GTA

Artykuły

GTA IV

GTA IV

14-07-2009 11:40 | Tomasz 'Landovsky' Mendyka | Komentarze: 12
GTA IV było chyba najbardziej oczekiwaną produkcją roku 2008. Szczególnie dla PC-towych graczy, którzy przy okazji tego tytułu byli jakby pomijani. Zresztą – na początku nie było wiadomo, czy mają na co czekać, ponieważ Rockstar zapowiedział najnowszą część Grand Theft Auto jako exclusive na...
GTA IV: Episodes From Liberty City

GTA IV: Episodes From Liberty City

04-06-2010 22:40 | Tomasz 'Landovsky' Mendyka | Komentarze: 1
GTA IV usiadło na szczycie gier poruszających tematykę gangsterską. Od premiery tego tytułu nic nie było w stanie zrzucić dzieła studia Rockstar z tronu – ani Saint's Row 2, ani sequel Just Cause, a już tym bardziej Ojciec Chrzestny II. Z braku konkurencji poznawałem historię Niko Bellic'a trz...
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Trzy razy tak?

24-05-2013 10:06 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 3
Są takie serie gier, które najmniejszą nawet wzmianką o kolejnej odsłonie wywołują lawinę dyskusji i spekulacji wśród graczy oraz dziennikarzy. W precyzyjnym budowaniu takiego napięcia specjalizuje się Rockstar, każdą nową informację przekazując niezwykle ostrożnie. Dlatego też nie wahałem się ani c...

Noty

Grand Theft Auto IV

27-10-2009 22:54 | Komentarze: 0

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

04-01-2010 22:42 | Komentarze: 0
Episodes from Liberty City jest kompilacją dwóch dodatków DLC do gry Grand Theft Auto IV, a mianowicie The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony. W przeciwieństwie do właściwych rozszerzeń, które były oferowane wyłącznie w cyfrowej dystrybucji, opisywany zestaw sprzedawany jest w klasycznej formie pudełkowej. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż do uruchomienia Episodes form Liberty City nie jest wymagane posiadanie podstawowej wersji GTA IV.

Grand Theft Auto V

08-04-2013 12:36 | Komentarze: 0
Piąta odsłona kultowej już serii od Rockstar. Tym razem gracze zostaną przeniesieni do Los Santos, gdzie do swojej dyspozycji dostaną aż trzech bohaterów: Michaela, Trevora i Franklina. Każdy z nich będzie dostępnym w dowolnym momencie rozgrywki i pozwoli lepiej poznać mroczną stronę cyfrowego alter ego Los Angeles. Twórcy zadbali o to, aby miasto żyło własnym życiem i pozwalało na niczym nieskrępowaną zabawę. Oprócz głównych misji na graczy czekają losowo generowane misje dodatkowe, oraz cała masa mini gier.

Grand Theft Auto V

12-06-2014 00:02 | Komentarze: 0
Doceniony przez krytyków i bijący wszelkie rekordy otwarty świat Grand Theft Auto V wkracza na urządzenia nowej generacji.

Grand Theft Auto V w pełni wykorzysta moc drzemiącą w komputerach PC. Ulepszenia są znaczne i dotyczą wyższej rozdzielczości, poziomu detali, natę...

Wieści

GTA IV w wersji PC tej jesieni?

GTA IV w wersji PC tej jesieni?

28-04-2008 20:32 | Piotrek66 | Komentarze: 3
Już za kilkanaście godzin światło dzienne ujrzą pierwsze pudełka jednej z najbardziej wyczekiwanej gry tego roku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 - Grand Theft Auto IV. Tymczasem posiadacze komputerów osobistych jak na razie muszą obejść się smakiem. No właśnie - jak na razie. » więcej
NY w Prototype większy niż w GTA IV

NY w Prototype większy niż w GTA IV

29-04-2008 13:28 | Piotrek66 | Komentarze: 0
Podczas tegorocznej imprezy Sierra Spring Break 08 wydawca uchylił rąbka tajemnicy na temat kilku swoich gier. Jedną z nich jest, zapowiedziany na lato tego roku, Prototype. » więcej
Grand Theft Auto: Uwe Boll

