i lajkowania nas !

Komentarze


earl
   
Ocena:
0
Stare Bronowice to gdzieś okolice ulicy Skibińskiej, jeśli dobrze myślę.
18-01-2013 18:31
Senthe
   
Ocena:
+2
Chciałabym zaprotestować i zaznaczyć, że nic bym sama nie zrobiła bez Eliasha oraz aplegata z forum gry-planszowe.pl - w końcu to oni sfinansowali całą akcję ;)

Cieszę się, że gry się podobają :)
18-01-2013 18:38
Overlord
   
Ocena:
0
@Earl - dokładnie na Skibińskiej jest nasza świetlica

@Senthe - dzięki za poprawienie i przepraszam, już poprawiam tekst notki :)))

Dzisiaj pstryknąłem tylko kilka fotek, za tydzień już poproszę rodziców dzieci o zgodę żebym mógł je fotografować, to zrobię małą galerię tego, co się dzieje u nas kiedy są planszówki
18-01-2013 22:04
Kamulec
   
Ocena:
+2
Co najważniejsze, przed wykrzyknikiem nie stawia się spacji.
19-01-2013 01:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.