string(15) ""
» Blog » Gdyby III Rzesza wygrała wojnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
28-06-2021 23:12

Gdyby III Rzesza wygrała wojnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odsłony: 82

Gdzieś w alternatywnej rzeczywistości, Z przymrużeniem oka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Schakira - Waka, Waka

Reprezentacja Niemiec rusza na podbój afrykańskich boisk podczas pierwszego Mundialu zorganizowanego na "Czarnym Lądzie"

Toto - Afrika

Unterwegs hielt ich einen alten Mann an In der Hoffnung, ein paar längst vergessene Wörter oder alte Melodien zu finden Er drehte sich zu mir um, als wollte er sagen: "Beeil dich, Junge, es wartet dort auf dich."

Reich Rangers

Die Freunde

Tupu tup po śniegu

I na koniec największy klasyk:

Hitler - w poszukiwaniu Elektro

2
Notka polecana przez: earl, von Mansfeld
Poleć innym tę notkę

Komentarze


earl
   
Ocena:
+1

Większe szanse na wygraną miały Niemcy kajzerowskie niż III Rzesza. Gdyby Hitler prowadził na wschodzie taką politykę jak Bethmann-Hollweg, to zniszczyłby Sowietów w ciągu roku, mając za sobą poparcie Ukraińców, Białorusinów, Bałtów czy Tatarów a nawet dużą liczbę Rosjan. Rasistowska polityka zemściła się srogo na nazistach. Mitteleuropa kajzerowska była i jest nadal do przyjęcia przez wiele społeczeństw środkowo-wschodniej Europy, a taką uskuteczniały Niemcy cesarskie.

30-06-2021 09:57
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Kojarzę, że kiedyś czytałem o tym, że operacja Barbarossa była skazana na porażkę z uwagi na długie i łatwe do przerwania linie zaopatrzenia i ponadto opóźnienie wynikające z interwencji na Bałkanach i Grecji definitywnie  przekreśliło szanse powodzenia kampanii rosyjskiej.

Mimo polityki pogardy dla podbitych nacji Niemcom udało się zmontować ukraińską SS-Galizien czy też Legion Łotewski SS (mimo wszystko taktyka "wróg mojego wroga" zadziałała).

Co do kajzerowskiej polityki, z historii w LO mętnie kojarzę, że było tam więcej polityki niż faktycznej marchewki dla mieszkańców okupowanych terenów, wobec czego nie przyniosła oczekiwanych profitów.

30-06-2021 17:58
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Notka ukryta z powodu zerowej wartości merytorycznej.

30-06-2021 19:22
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

A to jest powód do ukrywania notki? Gdybyś ukrył ją z uwagi na wulgaryzmy w ostatnim filmiku nie powiedziałbym słowa, ale jeśli przyjąć ukrywanie notek ze względu na subiektywną ocenę ich merytorycznej wartości, to pewnie należałoby ukrywać wszelkie odsyłacze na blogi zewnętrzne i zdecydowaną większość innych wpisów.

03-07-2021 09:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.