Grand Theft Auto: Uwe Boll

13-05-2008 16:25 | Mateusz 'Niedowidzacy' Ziembla | Komentarze: 8
Uwe Boll po raz kolejny wykazał się taktem charakterystycznym ludziom o ego rozrośniętym do granic możliwości. Tym razem, oprócz kolejnego ataku na Michaela Bay’a, odniósł sie do własnych umiejętności, nacechowanych "diabolicznym geniuszem", który mógłby wpłynąć na sukces ewentualnej ekranizacji gier z serii Grand Theft Auto.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej

Grand Theft Auto IV już niebawem

22-08-2008 11:35 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 0
Cenega Poland, wyłączny partner Take 2 Interactive w Polsce, Czechach i na Słowacji, z radością informuje, że w planie wydawniczym pojawił się największy przebój światowy GTA IV w wersji na PC. » więcej
Super Niko - GTA 4 trailer

Super Niko - GTA 4 trailer

26-11-2008 16:39 | Maciej 'WH' Kaleta | Komentarze: 0
Rockstar Games zamieścił w internecie kolejny trailer swej najnowszej produkcji - Grand Theft Auto IV - która w wersji konsolowej przez wielu uznana została nie tylko za najbardziej udaną część cyklu, ale jedną z najlepszych gier wideo w ogóle! » więcej
Grand Theft Auto V - pierwsze nowinki

Grand Theft Auto V - pierwsze nowinki

16-11-2009 15:24 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 0
Rockstar planuje GTA V, co w sumie nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Dan Houser w wywiadzie dla Times'a przedstawia kilka faktów dotyczących najnowszej części GTA. Okazuje się, że developer zaczyna od planowania plansz.

"Najpierw projektujemy miasto, a dopiero później myślimy o bohaterach." Dan zdradza również, że scenariusz do gry będzie się mieścił na około tysiącu stron.
GTA V na E3?

GTA V na E3?

28-12-2009 14:03 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 0
Jesse Divnich wie jak podgrzać fanów. Zapowiedział, że jest możliwość abyśmy na przyszłorocznym E3 zobaczyli co nieco z Grand Theft Auto V. Divinich zapowiedział przy tym, że niestety nie ma co liczyć na kawałek grywalnego kodu, co najwyżej zapowiedź. Dodał przy tym, że sama gra prawdopodobnie pojawi się w 2011 r.
Najlepiej sprzedające się gry w USA

Najlepiej sprzedające się gry w USA

22-01-2010 20:03 | Cubuk | Komentarze: 0
Opublikowano statystyki pokazujące, jakie gry i produkty multimedialne cieszyły się największą popularnością wśród naszych sąsiadów zza oceanu. Chodzi oczywiście o Stany Zjednoczone.

Cały ranking pokazuje kolejno najlepiej sprzedające się gry od roku 1995. Niestety, na liście nie ma żadnej produkcji z tamtego okresu, gdyż wtedy nie było to wystarczająco popularną formą rozrywki.

1. Wii Play (Wii)
2. Guitar Hero III: Legends Of Rock (PS2, PS3, Wii, Xbox 360)
3. Grand Theft Auto: San Andreas (PS2, Xbox)
4. Call Of Duty: Modern Warfare 2 (PS3, Xbox 360)
5. Wii Fit (Wii)
6. Mario Kart Wii (Wii)
7. Call Of Duty 4: Modern Warfare (PS3, Xbox 360, DS)
8. Madden NFL 07 (PS3, Xbox 360, Xbox, PS2, PSP, DS, GC, GBA, Wii)
9. Call Of Duty: World At War (PS3, Xbox 360, DS, Wii)
10.Namco Museum (DC, GBA, PS2, GC, Xbox, PSP, N64, PS3, Wii, DS, PSP, PS, Xbox 360)
Red Dead Redemption większe i droższe od GTA IV

Red Dead Redemption większe i droższe od GTA IV

06-04-2010 19:35 | Cubuk | Komentarze: 0
Studio Rockstar Games, wszystkim znane dzięki kultowej serii Grand Theft Auto pracuje teraz nad nową produkcją – Red Dead Redemption. Twórcy uchylili nieco rąbka tajemnicy dotyczącej ich najnowszego dzieła. Jak mówi Neil Stephen z Rockstara, gra będzie miała jeszcze większy rozmach niż GTA IV oraz dużo obszerniejszy świat. Sama gra zaś jest największym projektem za jaki kiedykolwiek zabrali się ludzie z Rockstar Games. Budżet przeznaczony na produkcję przebił GTA zarówno pod względem kosztów produkcji, jak i reklamy. Jak dodaje Rockstar, rok się niedawno zaczął, ale Red Dead Redemption będzie śmiało kandydować do gry roku.

