» Blog » Gry książkowe oraz Dogs in the vineyard
22-04-2014 10:48

Gry książkowe oraz Dogs in the vineyard

W działach: gindie, dogsy, paragrafówki, reklama | Odsłony: 286

Gry książkowe oraz Dogs in the vineyard

Hej witajcie, jeszcze tylko 3 dni zostały by wesprzeć projekt crowdfundingowy wydania całego stosu gier!

W tym wypadku mówimy o Dogs in the Vineyard, hitowej grze od Vincenta Bakera oraz grach paragrafowych od wydawnictwa  Masz Wybór.

Gry książkowe możecie znać też pod nazwą gier paragrafowych - to historie jak z powieści, oferujące czytelnikowi znacznie większą interakcję z opowieścią. W trakcie lektury tych pozycji natraficie na wybory, jakie gra ma do zaoferowania - dzięki nim wpłyniecie na losy całej historii, prowadząc ją wybranym torem przez kolejne paragrafy.

Jacek Gołębiowski z wydawnictwa Gindie podjął się zadania wypuszczenia na rynek gier książkowych od wydawnictwa Masz Wybór w wersji papierowej. W tej chwili to już przeszło 7 pozycji, m.in. Tajemne Oblicze Świata, Incydent, Plaga, Prywatne Śledztwo… Gry te ukazały się już w wersjach elektronicznych i zdobyły znaczne uznanie w środowisku, a dzięki tej zbiórce mają szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców - linki do recenzji znajdziecie w opisie projektu.

Wydanie gier książkowych to nie jedyny cel zbiórki. Dogs in the Vineyard to gra fabularna autorstwa Vincenta Bakera o wyborach moralnych dokonywanych przez młodych ludzi - Ogary Boże, w które wcielą się gracze, podróżują między małymi społecznościami na fikcyjnym dzikim zachodzie mają prawo oceniać i karać innych, zgodnie z literą prawa pańskiego. 

Więcej o grach książkowych i fabularnych, oraz możliwość wsparcia projektu, znajdziecie na stronie Wspieram.to/ditv

W chwili obecnej projekt jest już ufundowany, całkowita kwota wsparcia przebiła 6500zł odblokowując dodatki takie jak m.in. kolejne gry, twarda oprawa DitV czy gotowe Miasta-scenariusze... Wciąż jednak liczymy na Wasze wsparcie, nadal czeka kilka niespodzianek do odkrycia!

(Tak, ten wpis ma informacyjno-reklamowy charakter.)

Komentarze


Mikołaj Kołyszko
   
Ocena:
+2

Tak tylko nadmienię, że "Masz Wybór" to nazwa strony i magazynu, a nasze wydawnictwo nazywa się Wydawnictwem Wielokrotnego Wyboru ;)

Czasu zostało mało, ale jeśli przekroczymy próg 7000 zł w druku ukaże się największy polski interaktywny horror "Zaginiony" Beniamina Muszyńskiego inspirowany "Widmem nad Innsmouth" H. P. Lovecrafta. Nie ukrywam, że moim zdaniem produkcja ta warta jest druku. Obecnie brakuje 240 zł na osiągnięcie tego celu (wystarczy, żeby dwie osoby kupiłyby pakiety z wszystkimi drukowanymi pozycjami i jesteśmy w domu!), a do końca zbiórki zostały 3 dni.

Trzymamy kciuki za sukces akcji i prosimy o pomoc. "Zaginiony" (który ponadto zostanie powtórnie zredagowany i uzyska nową okładkę) wart jest wydania kolekcjonerskiego. Tak niewiele brakuje do osiągnięcia tego celu.

Poza tym dzięki uzyskanym już wpłatom wyd. Gindie dało nam już gwarancję na druk "Tła", "Tajemnych Oblicz Świata", Tajemnych Oblicz Świata II. Piekielny Szyfr", "Pokuty", "Uwikłanej", "Prywatnego Śledztwa", "Incydentu" i "Plagi". Wszystkim, którzy wsparli akcję ogromnie DZIĘKUJEMY!!! :)

22-04-2014 15:51
74054

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Dobrze, dobrze~! Trzeba podpisać cyrograf z wydawnictfem para-erpegie by wydać swoje gry gry tekstowe. Smutne to czasy dla niezależnej, niszowej twórczości.

22-04-2014 19:07
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Popieram, tylko czemu "Ogary", a nie po prostu "Psy"?

22-04-2014 19:32
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bo Psy to się z czymś innym kojarzą?
22-04-2014 19:34
Krzyś
   
Ocena:
+1

@Adam

Zamiennie używamy kilku określeń, Ogarów Bożych, Psów Pańskich itd. i przyznaję, ze nawet ja nie wiem, która z nich będzie tą "najpierwszą" [personalnie uważam że Ogary Boże/Pańskie brzmią lepiej niż Psy, bardziej doniośle i pasująco do funkcji]

22-04-2014 19:39
Repek
   
Ocena:
+2

190 ziko w dwa dni... to w sumie 5 wplat [bo za 40 zł są ditv]. Chyba się uda? :)

Pozdro

23-04-2014 10:36
Mikołaj Kołyszko
   
Ocena:
0

Już tylko 60 zł i zostały dwa dni :)

23-04-2014 21:15
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Czyli właściwie już po zawodach. Gratulacje.
23-04-2014 21:24
Krzyś
   
Ocena:
+1

No, 7k już jest :)

24-04-2014 11:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.