string(15) ""
» Blog » Gdy graczy zaskoczy motyl…
20-09-2009 15:50

Gdy graczy zaskoczy motyl…

Odsłony: 8

Nawet nie pytajcie... Notkę sponsoruje samiczka attacus atlas.

Legenda Pięciu Kręgów

Wasz ukłon przerywa delikatny dźwięk od strony wejścia. Zachwycona twarz gospodarza zmusza was niemal, by odwrócić się w tę stronę, co i on – jakże zgubnie zanurzeni zostajecie w zachwycie! Pomiędzy blaskiem poranka przemykają swobodne sakury, wdzierają się ku otaczającym was ścianom, a jednak nie dostrzegacie w tym choćby echa walk cywilizacji z naturą, przeciwnie, jedynie czysta harmonia zdaje się opiewać majestatyczny lot motyla, wnoszącego radość do serc wszystkich o Honorze 2 lub więcej. Regenerujecie jeden punkt Pustki.

Warhammer 2nd Ed

Czarnoskrzydły motyl siada blisko waszego ogniska. Gdy dorzucacie drew do płomieni, przerażony odskakuje. Pozostaje po nim zielona maź, powoli przeżerająca ubranie. Nowa będzie kosztować koło dwóch szylingów.

Warhammer w stylu jesiennej gawędy

Motyl wpada niczym porażony pustką szaleniec do waszego ogniska, chociaż na chwilę znajdując wytchnienie od wszechogarniającego mroku. Jego płonące skrzydełka nie są w stanie zmazać pojawiającego się na jego pryszczatym aparacie gębowym uśmiechu.

Neuroshima

Gdy przeładowujesz kałasza, mija was motyl. Leci w stronę czołgu. Co robisz? Nic? A ty? Celujesz? No dobra, motyl siada z dołu czołgu i eksploduje, czołg leci w przestworza. Następnym razem będziecie ostrożniejsi.

Klanarchia

Piękna, humanoidalna motylica siada na kanapie przed wami, poprawiając czerwone pończochy i zakładając jedną nogę na drugą. Powiewem błękitnych skrzydeł gasi najbliższe świece, powoli zapala różową zapałką papierosa. W każdym razie wam staje.

Planescape na modłę Księgi Planów do DnD3.0

Jest tu tak wiele istot, że nic nie widzicie. Tam? Tam też jest wiele istot. Po cholerę ci motyl, skoro widziałeś ledwie co Styks?

Planescape na modłę PlaneFATE

Dopóki nie uwierzycie w istnienie motyli, żaden z nich nie ma prawa się pojawić.

Zły Cień: Kruki Urojenia

Na mrówce czerwonej siada zygzakowiec kokornakowiec. Zadaje wpierw 1/16 punkta obrażeń, otrzymuje dwa ciosy z siłą 0,000(…)5, zostaje zatruta na 13 chwil. Zróbcie mi miejsce na moje wiadro na kości, dzięki. Dobra, zygzakowiec przegrał.

Zew Cthulhu

Wypełnia was w panice powtórne poczucie potwornego i przerażająco przybliżonego przemijania. Upadek motyla przypomina wam niezdatną do określenia falę grozy, plugawy efekt stanu, w jakim znajduje się umierający, otaczający wasz świat. Ia! Ia! Zbliża się ku wam nieubłaganie, macki, w cholerę wiele macek! Koza o tysiącu twarzach! Fhtagn!

Dungeon crawl

Widzicie Cesarzową Motyli. Rzućcie na inicjatywę.

Górnolotny dungeon crawl

Widzicie Cesarzową Motyli z czerwonymi skrzydłami. Pokój jest duży i bogato zdobiony. Rzućcie na inicjatywę.

Systemy autorskie

Mija was motyl. Bardzo ładny motyl. Ej, a wiecie, jaką wyczesaną rzecz wymyśliłem z tym fajnym miastem na drugim kontynencie?

Stereotypowy, bardzo sprofilowany system Indie

Mija was *rzut kością, spojrzenie w tabelę* względnie *rzut kością, spojrzenie w tabelę* ładny *rzut kością, spojrzenie w tabelę* żółty motyl.

Komentarze


Repek
    To ja jeszcze do Cyberpunka...
Ocena:
0
[chociaż ten autorstwa Cherokee rozwalił mnie na łopatki +1]

Gracz:

"Stoję w wąwozie betonowej dżungli. Zakuty we wspomagany pancerz, w rękach miły ciężar sprzężonego karabinu szturmowego Militech Ronin. Patrzę w stalowe niebo i widzę rój śmigłowców szturmowych sunących na mnie powoli jak stalowe motyle.

Szit, ależ mam zawaliście dopalony refleks!"

Pozdrówka
23-09-2009 18:25
Cherokee
   
Ocena:
+2
Wymyśliłem skróconą wersję dowcipu:

Cyberpunk 2020

Widzicie motyla.

EDIT: "Chippin' In" cover version by 50 Cent feat. Pavarotti:

"Srebrny w mózgu chip
wolnym czyni mnie
gdy zespolony z metalem
motylem tnę..."
23-09-2009 19:50
Noth
   
Ocena:
+6
Do indie bardziej by pasowało:

Widzicie motyla.

Gracz1: Miało nie być motyli taką zawarliśmy umowę! Gramy bez motyli!

Widzicie sikorkę.
23-09-2009 22:09
Scobin
    @Hierrealistyczne RPG
Ocena:
+1
"Magiczne motyle nie istnieją!".
01-10-2009 08:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.