O tym, czy opadną nam szczęki, czy ręce, przekonamy się 21 maja.
Pierwszy trailer z GTA IV: The Lost and Damned

Pierwszy trailer z GTA IV: The Lost and Damned

13-04-2010 11:24 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 0
W Stanach Zjednoczonych premiera pecetowej wersji Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned nastąpi już jutro. W Polsce tytuł zawita na półkach sklepowych dopiero w piątek. Tymczasem Rockstar opublikował pierwszy oficjalny trailer wersji PC i PS3. Obejrzyjcie go, osłodzi wam ostatnie dni oczekiwania.
GTA uczy dzieci o przemocy

GTA uczy dzieci o przemocy

14-04-2010 21:39 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 5
Nie, nie. To nie będzie kolejna wiadomość, mówiąca o tym, jak bardzo gry komputerowe demoralizują młodzież. I mimo, że psychologowie i inni "specjaliści" na pewno ciągle biją na alarm, to tym razem Grand Theft Auto pomaga w edukacji. Otóż w Wielkiej Brytanii ruszyła akcja, mająca uświadomić dzieci i zapobiec rosnącej fali przemocy w szkołach. Jednym z jej elementów jest pokazywanie latoroślom scen z jednego z bardziej kontrowersyjnych i brutalnych tytułów w historii.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
Zniżka 50% na kolekcje gier Rockstar w Steam

Zniżka 50% na kolekcje gier Rockstar w Steam

27-04-2010 20:51 | Paweł 'Alamo' Ścibiorski | Komentarze: 2
Chcesz ujrzeć GTA na swoim komputerze? Wszystkie części, a także DLC? Teraz jest okazja! W ten weekend na Steam pojawi się obniżka 50% na zestaw gier autorstwa studia Rockstar. Razem można je będzie kupić za 42.49 euro, a więc można zaoszczędzić aż 169.90€ w przypadku transakcji detalicznej.

W zestawie znajduje się 13 tytułów: Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City, Grand Theft Auto: San Andreas, Manhunt, Max Payne, Max Payne 2, Midnight Club 2, Grand Theft Auto, Grand Theft Auto 2, Wild Metal, Bully: Scholarship Edition, Grand Theft Auto IV, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City.

Na samą czwartą część GTA jest obniżka na poziomie 75% i można kupić grę już za 7.50E.
Promocja  Steam - kolekcja GTA 75% taniej

Promocja Steam - kolekcja GTA 75% taniej

05-11-2010 12:12 | Krzysztof 'Valandil Falassion' Górski | Komentarze: 1
Wyprzedaże w Steam zdają się nie mieć końca. Tym razem spadły ceny gier autorstwa Rockstar Games, a konkretnie GTA, GTA 2, GTA 3, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Zniżka jest spora - za cały pakiet zapłacimy jedynie 7,49 € (około 30 zł), a nie, jak do tej pory, 29,90 €. Oczywiście wciąż istnieje możliwość zakupu pojedynczych części, choć akurat w tym przypadku wybór całego zestawu będzie zdecydowanie korzystniejszy.
GTA winne zamieszek w Wielkiej Brytanii

GTA winne zamieszek w Wielkiej Brytanii

09-08-2011 10:37 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 4
Po raz kolejny gry pokazały swój zgubny wpływ na niewinne dziecięce dusze oraz pogłębiły zdziczenie ludzkiej rasy. Tak przynajmniej twierdzi jeden z londyńskich funkcjonariuszy służb porządkowych wyjaśniając przyczyny zamieszek w Tottenhamie i północnym Londynie.

