Frederik Peeters

Artykuły

Francuski łącznik #1

Francuski łącznik #1

Czyli co we Francji piszczy

04-09-2008 17:41 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 0
Początek jesieni oznacza ożywienie na rynku komiksowym we Francji, kolejni wydawcy ujawniają swoje plany. Wśród zapowiadanych dzieł znaleźć można także autorów i serie znane w Polsce. Wydawnictwo Humanoides Associes opublikuje w najbliższym czasie dwa komiksy mogące zainteresować polskiego fana k...
Musiszmieć: Kwiecień 2009

Musiszmieć: Kwiecień 2009

17-05-2009 18:13 | Tomasz 'asu_swing' Pastuszka | Komentarze: 5
Drugi tom Lupusa Frederika Peetersa to kontynuacja wydanego w 2005 r. komiksu science fiction nagrodzonego "Nagrodą dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego". Autor niezapomnianych Niebieskich pigułek tym razem przedstawia opowieść o dramatycznej ucieczce Lupusa i Sany. Źródło: Post Tomek 'As...
Aama #1: Zapach ciepłego pyłu

Aama #1: Zapach ciepłego pyłu

Dwaj bracia i małpokształtny Churchill

02-12-2019 13:49 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Niektóre komiksy wprost wołają z księgarnianych półek, kusząc piękną grafiką albo słynnym nazwiskiem na okładce, podczas gdy inne nie oferują tak pozytywnych wrażeń estetycznych od pierwszego spojrzenia. Nawet gdy nie stoją za nimi twórcy z powszechnie znanym dorobkiem, można upolować...

Noty

Lupus #2

02-07-2008 17:38 | Komentarze: 0
Drugi tom Lupusa Frederika Peetersa to kontynuacja wydanego w 2005 r. komiksu science fiction nagrodzonego "Nagrodą dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego". Autor niezapomnianych Niebieskich pigułek tym razem przedstawia opowieść o dramatycznej ucieczce Lupusa i Sany.

Boha...

Lupus #3

18-02-2009 01:03 | Komentarze: 0
Kontynuacja Lupusa pokazuje, że przy użyciu formuły science-fiction, Frederik Peeters umiejętnie opowiada o relacjach międzyludzkich, czerpiąc inspirację z rzeczywistości. W rytmie powolnej narracji autor tworzy interesujące postacie budzi w czytelniku radość, lęk, smutek i miłość.

Źródło: Post

Lupus #4

18-02-2009 01:14 | Komentarze: 0
Kontynuacja Lupusa pokazuje, że przy użyciu formuły science-fiction, Frederik Peeters umiejętnie opowiada o relacjach międzyludzkich, czerpiąc inspirację z rzeczywistości. W rytmie powolnej narracji autor tworzy interesujące postacie budzi w czytelniku radość, lęk, smutek i miłość.

Źródło: Post

Lupus #1

18-02-2009 01:59 | Komentarze: 0
Zdobywca polskiej edycji nagrody Alph–Art, Frederik Peeters, autor znanego komiksu Niebieskie Pigułki tym razem przedstawia nam historię science fiction.

Lupus i jego przyjaciel Tony kupują własny kontenerowiec i ruszają w długą, kosmiczną podróż po galaktyce. W czasie ich ...

Niebieskie pigułki

18-02-2009 02:02 | Komentarze: 0
Niebieskie pigułki to autobiograficzna historia związku młodego mężczyzny z kobietą zarażoną wirusem HIV, której synek również jest nosicielem wirusa. Wraz z bohaterami mamy okazję poznać zarówno mity i stereotypy dotyczące AIDS, jak i inny - bardziej "ludzki" wymiar dżumy XX ...

RG #1: Rijad nad Sekwaną

04-09-2009 15:17 | Komentarze: 0
"RG"- to potoczna nazwa francuskich służb wywiadowczych, podlegających zarządowi głównemu policji. Jednostka ta powstała w 1911 roku i miała za zadanie informować rząd o wszystkim, co mogłoby stanowić zagrożenie dla państwa francuskiego.

[q]Otrzymałem polecenie z góry… ...

RG #2: Bangkok-Belleville

28-02-2010 18:28 | Komentarze: 0
Frederik Peeters i Pierre Dragon powracają!

Pierwszy tom RG rzucał na kolana. Drugi kopie prosto w twarz!

Tym razem Dragon tropi szajkę odpowiedzialną za handel żywym towarem. Pomimo zimy atmosfera zdecydowanie jest gorąca. Praca wywiadowcza to nie kino amerykańskie, to ciężki kawałek chleba. Potrzebni są sojusznicy. Czy podjęty trop prowadzi do celu? Jak wygląda przesłuchanie kluczowego świadka? Czy metody pracy funkcjonariuszy z RG przyniosą oczekiwane efekty? No i co zrobi sędzia?

Sprawdźcie koniecznie!

