Głowa Kasandry

Artykuły

Głowa Kasandry - Marek Baraniecki

Głowa Kasandry - Marek Baraniecki

Wypadkowa Księgi Jesiennych Demonów i W kraju niewiernych

18-10-2008 23:01 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański | Komentarze: 3
O monopolu Fabryki Słów na naszym rynku wydawniczym, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju antologie, mówi się już od dawna. Nie da się ukryć, że to właśnie w tym wydawnictwie publikują autorzy poczytnych zbiorów opowiadań, tacy jak choćby Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska czy Andrzej Pilipiuk...
Głowa Kasandry - Marek Baraniecki

Głowa Kasandry - Marek Baraniecki

O tym, co będzie

13-01-2009 14:57 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 1
Głowa Kasandry jest niezwykłym zbiorem. Po pierwsze jest to zbiór autorski, w którym zebrano najlepsze teksty Marka Baranieckiego – począwszy od debiutanckiego Karlgoro, godz. 18.00, kończąc na całkiem nowych, Ziarnie Kirliana i Weselu dusz. Po drugie, można go nazwać zbiorem tematycznym, w kt...

Noty

Głowa Kasandry

31-07-2008 14:35 | Komentarze: 0
Tytułową Głowę Kasandry Gazeta Wyborcza uznała w 2004 roku za jedną z siedmiu najważniejszych światowych dzieł postapokaliptycznych, obok utworów m.in. Jacka Londona, Herberta Wellsa i Stephena Kinga.
Wydana pierwszy raz w 1985 roku opowieść o końcu naszego świata, mimo upływ...

Wieści

Głowa Kasandry - druga recenzja

Głowa Kasandry - druga recenzja

13-01-2009 14:58 | Ewa 'senmara' Markowska
"Głowa Kasandry jest niezwykłym zbiorem [...] można go nazwać zbiorem tematycznym, w którym myślą przewodnią jest wizja przyszłości, rozumiana nie tylko w skali zmian globalnych (tekst tytułowy), ale także skupiająca się na rozwoju gatunku [...]. Przede wszystkim jest to jednak solidna, wymagająca lektura, nie dająca łatwych odpowiedzi."

Marcin 'malakh' Zwierzchowski recenzuje Głowę Kasandry. Zapraszamy do lektury! » więcej
Pierwsza polska gra powraca

Pierwsza polska gra powraca

27-11-2020 21:55 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0

Rozpoczęła się zbiórka na ufundowanie reedycji Puszki Pandory, uznawanej za pierwszą polską grę komputerową. Podobnie jak 35 lat temu, gra będzie wydana na kasecie magnetofonowej, ale dołączona będzie również wersja emulowana na PC. Serwis Poltergeist objął inicjatywę swoim patronatem.

» więcej