» Blog » Giertych i Buszujący w Zbożu [ILDS]
03-06-2024 00:05

Giertych i Buszujący w Zbożu [ILDS]

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 85

Moi Drodzy/gie/Drogie Os. Czytelnicze.

Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami moją historią czytania Buszującego w Zbożu. Po drodze wrócimy do moich czasów gimnazjalnych i dotkniemy Giertychowskiej szkoły. Mam nadzieję, że ta podróż w przeszłość Wam się spodoba.

Po raz pierwszy Buszującego w Zbożu przeczytałem w gimnazjum. Nie wiem ile mogłem wtedy mieć lat – może z 14? Ministrem Edukacji był wtedy Giertych i wymyślił, że jeśli osoba chce mieć 5-tkę z polskiego, to powinna przeczytać dodatkowe książki z listy lektur.

Żeby było jasne – nie mam niczego przeciwko temu, by dzieci czytały więcej, ani by wymagano od nich czegoś w szkołach i by były motywowane do dalszego rozwoju. Ale… eh…

[...]

Hej!

Zapraszam Was na mojego bloga, gdzie możecie przeczytać tekst o tym, ile miałem lat gdy pierwszy raz przeczytałem Buszującego w Zbożu i co do tego ma Giertych :-P Przyznam szczerze, tekst jest nieco polityczny, ale… myślę, że danie dzieciom w gimnazjum do przeczytania tę książkę to nieco przypał, a nie edukacja, i powinniśmy o tym mówić głośno – nie daj Boże takie pomysły jeszcze wrócą.

Myślę też, że wyszedł w miarę ciekawy tekst wspominkowy, których raczej na moim blogu nie ma tak dużo.

Pozdrawiam

Kaworu

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.