Źródło: Mroja Press

Aama #2: Niewidoczne rojowisko

17-05-2019 21:35 | Komentarze: 0
Verloc Nim przebywa na pustynnej planecie Ona (ji). Pomaga bratu odzyskać tajemniczą substancję, Aamę. Conrad organizuje wyprawę, aby odnaleźć osobę, która uwolniła ją w innej części planety. Dołącza do nich grupa naukowców z zapomnianej stacji badawczej. Przy pomocy robota-małpy Ch...

Aama #1: Zapach ciepłego pyłu

27-06-2018 23:46 | Komentarze: 0
Verloc Nim przegrywa swoje życie. Jego małżeństwo się rozpadło, nadużywa narkotyków a na dodatek stracił źródło utrzymania. Budzi się gdzieś na pustkowiu, i nic nie pamięta. Łącząc skrawki wydarzeń z niedawnej przeszłości, Verloc uświadamia sobie nędzę swojej egzystencji ale ...

Aama #3: Pustynia luster

15-03-2021 11:54 | Komentarze: 0
Verloc Nim i jego brat Conrad próbują odzyskać tajemniczą substancję, która całkowicie zmieniła środowisko planety Ona(ji). Mała grupa przechodzi przez świat wrogi, ale i zdumiewający a prawda o naturze Aamy pozostaje cały czas nieuchwytna. Rzeczywistość chwieje się umykając racjona...

Aama #4: Będziesz wspaniała, córko

15-03-2021 12:08 | Komentarze: 0
Na planecie Ona (j), mała grupa, która wyruszyła w poszukiwaniu Aamy, dotarła do końca swojej podróży. Eksperyment przekształcił pustynną planetę w krajobraz zamieszkany przez śmiercionośne biorobotyczne stworzenia i rośliny. Verloc Nim wie, że spotkanie z Aamą nie pozostawi go bez s...

Wieści

Post dobrze się zapowiada

Post dobrze się zapowiada

18-02-2009 01:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Dobre wieści docierają z wydawnictwa Post. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w marcu do sprzedaży trafią Serca z piasku oraz drugi tom Lupusa.

Kolejne dwie części serii Frederika Peetersa mają ukazać się w maju i w lipcu. W tych samych terminach mamy spodziewać się dwóch odsłon przygód Corto Maltese zatytułowanych Złoty dom w Samarkandzie i Pod znakiem Koziorożca.
Nowy komiks Peetersa

Nowy komiks Peetersa

06-07-2009 00:23 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik
Artysta znany w Polsce z takich komiksów jak Niebieskie Pigułki czy Lupus opublikuje na początku września kolejny album. 80-stronicowy komiks ma opowiadać historię rozgrywającą się w powojennej Genewie.

Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Peeters i zamek z piasku

Peeters i zamek z piasku

02-06-2010 23:05 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 0
W sieci pojawiła się informacja na temat najnowszego projektu Frederika Peetersa. Komiks zatytułowany Château de sable powstał do scenariusza Pierre-Oscara Lévy'ego. Ten komiksowy kryminał będzie śledził będzie losy trzynastu postaci. Tytuł ma ukazać się w połowie roku w wydawnictwie Atrabile. Na stronie autora można znaleźć kilka próbnych wersji okładki albumu.
Nowy komiks Peetersa

Nowy komiks Peetersa

11-11-2011 19:07 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 0
Frederik Peeters, autor Niebieskich Pigułek i cyklu Lupus opublikował w wydawnictwie Gallimard pierwszy tom swojej nowej serii komiksowej Aâma zatytułowany L'odeur de la poussière chaude. Ma to być przygodowa seria science fiction pełna przygód, tajemnic i technologii.
» więcej
Kurc potwierdził nowe tomy Aamy Frederika Peetersa

Kurc potwierdził nowe tomy Aamy Frederika Peetersa

25-02-2021 18:22 | Shadov | Komentarze: 0

Na swoim profilu w serwisie Facebook, wydawnictwo Kurc potwierdziło, że w najbliższym czasie planuje wydać kolejne tomy serii Aama, autorstwa Frederika Peetersa. Niestety wydawca nie podał informacji odnośnie daty premiery, liczby stron czy formatu.

» więcej
Nowe tomy Aamy już końcem marca

Nowe tomy Aamy już końcem marca

19-03-2021 21:13 | Shadov | Komentarze: 0

Kurc zaprezentował dwa ostatnie tomy serii Aama autorstwa Frederika Peetersa. Część trzecia nosi tytuł Pustynia luster, zaś czarta zamykająca Będziesz wspaniała, córko.

» więcej
Timof na czerwiec

Timof na czerwiec

16-06-2021 10:49 | Shadov | Komentarze: 0

Drugą połową czerwca na sklepowe półki trafią komiksowe nowości od Timofa. Będą to Sekret nadludzkiej siłyJesteś moją matką? Fun home od Alison Bechdel oraz Oleg autorstwa Frederika Peetersa.

» więcej