» Blog » GOB Budowniczy - Sanguinary Guards
27-08-2010 22:50

GOB Budowniczy - Sanguinary Guards

W działach: WIP | Odsłony: 1

GOB Budowniczy - Sanguinary Guards
Dziś nie zrobiłem może dużo, a z pewnością dobrze się przy tym bawiłem! A czy nie o to w tym wszystkim chodzi?

Popołudniem, z Małą pomocą, zbudowałem jednego z Sanguinary Guards! W rozwinięciu znajdziecie przemyślenia ze składania, komentarze jak Mi się podobało, a także sporo zdjęć. Zapraszam!

Przy składaniu tak pięknych modeli, oraz gdy macie ten luksus i nie musicie kierować się wytycznymi Codex'u, polecam wycinać z ramki po jednej części - tej właśnie, którą chcecie umieścić na modelu. Tak właśnie zrobiłem tym razem.


Sklejony Sanguinary Guard


Od kiedy zobaczyłem pierwsze zdjęcia tych modeli, wiedziałem że muszę je mieć. Nie wiem, czy były to te skrzydełka, sutki Batmana, czy podeszwy butów... Po prostu wiedziałem. Wymówki nie musiałem szukać długo. Mam przecież Blood Angels do Space Hulka oraz od niedawna kilku Marines z Inwazji...


Sklejony Sanguinary Guard


Zaczynam kolekcjonować kolejną armię do 40K! Jak pomyślałem - tak zrobiłem, czego wyniki widzieliście we wcześniejszym poście. Mam tam też pudełko lub dwa Death Company (bo jedno już na Allegro...) - równie wyśmienite modele! Katalizatorem transakcji był Czwarty, który we właściwym momencie szepnął o dodatkowej zniżce w angielskim sklepie (którego polecać jednak nie będę - 10 dni czekałem na wysyłkę... pierwszej partii - porażka).


Sklejony Sanguinary Guard


Co do samych modeli. Jak widzicie po testowym - są fenomenalne! Bardzo szczegółowe, dynamiczne, oryginalne! Ale przyznaję, że wymagają pewnych zdolności modelarskich. Przy okazji chciałbym pochwalić GW za kolejny upgrade swoich produktów. Plastik znów się zmienił. Ten jest twardszy, dzięki czemu detale są ostrzejsze i jeszcze mniejsze. Wadą tego rozwiązania jest kruchość - trzeba uważać przy odcinaniu z wypraski.


Sklejony Sanguinary Guard


Nie ma za to praktycznie żadnych linii podziału. Jedyny element, który trzeba było tak naprawdę oczyścić, to energotopór. Jego czyszczenie zajęło tyle czasu, co czyszczenie całej reszty! No i oczywiście na zdjęciach doskonale widać, co ominąłem (już poprawione). Przy sklejaniu, ważna jest kolejność. Skrzydła muszą być przyklejane na końcu, ale przed naramiennikami. Ja musiałem rwać ;)


Sklejony Sanguinary Guard


Zestaw powala również ogromem części zapasowych. Jeszcze lepiej jest w Death Company (z pewnością jeszcze o tym drugim napiszę). Zapasy z obu pudełek powinny starczyć na upiększenie całego zestawu Marines z AoBR! Ale to po złożeniu wszystkich Marines i Orków - tych też jeszcze sporo :D

Pozdrawiam,
red_gobbo
1
Notka polecana przez: Dagobert
Poleć innym tę notkę

Komentarze


CE2AR
   
Ocena:
0
Bardzo szczegółowe? Nie powiedziałbym, plastik jest solidny, ale toporny, detali wcale nie jest więcej. Poza tym modele są strasznie kanciaste, zero delikatności, to pewnie wynik projektowania ich na komputerze.
28-08-2010 16:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.