string(15) ""
» Blog » Galaktyczna Wojna: ciężki pancerz wspomagany "Lucyfer"
27-05-2012 17:38

Galaktyczna Wojna: ciężki pancerz wspomagany "Lucyfer"

W działach: Galaktyczna Wojna | Odsłony: 21

Galaktyczna Wojna: ciężki pancerz wspomagany

Ciężki pancerz wspomagany Lucyfer to zbroja najnowszej generacji. Dostępna wyłącznie dla wojska, a i siły zbrojne posiadają nieliczne (jak na liczebność armii) egzemplarze. Serwomotory i sztuczne mięśnie Lucyfera pokrywa kilka warstw ceramitu lakierowanego zwykle na czerń i szkarłat, a na hełmie i napierśniku graweruje się gwiazdę zaranną.

 

Każdy egzemplarz przypisany jest do konkretnej osoby (jeśli nie zostanie shakowany, reaguje wyłącznie jeśli podpięte Złącze Neuronalne należy do zaprogramowanego pilota). Serwomotory podwyższają Siłę o dwa stopnie, jednak waga pancerza obniża Tempo o 2. Zamontowano miotacz ognia (2k10, pomija pancerz), karabin szturmowy (2k8, SzS 3, PP2 magazynek 30) oraz miecz energetyczny (1k10 +2, PP 3). Zamontowana SI zajmuje się monitorowaniem otoczenia (zapewniając +2 do testów Spostrzegawczości) i wspomaga celowanie (+2 do Strzelania, jeśli używana jest zamontowana broń).

 

Pancerz +14, Waga 0, Neguje 4 PP, Dostępny dla wojska.

 

Opis pancerza dostępny także (a nie wyłącznie ;) ) na moim blogu.

 

PS. Pod tym wpisem zegarmistrz napisał, że nazwa typu pancerza (pancerz wsparcia) jest nieodpowiednia. Jaka nazwa pasowałaby dla opancerzenia przeznaczonego dla pojedynczych osób (medyków, inżynierów itd.) poruszających się z oddziałami?

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
    jednostki wspacia są ok
Ocena:
+1
Escort consists of protecting support units from ambush, particularly from hostile infantry forces. Combat support units (a majority of the military) are not as well trained and have a very different mission than infantry units, they need the protection of the infantry. This is one of the most important roles for the modern infantry, in particular when operating along side armored vehicles. In this capacity, infantry essentially conducts patrol on the move, scouring terrain which may hide enemy infantry waiting to ambush friendly vehicles, and identifying enemy strong points for attack by the heavier units.

http://en.wikipedia.org/wiki/Infan try

Pancerze wsparcia (support armor/suit) są ja najbardziej ok. zegarmistrzowi coś się pomyliło z jednostkami wsparcia OGNIOWEGO. Jednostki inżynierów i tym podobne są nazywane jednostkami wsparcia. No chyba że w WP jest inaczej - ale rozumiem że twój swiat nie opiera się na kulturze wojskowości polskiej?
27-05-2012 17:47
zegarmistrz
   
Ocena:
0
U nas to się nazywa "zabezpieczenie" bo tego typu osoby zabezpieczają możliwość wykonania zadania przez żołnierzy biorących udział w walce.

Jednostki wsparcia natomiast wspierają siły biorące udział bezpośrednio w walce.

Anglosasi generalnie wszystko to nazywają "support", ale oni mają uboższą nomenklaturę od naszej.
27-05-2012 17:53
Behir
   
Ocena:
+1
@ zigzak

Nie, nie opiera się na kulturze wojskowości polskiej. Jakby tak było, to zamiast pytać ludzi w internecie, zapytałbym tatę albo stryja (bo opinię oficerów cenię bardziej niż ludzi, których znam tylko z internetu, no offense) ;). A pytam tak ogólnie, bo może to też już się w jakimś systemie pojawiło i odkrywam koło.

@ zegarmistrz

W zasadzie to nawet jeśli tak się to nazywa, to "pancerz zabezpieczenia" brzmi jak jak jakieś dodatkowe warstwy na prezerwatywie. Czy dodatkowa ochrona folii. Whateva.
27-05-2012 18:05
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Combat support battlesuit bedzie ok.
Wrzucisz jeszcze tactical battlesuit, fire support, stealth/recon, command i pare podobnych i bedzie cacy.
27-05-2012 18:08
Malaggar
   
Ocena:
+9
Pamiętaj don Juanie
By na damy spotkanie
Brać bez zastanowienia
Pancerz zabezpieczenia
27-05-2012 18:14
Behir
   
Ocena:
0
@ zigzak

W zasadzie to do każdego typu pancerza planowałem wrzucić kilka modeli (dostosowanych do różnych warunków i z różną dostępnością), podobnie zresztą chcę zrobić z bronią, bo opcja piętnastu rewolwerów różniących się nazwą przypadła mi do gustu (analogicznie bym chciał zrobić broń, rewolwerów raczej nie przewiduję) ;).

Przykładowo z ciężkich pancerzy wspomaganych byłby jeszcze Moloch i Dagon (jak wymyślę kombinację uzbrojenia), jakiś pancerz zwiadowczy bym nazwał Artemida (albo jakieś bóstwo łowów z innej religii, w zasadzie czemu nie) i tak to sobie radośnie wymyślam.
27-05-2012 18:16
Aesandill
   
Ocena:
0
Pancerz wsparcia brzmi ok, pancerz zabezpieczenia brzmi słabo. Ot tyle imho, ale chyba jak co brzmi w RPG jest ważniejsze niż to czy ktoś gdzieś kiedyś przy przetrzepywaniu historii wojskowości uzna że to odrobinę nie adekwatne.
Szczególnie że to czarno szkarłatny pancerz :D

Pozdrawiam
27-05-2012 18:33
Indoctrine
   
Ocena:
0
" Złącze Neuronalne"

No wiesz co, w moim GP są prawie identyczne określenia ;) "Złącza Neuroidalne" - uparcie poprawiane przez Worda na Negroidalne :>
27-05-2012 18:40
Malaggar
   
Ocena:
+1
Behir
   
Ocena:
+1
@ Indoctrine
Takie pierwsze skojarzenie z mózgiem :).


@ Aes
Ba, to zbroja z zainstalowaną SI, reagująca tylko na konkretnego posiadacza :D. Rozpisując ekwipunek do settingu (i ogólnie setting) kieruję się głównie tym, żeby coś było fajne (chociaż "żeby mi się podobało" jest bardziej prawdziwe), bo oczytanie w sf (czy też raczej jego brak, przynajmniej na tę chwilę) umożliwia mi zrobienie co najwyżej space opery.
27-05-2012 18:56
Aesandill
   
Ocena:
0
@ Behir
Więc w czym problem?
Nazwij też fajnie :D
27-05-2012 19:27
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Rób więc space operę :)
27-05-2012 19:39
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1
Polecam, bo to fanowski dodatek do najlepszego systemu we wszechświecie

27-05-2012 20:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.