» Blog » Gotowi na nordyckie klimaty?
27-06-2024 21:44

Gotowi na nordyckie klimaty?

Odsłony: 112

Gotowi na nordyckie klimaty?

– Jestem Torkel Leifson, najlepszy bard plemienia Skagge – wypiął dumnie pierś.
– A mają innych prócz ciebie? – ironicznie uśmiechnął się dowódca.
– No… nie – odparł speszony Torkel.

I powiedzmy sobie, Torkel coraz lepiej rozumiał, że tylko brak konkurencji dawał mu uprzywilejowaną pozycję. Granica pomiędzy składaniem szlachetnych rymów i kleceniem sprośnych wierszyków zaczęła się niebezpiecznie zacierać. Kto wie, jak potoczyłyby się dalej losy naszego skalda, gdyby tamtego dnia nie spotkał szlachetnej Sigrid…

Oto Midgard, w którym Wikingowie po inwazji krakenów i jormungardzkich pomiotów porzucili żeglugę. Pogrążony w chaosie. Rasy zamieszkujące światy wód, powierzchni, podziemia i powietrza oddaliły się od siebie. Są już tylko bohaterami wieczornych bajań.  I tylko gobliny nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tajemnicze i przebiegłe stworzenia, knujące w głębinach ziemi. W miastach, których nazwy pochodzą od rozpaczliwego krzyku zabijanych jeńców.

Być może z tej wojny zrodzi się nowy porządek. Być może to już kres dziejów ludzkości i nikt już nie dołączy do ucztujących w Valhalli.  Może Midgard ma już nowych władców? Zanim dopełni się historia świata, Torkel wpadnie w wir zdarzeń, których nie pomieści żaden poemat.

Widział burzę zmierzwionych, czarnych włosów i dziwaczny przedmiot, na którym siedziała podczas lotu. – Wiedźma… – wyszeptał Torkel głucho i poczuł, jak lodowaty dreszcz strachu przepływa wzdłuż jego kręgosłupa. 

 

Data Wydania

26/09/2024

1
Notka polecana przez: Humacz
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Humacz
   
Ocena:
0

Czytałem twoją "Antologię" i była fajna (tak się nazywała, po prostu "Antologia"), więc chętnie zerknę na nową książkę. Pamiętam, że większość tamtych opowiadań to było sci-fi/współczesny horror, a teraz widzę startujesz ze "średniowiecznym" fantasy. Skąd ta zmiana zainteresowań?

30-06-2024 14:53
Henryk Tur
   
Ocena:
0
Skąd ta zmiana zainteresowań? - żadnej zmiany nie było :) Zaczynałem od fantasy i w pierwszej dekadzie XXI wieku w tym gatunku pisałem, potem stopniowo przesuwałem się ku innym. "Droga honoru" jest z 2003 roku, "Skald" z 2005. Zostaną wydane w momencie, gdy siedzę nad thrillerem, a przed nim pisałem głównie s-f i horror :) Po prostu - mam różne pomysły.
01-07-2024 09:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.