GTA 4

Wieści

Najlepiej sprzedające się gry w USA

Najlepiej sprzedające się gry w USA

22-01-2010 20:03 | Cubuk | Komentarze: 0
Opublikowano statystyki pokazujące, jakie gry i produkty multimedialne cieszyły się największą popularnością wśród naszych sąsiadów zza oceanu. Chodzi oczywiście o Stany Zjednoczone.

Cały ranking pokazuje kolejno najlepiej sprzedające się gry od roku 1995. Niestety, na liście nie ma żadnej produkcji z tamtego okresu, gdyż wtedy nie było to wystarczająco popularną formą rozrywki.

1. Wii Play (Wii)
2. Guitar Hero III: Legends Of Rock (PS2, PS3, Wii, Xbox 360)
3. Grand Theft Auto: San Andreas (PS2, Xbox)
4. Call Of Duty: Modern Warfare 2 (PS3, Xbox 360)
5. Wii Fit (Wii)
6. Mario Kart Wii (Wii)
7. Call Of Duty 4: Modern Warfare (PS3, Xbox 360, DS)
8. Madden NFL 07 (PS3, Xbox 360, Xbox, PS2, PSP, DS, GC, GBA, Wii)
9. Call Of Duty: World At War (PS3, Xbox 360, DS, Wii)
10.Namco Museum (DC, GBA, PS2, GC, Xbox, PSP, N64, PS3, Wii, DS, PSP, PS, Xbox 360)
GTA IV najdroższą grą w historii

GTA IV najdroższą grą w historii

25-02-2010 12:36 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 1
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje wyprodukowanie mega-hitu? Czy marzyliście czasami o tworzeniu gier komputerowych? Może nawet w przypływie ambicji i chęci próbowaliście swoich sił w podstawach programowania za pomocą amatorski aplikacji? Jeśli tak, to zapewne zdajecie sobie sprawę, że jest to naprawdę ciężka praca. Ciężka i niestety kosztowna. Jak informuje nas raport Digital Battle, najdroższą produkcją w historii jest GTA IV. Stworzenie przygód Niko kosztowały 100 milionów dolarów.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
15 dni zwłoki dla dodatkow do GTA, kto da więcej?

15 dni zwłoki dla dodatkow do GTA, kto da więcej?

21-03-2010 19:11 | Mariusz 'autofocus' Baczyński | Komentarze: 0
By tradycji stało się zadość, mamy dla was złe wieści. Tym razem dotyczą one dodatków do GTA 4, które również dopadła epidemia poślizgów, opóźnień i luk krytycznych. Powodem opóźnienia jest ingerencja SONY, które uznało, że niektóre treści zawarte w stacjach radiowych lub telewizyjnych nie są odpowiednie i należy je ponownie prześledzić i ewentualnie zmienić. Jeżeli nic się nie zmieni, dodatek wpadnie w nasze ręce już 16 kwietnia.
Red Dead Redemption większe i droższe od GTA IV

Red Dead Redemption większe i droższe od GTA IV

06-04-2010 19:35 | Cubuk | Komentarze: 0
Studio Rockstar Games, wszystkim znane dzięki kultowej serii Grand Theft Auto pracuje teraz nad nową produkcją – Red Dead Redemption. Twórcy uchylili nieco rąbka tajemnicy dotyczącej ich najnowszego dzieła. Jak mówi Neil Stephen z Rockstara, gra będzie miała jeszcze większy rozmach niż GTA IV oraz dużo obszerniejszy świat. Sama gra zaś jest największym projektem za jaki kiedykolwiek zabrali się ludzie z Rockstar Games. Budżet przeznaczony na produkcję przebił GTA zarówno pod względem kosztów produkcji, jak i reklamy. Jak dodaje Rockstar, rok się niedawno zaczął, ale Red Dead Redemption będzie śmiało kandydować do gry roku.

O tym, czy opadną nam szczęki, czy ręce, przekonamy się 21 maja.
GTA uczy dzieci o przemocy

GTA uczy dzieci o przemocy

14-04-2010 21:39 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 5
Nie, nie. To nie będzie kolejna wiadomość, mówiąca o tym, jak bardzo gry komputerowe demoralizują młodzież. I mimo, że psychologowie i inni "specjaliści" na pewno ciągle biją na alarm, to tym razem Grand Theft Auto pomaga w edukacji. Otóż w Wielkiej Brytanii ruszyła akcja, mająca uświadomić dzieci i zapobiec rosnącej fali przemocy w szkołach. Jednym z jej elementów jest pokazywanie latoroślom scen z jednego z bardziej kontrowersyjnych i brutalnych tytułów w historii.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
To naprawdę wirtualny świat?

To naprawdę wirtualny świat?

13-08-2011 10:01 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 1
W dniu wydania GTA 4 oprawa graficzna budziła ogromny zachwyt, nawet wśród wymagających graczy. Jednak wgrywając mod iCEnhancer w wersji 1.3 ma się wrażenie, że to już nie jest gra. Szata graficzna robi piorunujące wrażenie, lecz wymaga też kosmicznego komputera do płynnego działania.

Zobaczcie mod w akcji. » więcej
Dwa porównania na temat Mafii 2

Dwa porównania na temat Mafii 2

20-07-2010 12:03 | Bartek 'Dante' Dudek | Komentarze: 0
Tradycją już się stało porównywanie wyczekiwanych pozycji ze starymi wyjadaczami, czy wersji na różne platformy. Nie ominęło to także Mafii 2. Na sam początek możecie zobaczyć jak edycja na komputery osobiste wypada na tle tej, którą dostaną posiadacze konsoli Playstation 3.

Mafia 2 - PC vs. PS3

Oczywiście nie możemy zapomnieć o największym graczu na rynku produkcji traktujących o tematyce gangsterskiej - GTA IV. Jak na jej tle wypada nowa produkcja 2K Czech?

Mafia 2 vs. GTA IV
Nadchodzi GTA Complete Edition

Nadchodzi GTA Complete Edition

06-10-2010 08:54 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Na Amazonie wypatrzono coś o tytule Grand Theft Auto: Complete Edition. Na płytce, poza główną grą, mają być dodatki The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony. Całość za cenę 40 dolarów bez jednego centa.
Fizyka świata według studia NaturalMotion

Fizyka świata według studia NaturalMotion

01-01-2011 12:00 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 1
NaturalMotion to studio zajmujące się fizyką ruchu postaci na potrzeby gier i filmów. Stworzony przez nich silnik Euphoria wykorzystany jest m. in. w takich grach jak GTA 4 czy Red Dead Redemption.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o zastosowaniu praw fizyki w grach. » więcej
The Trashmaster - fanfilm z GTA 4

The Trashmaster - fanfilm z GTA 4

11-01-2011 11:54 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
Po dwóch latach ciężkiej pracy amatorski reżyser Mathieu Weschler ukończył pracę nad swoim ambitnym projektem. Film trwa dobre półtorej godziny i zdobył już nagrodę na festiwalu Atopic oraz uznanie ze strony studia Rockstar. » więcej
Czas wspomnień z modem do GTA 4

Czas wspomnień z modem do GTA 4

08-09-2011 11:02 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
Rage Team postanowiło wykonać mod przenoszący graczy do Vice City, przy pomocy silnika Rage i gry GTA 4. Modyfikacje będzie można pobrać w okresie świątecznym, podczas którego twórcy planują ukończyć projekt. » więcej