Gege Akutami

Artykuły

Jujutsu Kaisen #1 - #2

Jujutsu Kaisen #1 - #2

Niespodziewany obrót spraw

19-09-2021 20:28 | Agata 'aninreh' Włodarczyk | Komentarze: 0
Po premierze stworzonego przez studio MAPPA pierwszego sezonu anime Jujutsu Kaisen, na jesieni 2020 roku zrobiło się o tej serii naprawdę głośno, przynajmniej w tej części internetu, która czyta i ogląda kierowane do nastoletnich chłopaków (jap. shōnen) historie. O tym, jak prezentuje się manga, o k...
Jujutsu Kaisen #3-4

Jujutsu Kaisen #3-4

Nawet zmartwychwstaniec wiele musi się jeszcze nauczyć

03-02-2022 10:14 | Agata 'aninreh' Włodarczyk | Komentarze: 0
Itadori miał szczęście – a przynajmniej na to wygląda – Dwulicowy Sukuna znalazł coś, co chciał jeszcze na tym świecie zrobić i uleczył naszego bohatera z rany, którą sam mu zresztą zadał. Oczywiście, nawet jeśli było mu to na rękę, nie wysilił się za darmo, ale do tego zapewne wrócimy d...
Jujutsu Kaisen 0: Technikum Jujutsu w Tokio

Jujutsu Kaisen 0: Technikum Jujutsu w Tokio

Miłość, klątwa, wojna – dla zaklinaczy dzień jak co dzień

26-02-2022 21:27 | Agata 'aninreh' Włodarczyk | Komentarze: 0
Satoru Gojou pozyskiwał wychowanków spośród osób skazanych przez Szkoły Jujutsu na śmierć jeszcze zanim Yuji Itadori pojawił się na horyzoncie. W podobny sposób do grupy pierwszoroczniaków dołączył osławiony w głównej serii Jujutsu Kaisen – Yuta Okkotsu. O tym, jak to się stało, opowiada...
Jujutsu Kaisen #5–7

Jujutsu Kaisen #5–7

Przerwane polowanie integracyjne

21-03-2023 22:16 | Agata 'aninreh' Włodarczyk | Komentarze: 0
Zjazd integracyjny dla uczniów technikum Jujutsu powinien być czasem rywalizacji, sprawdzenia swoich umiejętności i poćwiczenia nieco sztuk walki w starciach z przeciwną drużyną. Powinien, bowiem pojawienie się w zastępach zaklinaczy chłopaka, mającego w sobie Dwulicowego Sukunę i potencjalnie mogąc...

Noty

Jujutsu Kaisen #2

11-09-2021 19:58 | Komentarze: 0
W zakładzie poprawczym dla nieletnich pojawia się Przeklęte Łono. Itadori i pozostali pierwszoklasiści Technikum Jujutsu w Tokio wyruszają na ratunek osobom, które nie zdążyły opuścić budynku. Niestety Przeklęte Łono przeobraża się w ducha rangi specjalnej, którego atak wpędza młodych zaklinaczy w poważne tarapaty! Itadori oddaje Sukunie kontrolę nad swoim ciałem, by ten mógł pokonać przeciwnika!

Jujutsu Kaisen #1

11-09-2021 19:56 | Komentarze: 0
Yuuji Itadori, licealista o niespotykanej tężyźnie fizycznej, każdego dnia odwiedza w szpitalu chorego dziadka.

Zwykła codzienność zmienia się w chwili, kiedy jego przyjaciółka zdejmuje pieczęcie z przeklętego przedmiotu spoczywającego na terenie szkoły, przywołując tym samym niebezpieczne istoty.

Czy Itadori, rzucając się w nieznane, by uratować zaatakowanych starszych kolegów, poradzi sobie z zagrożeniem?!

Jujutsu Kaisen #6

12-03-2023 15:52 | Komentarze: 0
Drużyna z TJK wykorzystuje zjazd integracyjny jako okazję do polowania na Itadoriego! Okazuje się jednak, że na teren rywalizacji wtargnęły przeklęte duchy i klątwiarze dowodzeni przez Mahito. Nauczyciele natychmiast ruszają na ratunek uczniom, ale zostają rozdzieleni przez wrogą technikę kurtyny!

Czy zaatakowani przez przeklętego ducha rangi specjalnej o imieniu Hanami młodzi zaklinacze Inumaki i Fushiguro zdołają wydostać się z niebezpiecznej sytuacji?!

Jujutsu Kaisen #5

12-03-2023 15:49 | Komentarze: 0
Zjazd Integracyjny z Technikum Jujutsu w Kioto! Pierwszą konkurencją jest rywalizacja drużynowa. Teoretycznie polega ona na pozbywaniu się przeklętych duchów rangi drugiej wypuszczonych na terenie dwóch stref wydzielonych dla każdej z grup, lecz bojowo nastawiony Toudou od razu atakuje ekipę z TJT. Na jego drodze staje wówczas Itadori. Okazuje się jednak, że zamierzający go zlikwidować pozostali uczniowie TJK wtrącają się do ich pojedynku. Itadori ma kłopoty!

Jujutsu Kaisen #7

12-03-2023 15:54 | Komentarze: 0
Technikum Jujutsu staje się celem ataku przeklętego ducha rangi specjalnej Hanami i jego kompanów! W efekcie ze szkoły zostają wykradzione przeklęte przedmioty rangi specjalnej z serii ”wizerunków dziewięciu przeklętych łon”. Nieświadomy tego, że z tych przedmiotów narodzi się nowe zagrożenie, Itadori wraz z kolegami z klasy udają się usunąć klątwę z bramy.