"Pójdźcie do domu, usiądźcie i obejrzyjcie w telewizji wszystko, co teraz się dzieje. To zrobili źli ludzie. Dzieci pozbawione kontroli. Gdy ja byłem młody, był tylko Pacman i gry planszowe. Oni teraz grają w Grand Theft Auto i chcą żyć tak samo." twierdzi anonimowy policjant.
Klasyka Rockstar za darmo

Klasyka Rockstar za darmo

06-02-2012 22:52 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 3
Rockstar rozdaje swoje klasyczne produkcje. To nie jest żaden żart ani podpucha. Studio postanowiło dać swoim fanom możliwość powrotu do przeszłości i gry w klasyczne tytuły. Pod nazwą Rockstar Classics póki co kryją się trzy z nich: GTA, GTA 2 oraz Wild Metal dostosowane do współczesnych pieców, które można pobrać całkowicie za darmo.

Co należy zrobić aby na to zasłużyć? Wystarczy wejść pod ten link, wybrać interesującą nas grę i dopisać się do listy mailingowej Rockstar. Po tym na nasz adres przesłany zostanie link do pliku instalacyjnego. A dlaczego tak? Jak jest napisane na stronie: "I nie mów, że nigdy nic od nas nie dostałeś/łaś".
GTA V we wrześniu

GTA V we wrześniu

31-01-2013 18:07 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 3
Rockstar ogłosiło oficjalną datę premiery Grand Theft Auto V dla PS3 i Xboksa 360 na 17 września 2013 r.

Wcześniejsze zapowiedzi dotyczyły wiosny, jednak gra wymaga jeszcze trochę pracy i małych poprawek, dlatego postanowiono opóźnić premierę. » więcej
Darmowe punkty MS z nowym GTA

Darmowe punkty MS z nowym GTA

08-04-2013 11:13 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0
Dobry marketing to podstawa sukcesu. Amerykański sklep internetowy Microsoftu oferuje wszystkim, którzy już teraz zamówią Grand Theft Auto V, dodatkowe 1600 MS Points.

Każdy, kto kupi tam kopię gry Rockstar, na 10 dni przed rozpoczęciem wysyłki otrzyma e-mail z kodem dającym bonusowe punkty, które będą ważne do końca roku. Niestety nie wiadomo, czy promocja obejmie również Europę.
Zwiastun GTA V

Zwiastun GTA V

30-04-2013 17:32 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 5
Studio Rockstar opublikowało dziś zwiastun Grand Theft Auto V. Film przedstawia trzech całkowicie różnych bohaterów – Micheala, Franklina i Trevora, których losami pokierujemy już 17 września. Wersja na komputery osobiste wciąż nie została oficjalnie potwierdzona. » więcej
GTA V po polsku

GTA V po polsku

08-05-2013 13:54 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 1
Wydawnictwo Cenega poinformowało, że zapowiedziane na 17 września Grand Theft Auto V ukaże się w polskiej wersji językowej. Otrzymamy lokalizację kinową – oryginalne głosy i polskie napisy. Za tłumaczenie odpowiada firma QLOC.
Nowy materiał z GTA V

Nowy materiał z GTA V

09-07-2013 23:10 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 2
Rockstar opublikował materiał filmowy omawiający szczegóły rozgrywki w Grand Theft Auto V. Zobaczymy, jak wygląda współpraca między bohaterami, w jaki sposób możemy eksplorować świat i co w nim znajdziemy, a także jak przeprowadzane są napady – główny element fabuły. Całość przetłumaczona jest na język polski. » więcej
GTA V na PC i konsole nowej generacji

GTA V na PC i konsole nowej generacji

12-06-2014 02:50 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 1

Rockstar zapowiedział, że jesienią piąta odsłona Grand Theft Auto trafi na PC i konsole nowej generacji. Nowa wersja zwiększy rozdzielczość, poziom detali, natężenie ruchu ulicznego i dystans renderowania obiektów; dokona zmian w sztucznej inteligencji, doda nową faunę, usprawni wygląd wody oraz efekty pogodowe i model zniszczeń. Dostępny jest już także zwiastun nowej wersji w języku polskim.

» więcej
Znamy datę premiery GTA V na PC

Znamy datę premiery GTA V na PC

12-09-2014 19:20 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 1

Rockstar ogłosił, że Grand Theft Auto V na konsolach nowej generacji pojawi się 18 listopada, a na komputerach osobistych – 27 stycznia. Graczy czekają przede wszystkim zmiany w oprawie graficznej, większy dystans renderowania obiektów, większa rozdzielczość oraz zmiany w samej rozgrywce.

» więcej